Je dobojováno, Šumperk i přes výhru míří do 2. ligy

Jaroslav Svoboda, středa 9.3.2016
Hořkosladkého vítězství dosáhli šumperští hokejisté v utkání posledního kola skupiny o udržení. Za skandovaného potlesku a podpory sedmi stovek diváků Šumperk dohrál zápas do vítězství 7:2, když se dvakrát v utkání střelecky prosadili Karel Plášek a Tomáš Brunec. Vzhledem k tomu, že Most vyhrál v Třebíči hladce 5:1, tak Šumperk i přes vítězství skončil v lize poslední a sestupuje. I přes to vše po utkání vytleskali tribuny domácí tým, na jehož hráčích se však dalo vyčíst obrovské zklamání a smutek.
oU6 středa 9.3.2016
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Benátky nad Jizerou
7:2
(2:0, 1:2, 4:0)
Branky a nahrávky: 10. Milfait, 12. Plášek, 33. Haas (Šimun, Holík), 44. Brunec (Prokop), 54. Brunec (Šimun), 58. Plášek (Holík), 59. Sedlák (Milfait) - 36. Kalina (Svoboda), 38. Svoboda (Dlouhý, Víšek). Rozhodčí: Jílek - Šmika, Krátký. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváci: 648. Střely na branku: 39:33. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 7:2.
Zelenka – Gewiese, Sedlák, Bail, Puzič, Holík, Prokop – Milfait, Fořt, Káňa – Haas, Šimun, Brunec – Ostřanský, Plášek, Miškovský – Hlinka
Novotný (Vacek) – Říha, Ulrych, Kurka, Kalina, Pabiška – Jonák, Pletka, Špaček – Dlouhý, Svoboda, Víšek

Poslední utkání letošní sezóny a minimálně na rok i poslední utkání ve WSM lize mají za sebou šumperští hokejisté. Ti v domácím prostředí porazili Benátky nad Jizerou a v posledních minutách je, již i přes jistotu sestupu, bouřlivě podpořili i fanoušci týmu.

Ten však doplatil na nezdařený konec utkání v Mostě a vzhledem k tomu, že severočeský tým dle očekávání ovládl duel v Třebíči, tak míří po pěti sezónách v druhé nejvyšší sezóně zpět do 2. ligy. K výhře proti Benátkám nad Jizerou nasměrovala šumperské hráče první třetina, kdy se gólově prosadili Jan Milfait a Karel Plášek. Draci dění na ledě kontrolovali, další gól pak přidali ve druhé třetině po souhře Holíka, Šimuna a výborně tečujícího Marka Haase.

Benátecké torzo čítající jedenáct hráčů do pole ale přece jen zvedlo hlavy a dokázalo snížit na 2:3 po gólech Petra Kaliny a Daniela Svobody. Klid na šumperské hole vrátil ve třetí třetině Tomáš Brunec, který zvýšil na 4:2. Ten samý hráč pak z ostrého úhlu dopravil kotouč za záda Filipa Novotného v čase 53:40 a draci rázem vedli 5:2. V té době již bylo delší dobu jisté, že Most po výhře 5:1 v Třebíči setrvá ve WSM lize.

Z draků jakoby spadla veškerá tíha bytí, sedm stovek diváků pak, i přes hořkosladké vedení, do posledních minut podporovalo hráče na ledě. Ti v 58. minutě utkání přidali šestý gól, když po Holíkově přihrávce nekompromisně zavěsil pod břevno benátecké branky Karel Plášek. Neuběhla ani minuta a Šumperk přidal sedmou trefu. Po Milfaitově přihrávce skóroval obránce Tomáš Sedlák.

Nevídaná byla pak reakce publika, které i přes sestup do druhé ligy dlouhé minuty skandovanými pokřiky dávalo najevo své sympatie s týmem. Na hráčích pak naopak bylo zřetelné, jak moc neúspěch v sezóně mrzí.

Milan Mazanec, trenér Šumperku: Chtěl bych poděkovat hráčům, udělal jsem to i v kabině. Bohužel sezóna dopadla smutně, neradostně se to hodnotí. Část viny jde na moje bedra, bohužel se nepodařilo sehnat hráče, který by nastartoval ještě jednu formaci. Také jsme se potýkali se zraněními a co mě mrzí hodně, že jsem nenašel recept na Most. Nutno sportovně uznat, že Most se zachránil zaslouženě.