Mise „Most“ neúspěšná, Draci začali za delší konec lana tahat pozdě

Martin Schwarz, Jaroslav Svoboda, středa 14.12.2011
M o s t - Zápas na ledě týmu HC Most byl pro Salith Šumperk poměrně důležitý, co se zisku bodů do tabulky z venkovních kluzišť týče. Ovšem poté, co se celek z poslední příčky tabulky trápil na soupeřích z horních pater tabulky, dokázal si, i když nakonec po dramatickém konci, poradit s výběrem trenéra Radka Kučery, který může ze severu Čech odjíždět s poměrně velikým zklamáním. Draci prohrávali už 4:1, když v závěru třetí části během třinácti vteřin dokázali vsítit dvě branky po sobě. Ani to už ovšem nestačilo na dorovnání výsledku, když Šumperští dokonce odvolali brankáře. Jedním ze střelců ze strany Salithu se stal MAREK HAAS, jež srovnával na severu Čech v první třetině na 1:1 z trestného střílení. Konečný výsledek duelu HC Most – Salith Šumperk 4:3.
33.kolo středa 14.12.2011
HC Most - DRACI PARS ŠUMPERK
4:3
(1:1, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. Tvrdek (T. Rohan), 29. Tvrdek (Charousek), 33. Slavíček (Tvrdek, Látal), 56. Tvrdek (T. Rohan , Nedrda) - 8. Haas, 58. Vrána (Hulva), 58. Mičulka (Červenka). Rozhodčí: Florian - Frodl, Hejl. Vyloučení: 14:14. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3.
Benda - Charousek, Látal, Havelka, M. Rohan, Přindiš, Martinec, Apelis, Parýzek - T. Rohan, Slavíček, Tvrdek - M. Ondráček, Vachovec, Klíma - Kotrla, Přeučil, Vaněk - Nedrda, Heinisch, Kuncl
Štůrala - Holík, Novotný, Sedlák, Drtil, Tesařík, Křetínský, R. Ondráček - Cink, Meluzín, Plášek - Hulva, Skoumal, Brunec - Červenka, Mičulka, Haas - Řehák, Vrána

Navázat na zisk tří bodů s Litoměřicemi zamířili Draci na led posledního Mostu, i tak zůstávali šumperští fanoušci i hokejisté nohama na zemi.

A jak se později ukázalo, po právu. Draci sice vtrhli do zápasu s chutí, Skoumal hned po minutě provětral Bendu, chvíli na to Vrána dokonce orazil tyčku. Ve čtvrté minutě si další velkou šanci připsal Hulva. Jenže domácí, kteří na ledě jakoby nebyli, si mohli oddechnout. Šumperk v drtivém úvodu nic nevyužil. V páté minutě tak mohl přijít trest, jenže Tvrdek se teprve zastřeloval a jeho rána skončila stejně jako ta Vránova na tyčce. Hned poté však již tentýž hráč trefil. Rohanovu střelu Štůrala vyrazil právě k Tvrdkovi a mostecký střelec otevřel skóre utkání. Poslední tým tabulky tak přišel k vedení jako slepý k houslím, ale to je jakoby již rituál zápasů Draků v Mostě.

Šumperk totiž na nepříznivý stav nekoukal, hned vzápětí měl Benda znovu plné ruce práce, do zakončení se dostávali i Brunec s Hulvou, v osmé minutě pak do úniku najel Haas. Byl však faulovaný, rozhodčí tak vrátil situaci nařízeným trestným střílením. A to Haas s přehledem zužitkoval.

Střelecká křeč party Radka Kučery však nevymizela. Benda i nadále ze hry držel čisté konto, neuspěli Hulva, ani dorážející Řehák. Oddechnout si mohli Mostečtí při Drtilově vyloučení, které využili maximálně ke hře ve středním pásmu, na Štůralu totiž Most nevystřelil. Naopak Mičulka v 17. minutě znovu neuspěl proti Bendovi.

Jenže druhá třetina nahlodala snahu Draků o zisk bodů, kterými by potvrdili vzestup na osmé místo tabulky. Hned v úvodu se diváci dočkali třech vyloučení, ale paradoxně žádnou velkou šanci. Až ve 27. minutě provětral usínajícího Bendu Vrána, Haas pak v brejku neuspěl. Na druhé straně probudila Štůralu tyč v podání Klímy. A stejně jako v úvodu, kdy se pár vteřin po Tvrdkově nástřelu do konstrukce branky domácí dočkali gólu, i tentokrát chvíli po Klímově tyčce Tvrdek skóroval. Jistota Draků po druhé inkasované brance doznala trhlin, čehož domácí opět využili.

V přesilovce uspěl po Tvrdkově střele z dorážky Slavíček. Jenže od té doby jako by došlo k dalšímu zlomu v zápase. Hned vzápětí zavařil domácím Novotný, Mičulka se pak k další střele nedostal, kanonýr Holík již ano. Jenže svou bombou trefil pouze Bendu. Šumperk pak ubránil Sedlákovo vyloučení, a když se provinili i Mostečtí, začalo další obléhání Bendovy klece. Další Holíkova rána však trefila jen Rohana, Červenka pak zamířil do Bendovy lapačky. A aby toho nebylo málo, v závěru třetiny pak Holík trefil Nedrdu, poté těsně minul, z další rány Sedlák jen našel Bendu.

Trápení Draků v koncovce však neskončilo ani při přesilovce pěti proti třem, ačkoliv měl obrovskou šanci Roman Meluzín. Jenže po Haasově přihrávce nedokázal poslat v tutovce puk do sítě. Domácí se pak ubránili a výhled na bodový zisk se začal opět zamlžovat. Domácí navíc kontrolovali hru, až v 50. minutě znovu hosté sahali po gólu. Sedlák se svým typickým průnikem dostal do zakončení, jenže Benda jej vychytal do lapačky. Rozhodnutí pak měli několikrát domácí, jenže Štůrala držel naděje Draků.

Ty definitivně zhasly při vyloučení Radislava Ondráčka. Zatímco Šumperk nedokázal za celé utkání dát jediný gól ze hry z těch mnoha šancí, co si vypracoval, Most dokázal efektivně nabídnuté příležitosti využívat. A zvláště pak Kamil Tvrdek, který završil hattrick chytrým gólem, pro který si vyjel zpoza branky. To chybělo do konce třetiny i utkání necelých pět minut.

Třígólové vedení vydrželo Mostu jen pár vteřin. Draci se konečně probudili ze snu a nejprve Vrána po přečíslení dvou na jednoho, a po něm Mičulka z brankoviště stáhli náskok domácích na rozdíl jediné branky. Bohužel procitnutí Draků přišlo již pozdě, ani krátká power-play na bodový zisk nestačila.