Jestřábi ukořistili výhru i podruhé, rozhodnutí padlo těsně před koncem

Martin Schwarz, pátek 22.8.2014
K šestému utkání přípravného období nastoupil tým Radka Kučery a Jaromíra Jindřicha v páteční podvečer. Mančaft o den dříve těsně ztratil duel v Havířově, tentokráte Šumperk vyzval k odvetě na svém ledě Jestřáby z Prostějova. Dlouho vyrovnaný duel výsledkově ovládali hosté, modrožlutí však ve třetí části dotáhli skóre na 3:3. Na prodloužení ovšem nedošlo, necelé dvě minuty před koncem určil výsledek utkání 4:3 pro Hanáky Michal Černý. Za Šumperské skóroval ještě v úvodní periodě DANIEL VRDLOVEC.
příp. pátek 22.8.2014
DRACI PARS ŠUMPERK - LHK Jestřábi Prostějov
3:4
(1:2, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky:10. Vrdlovec (Sedlák, Slávík), 44. Sedlák (Cink, Vachutka), 50. Moskal (Vrdlovec, Sedlák) – 3. Knesl (Belay), 11. Indra (Duba), 37. Skřivánek (Duba), 59. Černý (Venkrbec) . Rozhodčí: Kika - Adamec, Matěj . Vyloučení: 2:8 . Využití: 2:1. V oslabení: 0:0 . Diváci: 550 . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4 .
Koutský – Sedlák, Slavík, Holík, Drtil, Gewiese, Novotný, Beneš – Vrdlovec, Moskal, Staněk – Velecký, Plášek, Haas – Žálčík, Berger, Brunec – Vávra, Vachutka, Cink – Kužílek
Kocián – Švaříček, Roupec, Kaluža, Knesl, Malý, Vosátko, Jedlička, Skřivánek – Venkrbec, Luňák, Stejskal – Duba, Procházka, Kučera – Černý, Belay, Coufal – Kuchta, Indra, Kajaba

Letní příprava plyne jako voda. Draci v pátek 22. srpna přivítali na svém ledě Jestřáby Prostějov, utkání s Hanáky se zároveň stalo celkově šestým setkáním, které výběr Radka Kučery v srpnu prověřilo. Šumperští do odvety s Prostějovskými nastřádali jedinou výhru, když slavili v Kotlině, na ledě havlíčkobrodských Rebelů.

První vzájemný duel dopadl o něco lépe pro Jestřáby, červenobílí uspěli na začátku týdne před svými fanoušky a určili konečné skóre 4:2. Radek Kučera a Jaromír Jindřich tedy dostali za úkol najít recept na mužstvo s dravcem ve znaku. Času na rozehřívání příliš nebylo, sotva dopadl puk na led, prostor mezi mantinely hýřil emocemi. Běžela totiž 3. minuta, když prostějovský Aleš KNESL zůstal osamocený před bránou a hned zkraje první části skóroval – 0:1. Řada přišla také na Salith, první početní výhodu sice Severomoravané nevyužili, při druhé již stadión burácel. Daniel VRDLOVEC zasunul touš do poloviny odkryté svatyně – 1:1

Modrožluté šály však těsně usedly na krky fanoušků a čísla na světelné tabuli opět rostla. Hosté reagovali opětovným návratem vedení, parádní přihrávku přesně před branku dostal Marek INDRA, jehož střela zaplachtila za brankáře Koutského – 1:2. Prostřední dějství hry čítalo mnohem opatrnější průběh, co do skóre počítaje. Naopak přituhlo v osobních soubojích. Čtvrtý gól duelu diváci spatřili až v 37. minutě, prostějovský Lukáš Duba poslal puk na modrou k Davidu SKŘIVÁNKOVI, ten vymetl levý horní růžek dračího zařízení – 1:3.

Domácí nastoupili k poslední dvacetiminutovce s cílem dohnat dvoubrankovou ztrátu. Nejdříve slavil po naprosto přesné střele z mezikruží Tomáš SEDLÁK - 2:3. Druhý krok ke splnění učinil Patrik MOSKAL, s brilantní příhrou od Daniela Vrdlovce. Moskal zpečetil druhou početní výhodu pro Šumperk v zápase, pouze vložil hůl do Vrdlovcem vyslané pryže – 3:3. Souboj mezi Draky a Jestřáby mohl trvat ještě déle než šedesát minut, kdyby v 59. minutě nevyužil domácí chyby Michal ČERNÝ, jenž samotný před bránou pokořil Koutského – 3:4. Hostující družina i napodruhé poráží Šumperské a potvrzuje zdařilou přípravu. Tým z podhůří Jeseníků naopak na výhru musí počkat minimálně do dalšího klání.

Radek Kučera, trenér Salith Šumperk: První třetina od nás byla poměrně špatná, do utkání jsme příliš zdařile nevstoupili. Druha perioda se naopak nesla ve znamení nevyužitých šancí, vlastně jsme netrefili ani úplně odkrytou branku. Vše možná ještě víc mrzí, když výsledek klidně mohl vypadat jinak. Rozhodla hrubá chyba hráčů, kterým by se nic takového stávat nemělo.

Tomáš Sršeň, LHK Jestřábi Prostějov: Myslím si, že dnešní zápas byl daleko lepší než ten, co jsme odehráli s Draky v Prostějově. Bylo vidět hodně bruslení a napadaní na obou stranách, takže se musela hra fanouškům líbit. Za výhru jsme moc rádi, pořád musíme přivykat prvoligovému tempu. Každý zápas se snažíme hrát, jak si řekneme. Hrajeme ale ještě každé utkání v pozměněné sestavě, na sehrání teprve přijde čas.