Kometa odváží body díky využitým přesilovkám

Jaroslav Svoboda, sobota 19.1.2008
Š u m p e r k - Výtečné hokejové představení se skvělou a vysoce nadprůměrnou atmosférou se odehrálo na šumperském ledě. Obě strany se na ledě předvedly rychlým hokejem se spoustou šancí, na tribunách pak oba tábory potvrdily vzájemnou náklonnost a také vyhlášenou hlasitou podporu. Na ledě pak dlouho obě mužstva sahaly po bodech, pak však po zbytečném vyloučení domácích za příliš mnoho hráčů na ledě hosté rozhodli zápas a po pár vteřinách přidal definitivní pojistku Vostřák.
37.kolo sobota 19.1.2008
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Kometa Brno
2:4
(1:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 07:01 Ambruz (Meluzín, Antonovič), 42:53 Galvas (Rákos) - 10:03 Barus (Černý), 23:00 Klimt (Barus, Černý), 55:28 Zubíček (Černý, Barus), 55:37 Vostřák (Houdek). Rozhodčí: Blecha - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 7:6, navíc Staněk 10 minut nesportovní chování. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 2020. Střely na branku: 32:38. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4.
Lev - Galvas, Osina, Hrčka, Paška, Novotný, Ondráček - Klejna, Fadrný, Bařica - Antonovič, Meluzín, Ambruz - Grill, Taragel, Kubica - Stejskal, Kovář, Rákos - Brunec
Jarina - Zubíček, Mikel, Čech, David, Houdek, Morava, Malena - Dlouhý, Lipina, Vostřák - Klimt, Barus, Černý - Staněk, Moskal, Rob - Zábranský

V úvodních minutách začalo tradiční oťukávání obou soupeřů, hned ve druhé minutě od modré pálil Černý, avšak Lev byl pozorný. Domácí pak měli v úvodu výhodu dvou přesilovek, ale bohužel ani v jedné se střelecky neprosadili. Poté, co skončila druhá početní výhoda, se Šumperk prosadil. Roman Meluzín namazal Martinu Ambruzovi a ten propálil Jarinu. Po chvíli dostal dvě minuty Kovář, hosté dlouho v početní výhodě nemohli nic vymyslet, až v závěru přesilovky srovnali. Početnou skupinu modrobílých fanoušků rozjásal Miroslav Barus. Pak měli několik střeleckých pokusů Draci, Jarina je však vykryl a na druhé straně si s ránami elitních střelců Brna poradil Lev. Do konce třetiny se však ani jeden z týmů vyrázněji neprosadil, snad jen rána Davida postrašila Lvav.

180 vteřin stačilo Brnu, aby se dostalo do vedení. Nejdřív se dostal na trestnou lavici Galvas - a to byla voda na mlýn hostům. Miláček brněnských fanoušků Miroslav Barus nabídl Klimtovi pikantní pochoutku a brněnský forvard už si s tak chutným soustem poradil jak se sluší a patří - 1:2. Pak Kometa dlouho měla více ze hry, avšak na Lva samozřejmě nevyzrála. S postupujícím časem nabírala na vrcholu nejen hra, ale i atmosféra. Draci pak mohli několikrát srovnat, jenže Fadrný ze dvou metrů na Jarinu nevyzrál, z úniku neuspěl ani Antonovič a z dorážku taktéž Bařica. Pak se třetina dohrávala s šancemi na obou stranách, více práce měl Lev, ale Kometa neuspěla a do kabin se šlo za brněnského vedení.

Třetí třetina tak měla přinést rozluštění křížovky prvoligového utkání. Aktivní Šumperk nejprve testoval Jarinu díky ranám Bařici, Ambruze či Novotného, brněnský brankář pokusy vykryl. Až Galvas uspěl po přihrávce Rákose a domácí eufórie nebrala konce. Draci vzali iniciativu do svých rukou a zasypali Jarinu několika pokusy. V 48. minutě mohli udeřit hosté, jejich pokus však skončil na tyči a Lipinova dorážka u Lva. Od 50. minuty se ke slovu opět dral Šumperk a dlouho sahal po výhře, srazila jej do kolen ale vlastní chyba. Domácí tým obdržel trest na dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě a tento okamžik rozhodl zápas. V následující přesilovce vstřelil vítězný gól Pavel Zubíček a devět vteřin po něm zatloukl další hřebíček do rakvičky domácím nadějím Pavel Vostřák. Snaha domácích vrátit se do utkání i za cenu power-play vyšla v niveč, dokonce Osina musel vykopávat kotouč z prázdné branky. Za skvělé hokejové atmosféry tak Kometa přehrála Draky 4:2 a odvezla si všechny tři body.