Jak Draci sbíbili, tak i udělali - jsou v semifinále!

Daniel Šváb, Daniel Šváb, report Svoboda Jaroslav, čtvrtek 19.3.2009
Šternberk pokořen. Draci si již ve druhém čtvrtfinálovém utkání se Šternberkem vystříleli semifinále. Na rozhodnutí jim sice tři třetiny nestačili, ale prodlužovat se Drakům také nechtělo. Pouze o minutu a 14 vteřin déle se Draci zdrželi na šternberském ledě, když vítěznou branku zařídili Jiří Osina a Jakub Hulva. Draci Šternberk stejně jako před dvemi lety nepustili do dalších vyřazovacích bojů. Nyní budou mít Draci chvílí oddech a zároveň budou netrpělivě čekat do soboty na svého semifinálového soupeře. Vsetín totiž deklasoval Hodonín 7:3 a ve slezském derby Opava přehrála Orlovou. Stav obou serií je 1:1. Postup do dalšího kola si zajistilo i Valašské Meziříčí, které těsně přehrálo Uničov 3:2. Vítězný gól vstřelili Valaši až v čase 58:36.
ČF2 čtvrtek 19.3.2009
HC TJ Šternberk - DRACI PARS ŠUMPERK
2:3p
(0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 38. Skácel (Poledna, Šímo), 43 Jurák (Klimovič) - 28. Vrtík, 40. Vymazal (Osina, Ambruz) 62. Hulva (Osina). Rozhodčí: Volf - Goňa, Obadal. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 400. Střely na branku: 23:43. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Pekař – Trojan, Petr Hruška, Stříteský, Pavel Hruška, Zapletal, Musil – Klimovič, Jurák, Skácel – Fekiač, Dobrý, Šimo – Poledna, Anděl.
Maláč – Vrtík, Holík, Osina, Sedlák, Blanár, Hegegy, Ondráček, Novotný – Duba, Meluzín, Vymazal – Ambruz, Hulva, Brunec – Novosad, Drábek, Stejskal – Čížek, Rozum, Domian.

Již hodinu před utkáním se šternberská hala plnila fanoušky ve žlutomodrých barvách, jenže ti se přemísťovali jeden po druhém do sektoru hostů a nemohlo být pochyb, že se bude hrát za intenzivní podpory příznivců Drakům, kterých se nakonec do Šternberka sjelo více než-li polovina z celkového počtu diváků.

Ovšem pokud měl v hledišti Šumperk náskok přímo drtivý, na ledě to zas tak jednoznačné dlouho nebylo. A to i přes skutečnost, že Draci přijeli kompletní a domácí nedali do kupy ani kompletní tři pětky. Draci se do boje o druhé a postupové vítězství řádně obuli a v prvních minutách měli více ze hry. Ve třetí minutě Rozum minul. Pak hráli domácí díky žákovské chybě ve střídání v šesti a museli jít do čtyř. Jenže byl to domácí Šimo, kdo v oslabení zahrozil, jeho tvrdou bombu od modré Maláč betonem vyrazil. Diváci se poté dočkali nezáživné podívané, kdy se moc hokejového na ledě nedělo. Až v 18. minutě znovu zahrozil Šternberk, tentokrát Jurák s Klimovičem a Maláč měl z jejich akcí plné ruce práce. Na druhé straně se musel činit i Pekař, tvrdou šumperskou bombu vykryl betonem.

Druhá třetina přinesla rozhodně zlepšený hokej a také branky. Draci ji však museli začínat v oslabení, v něm ale paradoxně měli největší šanci právě Šumperští. Pekař se odhodlal k rozehrávce po hrazení, Stejskal však jeho pas zachytil a poslal jej před branku Novosadovi. Jeho střela mířila jen do hrudi Pekaře. Následně mohli domácí hrát přesilovku 5 na 3, Draci ji však i přes tlak domácích zvládli, závěr oslabení navíc dohráli u Pekaře v pásmu. Ve 26. minutě se uvolnil Ambruz a mezi kruhy se rozhodl střílet. Jeho rána zazvonila na tyč. O chvíli později pálil Stejskal a Pekař znovu úspěšně zakročil. Až v čase 27:15 se bouřliví šumperští příznivci dočkali. Přímo pod jejich sektorem se ke kotouči na zadní tyči dostal Vrtík a do prázdné branky nebyl problém zvednout kotouč pod síť. Domácí ožili a hned vzápětí na zcela stejném místě jako Vrtík a ve zcela stejné situaci minul Ambruz prázdnou branku, kterou přestřelil.

Ján Vrtík dává první gól utkání

Ve 32. minutě se ledovou plochou prohnal Meluzín a dostal se přes všechny hokejisty domácího týmu, ovšem před Pekařem už na kotouč nedosáhl a tak tváří tvář šternberskému gólmanovi ani nezakončil. O minutu později našel Jurák přesnou a chytrou přihrávkou od hrazení Klimoviče, jeho stoprocentní šanci Maláč kryl. O chvíli později mohl srovnat Dobrý, avšak těsně minul. V 36. minutě pronikl Jurák před šumperské brankoviště a ačkoliv nezakončil přesně, Draci si v těchto minutách koledovali. A Šternberk se přece jen dočkal. Rozumovu střelu Pekař ramenem vyrazil, z brejku však srovnal stav zápasu aktivní Skácel, jehož střela se snad ani chytat nedala. Přesto šli do kabin s vedením Draci. V poslední minutě se prohnal podél hrazení Vymazal, dostal se za obranu a ač byl během zakončení sražen, poslal po zemi kotouč na zadní tyč a nakonec i do branky.

Ale úvod třetí třetiny znovu Šumperku nevyšel. Srovnat totiž dokázal již ve 43. minutě Milan Jurák, který si prohodil pozici s Klimovičem, který v průběhu utkání spaloval před Maláčem veškeré pohledné Jurákovy přihrávky. Pak se ale rozjela šumperská mašina a domácí přestali evidentně nastolenému tempu stačit. Nejvíce se musel činit Pavel Pekař, který pochytal několik naprosto jasných šumperských tutovek, další gólovky pak skončily mimo. Domácí si navíc často začali počínat nedovoleně, volnější metr sudího Volfa vyhovoval právě domácím. Místy zcela drtivý tlak nedokázal Šumperk přetavit ve vítězství, největší šanci spálil nejspíše Ambruz.

Jestliže první utkání postrádalo prvky play-off, to druhé nikoliv. Místy fanatičtí šumperští příznivci hnali Draky za vítězstvím, na ledě se pak bojovalo o každý kotouč a bylo znát, že jakákoliv střela může duel ukončit - zvláště s blížícím se koncem utkání. Prodloužení ale dlouho netrvalo. V předkole doma Šternberk inkasoval gól od Techniky již v páté vteřině oslabení, tentokrát odolával déle. Jenže Pekař musel pokrýt dobré tři střely a se urodilo. Jiří Osina rozjel akci, po které se do brankoviště začal tlačit Jakub Hulva. Nakonec se i s pukem protlačil po bok klečícího Pekaře a střelou do odkryté branky rozpoutal bláznivé oslavy šumperských hráčů i fanoušků

Ačkoliv si pak příznivci hostů Draky zpět na led z kabin nevyvolali, mohli odjíždět domů spokojeni. Šumperk se může těšit na semifinále, pro Šternberk letošní sezóna skončila.

Závěrečná děkovačka po utkání (autor: Drafffan)

Jiří Režnar, trenér Salithu Šumperk: "Bylo to z naší strany obrovské trápení. Přijeli jsme sem vyhrát a možná se stalo to, že hráči byli přemotivovaní. Nepodařilo se nám během zápasu ani jednou odskočit na rozdíl více než-li jedné branky a to bylo špatné."