I přes veškerou snahu draci poprvé v této sezóně Prostějovu podlehli

Jaroslav Svoboda, středa 10.2.2016
Šumperští hokejisté doma podlehli Prostějovu 1:2 po prodloužení. Bohužel přes veškerou snahu se nepodařilo vstřelit více než jediný gól výbornému Horčičkovi, na druhé straně další parádní výkon předvedl Patrik Bartošák. Byli to však domácí, kdo musel nakonec bojovat aspoň o nějaký bodový zisk, v power-play vyrovnal Tomáš Sedlák. V prodloužení však pohotovou akcí rozhodl duel Jakub Šlahař. Šumperk tak získal v domácím prostředí pouze bod a vzhledem k tomu, že Most opět dokázal porazit celek ze špice tabulky, tak ztrácí na předposlední místo již 2 body.
50.kolo středa 10.2.2016
DRACI PARS ŠUMPERK - LHK Jestřábi Prostějov
1:2p
(0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 59. Sedlák - 51. Krejčík (Šlahař, Mojžíš), 62. Šlahař (Illéš). Rozhodčí: Doležal - Polák, Rampír. Vyloučení: 5:7, navíc Patrik Husák (PRO) 10 minut naražení zezadu. Využití: 0:1. Diváci: 870. Střely na branku: 33:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Bartošák – Gewiese, Sedlák, Prokop, Holík, Bail, Zdráhal, Horyna – Milfait, Fořt, Káňa – Haas, Miškovský, Brunec – Staněk, Šimun, Ostřanský – Hroch, Plášek, Hlinka
Horčička – Drtina, Kaluža, Mojžíš, Husák, Rudl – Novák, Moskal, Čuřík – Luňák, Volek, Cetkovský – Šlahař, Illéš, Krejčík – Augustin

Do šumperské branky se postavil podruhé Patrik Bartošák a opět předvedl parádní výkon, nicméně podobný přínos do utkání vložil na druhé straně Luboš Horčička.

Dlouho tak oba týmy čekaly na góly. Velmi dlouho. Právě Horčička se v úvodu zápasu musel ohánět více, i vinou přesilovky draků. Jenže ani Fořt či Milfait neuspěli. Domácí byli aktivnější téměř celou úvodní dvacetiminutovku, až v jejím závěru převzali chvílemi otěže duelu Jestřábi, ale ani oni se gólově neprosadili.

I druhá třetina se nesla v podobném duchu, hosté se dostávali do tlaku hlavně v přesilovkách, domácí pak ze svých střel marně hledali recept na Horčičku. V polovině duelu měl velkou šanci Gewiese, navíc v oslabení, ale Horčička pokryl tento pokus i dorážku Staňka. I hosté pak zahrozili v oslabení, ale v přečíslení nezakončil přesně Šlahař, který minul poloodkrytou branku.

Velkou šanci na úvodní trefu utkání měli draci v závěru třetiny, kdy hráli dlouhou dvouminutovou přesilovku pěti proti třem, ale i přes chvílemi zcela drtivý tlak hosté s vypětím všech sil nulu udrželi.

A tak se prosadili hosté, kteří sice nejprve v úvodu třetí třetiny nepotrestali Haasův faul, následný prohřešek Holíka již ano. Recept na Bartošáka našel Krejčík a Šumperk se ocitl ve velkých nesnázích. Tlak draků pak rostl, v závěru si ještě Milan Mazanec vybral oddechovaný čas a odvolal brankáře. A Šumperk se dočkal. Sedlákova bomba skončila v síti, ale sudí Doležal nejprve rozpažil, poté však po konzultaci s brankovou rozhodčí gól uznal.

Zápas tak došel do prodloužení, ve kterém draci potřebovali získat do dalších záchranářských bojů cenný bod, ale ten nakonec připadl na stranu Jestřábů. Jakub Šlahař sebral kotouč Bartošákovi z pod lapačky a do prázdné branky rozhodl duel.