Nejhorší obrana soutěže v Olomouci neinkasovala a veze všechny body!

Jaroslav Svoboda, Jaroslav Svoboda, Petr Matěj, středa 9.12.2009
Š u m p e r k - Dle pokřiku "Kdo neskáče, není Drak" si šumperští hokejisté v rámci 28. kola pořádně vyskočili na ledě olomoucké Mory! Druhé vzájemné střetnutí dvou nejlepších celků Olomouckého kraje znovu končí výhrou Draků, tentokrát dokonce v normální hrací době! A navíc, poslední celek tabulky "honosící" se vizitkou nejhorší defenzívy v soutěži neinkasoval. Bravurní Hylák pochytal všechny střely domácích Kohoutů, vítěznou trefu si pak připsal ROMAN MELUZÍN! Právě Meluzín skóroval ve všech třech venkovních utkáních, které doposud Draci vyhráli. Druhý gól zápasu přidal Višňák.
28.kolo středa 9.12.2009
HC Olomouc - DRACI PARS ŠUMPERK
0:2
(0:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Meluzín (Antonovič, Švaňhal), 36. Višňák (Andersons, Antonovič). Rozhodčí: Jan Jílek - Milan Svoboda, Kamil Zavřel. Vyloučení: 5:6, navíc Bartoň (OLO) 5 minut + OK faul kolenem. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1350. Střely na branku: 36:36. Průběh utkání: 0:0, 0:2.
Žigárdy (Sedlář) - Ministr, Zábranský, Mikšan, Černý, Brančík, Čuřík, Paška, Mikel, Ondrušek, Zbořil, Nedbálek, Tomajko, Korhoň, Venkrbec, Bartoň, Lhotský, Selingr, Staněk, Kucharczyk.
Hylák (Daneček L.) - Višňák, Anderson, Sedlák, Ondráček, Rimmel, Zukal, Novotný, Janečka, Meluzín, Antonovič, Daneček J., Hulva, Přeučil, Podešva, Michalík, Orsava, Noga, Pekr, Švaňhal.

Další vítězství nad Olomoucí, Šumperk letos vládne v ledním hokeji Olomouckému kraji. Rozhodla o tom důležitá výhra na Hané, kdy Draci získali tři body díky čistému kontu Alexandra Hyláka a brankám Romana Meluzína a Radima Antonoviče.

Úvod zápasu přitom patřil domácím, když na první vlažnou střelu Švaňhala navázali Kohouti několika střeleckými pokusy. Na konci třetí minuty pálil nebezpečně David Mikšan, Hylák však vytrčil rameno a zažehnal hrozbu. V polovině páté minuty rozehrál zvonkohru o šumperskou branku Lhotský, miniduel dvou Alexandrů vyhrál šumperský Hylák – kotouč totiž trefil spojnici tyčí. Mikelovu ránu pro změnu vykryl Hylák betony a další tlak domácích byl otupen zásluhou vyloučení domácího zadáka Pašky. V přesilovce však Draci kloudně nezahrozili, první větší šance se hosté dočkali v 10. minutě. Z trestné lavice navrátivší se Paška podcenil situaci jeden na jednoho a Přeučilova rána přes hráče polekala Žigárdyho. O chvíli později zaváhal domácí kapitán Brančík, pak mohl v přesilovce otevřít skóre Černý. Další z řady bývalých hráčů Komety, kteří se po ledě na jedné či druhé straně proháněli, minul před takřka prázdnou brankou kotouč. Nikterak akcemi nabitý zápas pokračoval dalším optickým tlakem domácích, ti ale do konce třetiny nevymysleli nic, z čeho by si hosté mohli dělat těžkou hlavu.

Jestliže zápas postrádal atraktivní střelecké příležitosti, na tvrdosti zrovna nešetřil. Aktivně si počínal hlavně postavou nepříliš vysoký Janečka, který dokázal k ledu krásným hitem seslat domácího zadáka Ondruška. Jako by někdo v tuto chvíli zamával hostům červeným hadrem před očima, před Žigárdym začalo být v dalších minutách rušno. Nejprve zkoušel najít škvírku mezi betony olomouckého brankáře Hulva, domácí gólman ale včas stáhl chrániče k sobě. Šumperk se tak dočkal o minutu později. Neurovnanou situaci před brankou nejlépe prokoukl zkušený Roman Meluzín a dvojnásobný mistr světa dotlačil kotouč do sítě. Vstřelená branka otevřela okno do další dimenze krajského derby a hned vzápětí se do akce tlačil Korhoň, dostal se však z příjemného úhlu. Ve 30. minutě pálil tvrdě, avšak neúspěšně Andersons. Na druhé straně vychytal Hylák Bartoně. Tentýž olomoucký hokejista nabídl Drakům pětiminutovou přesilovku, když byl po zásluze poslán do kabin za faul kolenem. Dlouho však Šumperk nemohl najít cestu do pásma, ale když se mu to povedlo, dokázal domácím vstřelit druhou branku. Bomba čerstvé akvizice Višňáka zamířila přímo do černého, Žigárdy neměl nejmenší šanci zasáhnout. Na konci 38. minuty měl další gól na holi Meluzín, tentokrát ale trefil pouze špičku Žigárdyho nastavené lapačky.

Další pojistku mohli přidat hosté hned v úvodu 3. třetiny, sváteční střelec Andersons však laxně zakončil před prázdnou brankou – a domácí nebezpečí na poslední chvíli odvrátili. O chvíli později byl před Žigárdym volný Meluzín a olomoucký brankář musel znovu s vypětím všech sil hasit požár. Hosté pak v poklidu bránili náskok i díky nervozitě lepící se na domácí hole. Korhoň jen trefil boční síť, Lhotský v dalším pokusu vysoko přestřelil. Když už se pak dostali domácí ke slibnému zakončení a zamířili mezi tyče, šance na snížení jim sebral bezchybným výkonem výtečný Hylák. Vyhořel na něm nejen Venkrbec, ale i kanonýr Ministr. V 50. minutě se v obrovské šanci ocitl Brančík, hostující brankář se ale bleskově přesunul na druhou tyč a schoval ránu do lapačky. Konec utkání si pak hosté zkušeně pohlídali, když navíc v posledních dvou minutách hráli pouze ve čtyřech a také proti šesti hráčům v poli Hanáků. Ti však branku nevstřelili a Draci poprvé letos uhájili – nutno dodat po zásluze – čisté konto.

Alexandr Hylák, Salith Šumperk: "Dnes to bylo dobré, zahráli jsme nejlepší zápas od chvíle, kdy jsem do Šumperka přišel. Bylo to zasloužené, vybojovali jsme si to. O to víc to těší, že nám Olomouc v těch dvou zápasech dala pouze jeden gól. Mně osobně se lépe chytá proti technickým celkům. A ono to tak většinou bývá, když hraje celek ze spodu tabulky s týmem ze špice. Ale teď nás čeká doma zápas s Táborem, nesmírně důležitý. A musíme znovu zabrat, jde opravdu o hodně."