Naděje zhasla ve třetí třetině, Draci z Jihlavy body nedovezou

Jaroslav Svoboda, Pavel Zeman, Jaroslav Svoboda, sobota 22.10.2011
J i h l a v a - Tak ani tentokrát se Drakům nepodařilo zlomit prokletí stadiónů soupeře a z Jihlavy si tak šumperští hokejisté odváží prohru 3:7. O osudu zápasu rozhodla třetí třetina, ve které domácí trestali pasivitu hostů v defenzivní hře. Klíčovou se stala trefa Dukly na 4:3, po které Šumperk již nedokázal najít síly na návrat do zápasu. Skóre narostlo na poměr 3:7 a svěřenci Radka Kučery tak opět budou muset shánět body do tabulky v domácím prostředí. Dvěma góly se blýskl odchovanec Tomáš Brunec, poslední gól Draků v zápase vstřelil kapitán Aleš Holík.
15.kolo sobota 22.10.2011
HC Dukla Jihlava - DRACI PARS ŠUMPERK
7:3
(2:1, 1:2, 4:0)
Branky a nahrávky: 7. Mrňa (Mikšovský, Krupka), 9. Mrňa, 24. Kolafa (Hodek), 47. Hodek (Kolafa, Ficenc), 50. Malena (Zeman, Mrňa), 54. Čachotský (Hodek), 59. Hodek (Čachotský, Kolafa) - 20. Brunec (Tesařík, Hulva), 32. Brunec (Holík), 38. Holík (Meluzín, Mičulka). Rozhodčí: Čech - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 7:8, navíc Tesařík (ŠUM) 10 min. osobní trest. Diváci: 1737. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 7:3.
Novotný - Ficenc, Petráček, Kolafa, Malena, Kaláb, Dobrovolný, Drtina - Hodek, Hubáček, Čachotský - Jeslínek, Domin, Zeman - Krupka, Mrňa, Mikšovský - Bezděk, Pometlo, Grudmanis
Boška (od 24. Štůrala) - Novotný, Holík, Sedlák, Ondráček, Tesařík, Křetínský, Drtil, Pastor - Mičulka, Plášek, Vrána - Vrdlovec, Hulva, Cink - Červenka, Meluzín, Haas - Matějka, Skoumal, Brunec

Vedení jihlavského týmu angažovalo před tímto zápasem z Plzně Pavla Mrňu a mladý útočník se hned při svém druhém střídáním předvedl jihlavskému publiku na výbornou. Svým pohybem okopíroval pravý kruh v útočném pásmu a bombou pod víko nedal Boškovi sebemenší naději. Ve svém dalším střídání, celkově třetím v jihlavském dresu, se Mrňa radoval podruhé. Stahovačkou mezi nohama si povodil šumperského obránce a brankáře Bošku nachytal střelou mezi betony.

Draci přitom v úvodních minutách nepůsobili špatným dojmem, byli aktivní, možná ještě více než domácí favorit. Jenže dvě slepené a opět laciné branky poslaly Duklu na koně, naopak Draci byli oběma góly otřeseni. Energii do žil jim vlila jejich první branka. Pár vteřin před klaksonem využil přesilovou hru tečí Tesaříkovy střely Tomáš Brunec.

Od druhé třetiny se hra vyrovnala a Draci zvýšili bojovnost i nasazení, ovšem byli to paradoxně právě oni, kdo inkasoval. V přesilové hře našel Hodek přesnou přihrávkou Tomáše Kolafu, který solidní střelou zařídil domácím dvoubrankové vedení. Kdo si však myslel, že tato branka Draky zlomí, byl na velkém omylu! Do branky si postavil místo Bošky, který přitom nezachytal špatně, Štůrala a nový impuls Kučerovu partu nakopl.

Draci tak začali přebírat iniciativu a naprosto zaslouženě se dočkali vyrovnání. Nejprve ve 32. minutě snížil svým druhým přesným zásahem v utkání Tomáš Brunec a o šest minut později srovnal krok kapitán hostů, Aleš Holík, který z kruhu nedal Novotnému sebemenší šanci. Bohužel Draci navíc spálili ještě několik slibných příležitostí, přesto o druhé přestávce vzhlíželi fandové hostů k třetí části hry s optimismem.

Jenže, to co mělo přijít v závěrečném dějství nikdo neočekával. Smršť jihlavských branek, kdy se po pohledných kombinacích trefili postupně Hodek, Malena, Čachotský a znovu Hodek, způsobila, že šumperští Draci odjeli domů opět bez bodového zisku. Zlom přišel s první Hodkovou trefou, po které se kolem brankoviště dopouštěli Draci chyb plynoucích z problémů v obranné souhře. Jihlavští navíc proměnili všechny své větší šance, proto Draci z Horáckého stadionu odjížděli nejen s prázdnou, ale i s vysokou prohrou 3:7.

Petr Vlk (trenér Dukly): Začátek utkání nebyl ideální. Druhá třetina byla o individuálních chybách, kterých dokázal Šumperk využít. Třetí třetina byla dobrá. Měli jsme lepší pohyb a dokázali jsme dát gól v přesilovce i v oslabení.