Lvové marně bili o mříže - 7:1!

Svoboda Jaroslav, středa 14.1.2009
Š u m p e r k - Šumperští Draci odčinili týden staré zaváhání z Břeclavi a na svém ledě stejného soupeře rozmetli 7:1. Pouze branka Vaněčka z 59. minuty zamezila replikování skóre z prvního vzájemného duelu obou klubů ze Šumperka. Tehdy vyhrál Šumperk 7:0. Domácí se však dlouho trápili a v úvodu zápasu měli dokonce více příležitostí hosté. Ale když v polovině utkání dvěma rychlými góly udeřilo duo Duba - Meluzín, začalo se rýsovat jasné vítězství. Do konce druhé třetiny se ještě trefil Holík, v závěrečné dvacetiminutovce skóroval dvakrát MARTIN AMBRUZ a po jedné brance vstřelili Čížek se Stejskalem. Radost domácích kazí pouze trefa Vaněčka, jehož bomba smolně propadla chrániči Pavla Maláče a tempem takřka šnečím se doklouzala za brankovou čáru.
31.kolo středa 14.1.2009
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Břeclav
7:1
(0:0, 3:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 29. Duba (Blanár, Novosad), 32. Meluzín (Vymazal, Holík), 36. Holík (Novosad), 42. Čížek (Ambruz), 44. Ambruz (Sedlák), 52. Stejskal (Sedlák), 60. Ambruz (Duba, Blanár) - 59. Vaněček (Nohel, Prachař). Rozhodčí: Jeřábek - Řezáč, Tuizal. Vyloučení: 11:9, navíc Strýček a Laga (oba Břeclav) 5 + do konce utkání. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 750. Průběh utkání: 0:0, 6:0, 6:1, 7:1.
Maláč - Vrtík, Holík, Osina, Blanár, Sedlák, Ondráček, Novotný - Meluzín, Vymazal, Brunec - Přikryl, Ambruz, Novosad - Duba, Stejskal, Čížek - Drábek, Fischer, Rozum.
Chvátal (43. Žůrek) - Konta, Laga, Popela, Novák, Ondrejec, Strýček - Čikl, Kurial, Hrůza - Pazdera, Vaněček, Nohel - Karný, Barák, Prachař - Veselský, Kroupa.

Týden stará porážka z Břeclavi je zapomenuta. Zatímco Šumperk se po celý den utápěl v přívalech sněhu, večerní dění na zimním stadiónu pro změnu přineslo příval radosti. I když to domácím hokejistům trvalo delší dobu, než se prosadili a začali "masírovat" břeclavské Lvy.

Hosté navíc vlétli na Šumperk jak utržení z řetězu a snad ještě v euforii z domácí výhry. Ve druhé minutě se prořítilo pásmem duo Prachař - Kárný, zkušený břeclavský útočník ale střelu do poloprázdné branky neumístil přesně a po zemi mířící ránu Maláč vykryl. Do další šance se pak tlačil Čikl, kterému ale bylo odpískáno postavení v brankovišti. I tak se další zkušený forvard ukázal v dobrém světle, o pár vteřin později zpoza branky vyzval ke střele Hrůzu, toho však vychytal Maláč. Další minuty však musely diváky mrazit stejně jako krutá zima posledních dní, více rušno než-li před brankami bylo spíše na trestných lavicích. Jenže v početních výhodách si Lvi i Draci příliš s tlakem nepotykali.

Postupem času se pak domácí přece jen začali vžívat do role favoritů a první vlaštovku vyslal na Chvátalovu branku dělostřelec Holík. Kromě šmouhy na hrazení se však jeho rána více do historie utkání nezapsala. Po další bombě domácích, jmenovitě pak Drábka, se naposledy v třetině dostali do vážného zakončení hosté, Veselský se protlačil až před Maláče, jenže tam si s brankářem po "haškovsku" roztaženým na brankové čáře neporadil.A tak největší šanci třetiny zahodil Lukáš Duba, který sám v tváří tvář Chvátalovi nedal.

Druhá třetina Drakům příliš v úvodu nevyšla, pak se však domácí hráči dostali do tlaku a sevřeli Lvy v obranném pásmu. I do té doby chladnější publikum ožilo a toužilo po prolomení bezbrankového stavu. Hrůza nejdřív nedal svou šanci, pak se ale hrálo jen před Chvátalem. Sedlákova bomba v síti neskončila, následně zahrozil Čížek s Vymazalem, Chvátal však i nadále kouzlil. O své čáry přišel v následné přesilovce, kdy Duba tečoval bombu Blanára pod břevno a spustil tak pořádnou kanonádu. O několik desítek vteřin později se totiž domácí prosadili znovu. Meluzín přijal po krásné kombinaci přesný příčný pas od Vymazala a jeho bomba do šibenice rozsvítila světlo za Chvátalem.

Vymazal mohl o další dvě minuty později přidat třetí gól, jenže z nařízeného trestného střílení neuspěl, ačkoliv si Chvátala elegantně položil. Jeho bekhend však skončil těsně mimo. Přesto se Šumperk třetího gólu dočkal. Holík zkoušel v přesilovce štěstí hned dvakrát, pokaždé jej ale Chvátal vychytal. Třetí pokus již v síti skončil. Poslední větší akci třetiny zakončoval tečováním kotouče Ambruz, jenže i tentokrát kotouč zapadl do boční konstrukce branky.

Úvod třetí třetiny měl patřit zdá se hostům, zvláště když Vaněček hned v úvodních vteřinách prověřil pozornost Maláče. Jenže znovu si domácí vzali slovo a dvakrát v krátkém časovém úseku skórovali. Nejprve Čížek proměnil elegantní přihrávku Ambruze, pátý gól Draků pak přidal sám Ambruz. Ten před Chvátalem dorazil ránu Sedláka a vyhnal břeclavského gólmana na střídačku. Domácí favorit pak tlačit na Lvy jak to šlo, Čížkovu střelu skryl do lapačky Žůrek.

V poslední desetiminutovce se měnilo skóre hned v 52. minutě. Sedlák vysunul do úniku Martina Stejskala a šumperský expres nezastavil již naprosto nikdo! Žůrkovi přepadl kotouč do sítě a na stadiónu se začínalo bujaře slavit. V 56. minutě chtěl sebrat Maláčovi čisté konto Vaněček, nejlepší hráč Břeclavi však na oporu Draků nevyzrál. Maláč zachránil i o dvě minuty později, pak se však již Vaněček dočkal. Jeho pokus propadl pod rukou brankáře a došoural se do sítě. Do konce utkání scházelo 66 vteřin. Přesto se domácím podařilo znovu odskočit na šestibrankový náskok. Třináct vteřin před koncem uspěl Ambruz.