Kopřivnice zastavila dračí jízdu, v nájezdech urvala bod navíc

Martin Schwarz, Jaroslav Svoboda, sobota 18.2.2017
Draci vyrazili směr Kopřivnice se šesti výhrami za sebou, tak dlouho jim nikdo nesebral ani bod. Na ledě moravskoslezského celku však bylo od první minuty jasné, že domácí nedají nic zadarmo. Úvodní dvacetiminutovka skončila bez branek, až na začátku druhé části otevřel skóre Milan Ostřanský. Jenže o pár okamžiků později srovnával Martin Tomášek a třetí třetina slibovala drama. Lépe do ní vstoupila Kopřivnice, ta ve 42. minutě díky Porubovi unikla do trháku. Vedení ovšem neudržela, Janota poslal klání do prodloužení. Nakonec rozhodovaly až nájezdy, v nichž uspěli domácí. Kopřivničtí tak přerušili šumperskou sérii výher. Zápas nedohrál kapitán Jan Matějka, který inkasoval trest do konce utkání.
43.kolo sobota 18.2.2017
HC Kopřivnice - DRACI PARS ŠUMPERK
3:2sn
(0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 24. Tomášek (Ollender, Hrubý), 42. Poruba (Hrubý, Bartošák), rozh. náj. Kofroň – 22. Ostřanský (Sedláček, Novosad), 54. Janota (Drtil, Králík). Rozhodčí: Koziol - Bojda, Mikler. Vyloučení: 7:4, navíc Ollender (KOP) 10 minut OT a Matějka (SUM) 5 + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Šimeček – Krutil, Čintala, Pargač, Marek, Merenda, Chalupa, Kowalczyk – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík, Vyčesaný, Hrubý, Bartošák, Tomášek, Suchý, Mach, Ollender, Červenka
Kůdela – Adam, Sedlák, Řezáč, Fišera, Janota, Drtil, Ďurkáč – Matějka, Vymazal, Vachutka - Ostřanský, Sedláček, Novosad - Langr, Králík, Fischer

Šumperští hokejisté znovu s Kůdelou v brankovišti museli do utkání vstoupit pouze se třemi kompletními útoky, k dlouhodoběji zraněnému Cinkovi totiž po domácím utkání s Novým Jičínem přibyl na marodce i Dan Hroch.

Do hry se tak vrátil Milan Ostřanský, který na křídle druhého útoku také výrazněji promluvil do dění zápasu. Svěřenci Aleše Flašara sice vyrukovali na Kopřivnici s vizitkou týmu s nejlepší aktuální formou v soutěži, jenže zároveň se již od úvodního buly potvrdilo, že souboje těchto soupeřů na půdě týmu z města Tatrovek jsou vyrovnané. A to i přesto, že domácí z posledních osmi zápasů sedmkrát prohráli, navíc ve čtyřech posledních střetnutích inkasovali minimálně šest branek.

Tentokráte ale bylo vše jinak. Jestliže v úvodním duelu obou soupeřů v letošní sezóně padla do poloviny zápasu šílená porce třinácti branek, tentokrát diváci v kopřivnické hale dlouho čekali, který tým otevře účet souboje. Domácí navíc utkání začali aktivně a v páté minutě se objevil v gólové příležitosti Jakub Mach, branku však minul. Draci posléze nevyužili necelou minutu trvající přesilovku pěti proti třem, poté pak neuspěl ani Tomáš Langr, který se ocitl tváří v tvář Kamilu Šimečkovi, ale mládežnický odchovanec a talentovaný brankář kmenově patřící Havířovu však šumperského útočníka vychytal.

Ještě blíže brance byl znovu Langr v 15. minutě, tentokrát už Šimečka překonal, jenže do cesty se kotouči postavila tyč kopřivnické branky. Draci pak nevyužili další přesilovku, ačkoliv Drtil s Fišerou zásobili domácí branku střeleckými pokusy. A když Červenka a ani Tomášek nedosáhli na rychlé, ovšem velmi chytré přihrávky do brejkových situací, tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Ten po změně stran dlouho nevydržel. Draci, nejspíše posíleni taktickými radami kouče Aleše Flašara, začali třetinu aktivněji a právě muž navrátivší se do sestavy, Milan Ostřanský, otevřel skóre zápasu. Kombinaci s Novosadem završil Sedláček chytrou přihrávkou na Ostřanského, ten se odpoutal od bránícího hráče a poslal vzápětí puk ze Šimečkova záda. Hned poté mohl srovnat Adam Červenka, ale muž, který strávil na šumperském zimním stadionu několik sezón, trefil pouze hráče před brankou Draků.

Vyrovnání se tak domácí dočkali až v přesilové hře při vyloučení Radka Fischera. Nejprve Samuel Ollender ještě trefil tyč, o chvíli později si další kotouč z jeho hole našel cestu až k Martinu Tomáškovi a útočník, který během kariéry působil mimo jiné i v zámoří či v ruském Novosibirsku, nedal Kůdelovi šanci.

Brzo se Šumperk mohl znovu radovat z vedení, jenže Pavla Sedláčka vychytal Kamil Šimeček. Draci pak převzali iniciativu a tlačili se do šancí, jenže ani Matějka a ani Vymazal se v koncovce neprosadili. Sympatické gesto poté učinil útočník domácích René Bartošák, který přiznal rozhodčím, že zranění v obličeji svého spoluhráče způsobil sám a tudíž není důvod vylučovat nikoho z hostů. Ten bohužel nastal i tak, když Jan Matějka přehnal důraz a po napadení soupeře musel do sprch a Draci se pak pět minut bránit.

Aleši Flašarovi se tak zúžila ofenzivní síla na pouhých osm hráčů. A když navíc dostal další dvě minuty i stabilní člen kvartet na oslabení Pavel Sedláček, vypadalo to s Draky nevesele. Jenže šumperský tým skoro dvouminutové oslabení ve třech zvládl, navíc se do obrovské šance dostal Michal Vymazal, a protože byl faulovaný, mohli Draci těžit z trestného střílení. Zkušený útočník ale na Šimečka nevyzrál a z kopřivnického mladíka se stávala ústřední postava celého duelu.

Jestliže v úvodu druhé třetiny šli do vedení Draci, na začátku poslední třetiny se poprvé v utkání radovali z gólového náskoku domácí. Daniel Hrubý naservíroval krásnou přihrávkou Janu Porubovi, který bez váhání napálil kotouč do odkryté části šumperské branky. Hned vzápětí navíc domácí hráli další početní výhodu, jenže znovu v ní dokázal Šumperk ujet do brejku. Lukáš Králík však také Šimečka nepřekonal, klička na bekhend k vyrovnání nevedla.

Šumperk se pak snažil zvýšit tempo a vynutit si aspoň prodloužení, ale když musel na trestnou lavici pro změnu Tomáš Langr, šance se povážlivě tenčili. Tentokrát však již Draci v oslabení udeřili, ačkoliv k tomu neměli tak velkou příležitost jako v těch předchozích. Michael Janota totiž vypálil ze středního pásma a jinak výtečný Šimeček k překvapení všech pustil kotouč za svá záda.

A když v krátkém intervalu usedli na trestnou lavici Čintala a Ollender, byl to rázem hostující výběr, kdo mohl dokráčet k vítězství. Jenže dlouhou početní výhodu pěti hráčů proti třem Draci nevyužili. Obrovskou šanci měl Vachutka, ale k šesti gólům z předchozích letošních vzájemných zápasů ten sedmý nepřidal, znovu se blýskl Šimeček. Výborný zákrok musel vytasit ze svého repertoáru i Hynek Kůdela, kterého zkoušel zaskočit Mach.

Zápas nakonec dospěl do prodloužení a Draci si tak uchovali šanci na druhé místo po základní části, byť tedy již značně teoretickou. V nastavené pětiminutovce diváci i přes několik zajímavých momentů plynoucích ze hry třech proti třem gól neviděli, došlo tak na nájezdy. A v nich se našel jediný úspěšný střelec, Adam Kofroň. Bývalý nejproduktivnější hráč extraligy mladšího dorostu a odchovanec třineckých Ocelářů si poradil s Hynkem Kůdelou. Kopřivnice tak poprvé v letošní sezóně porazila na svém ledě šumperské Draky, a to po nájezdech 3:2.