Hanáci se dočkali první výhry doma, Draci po čtyřech zápasech kapitulovali

Jaroslav Svoboda, pátek 8.9.2006
Kohouti se dočkali. Na závěr přípravy se konečně hrstka jejich nejvěrnějších fanoušků mohla radovat z vítězství na domácím ledě, šumperští hokejisté naopak po čtyřech výhrách narazili na přemožitele. Prvoligový celek předčil Draky v bruslení a v obranné fázi potvrdil své nesporné kvality. Již ve středu nás čeká ligová premiéra a věřme, že góly si Draci schovali právě na Velkou Bíteš.
přát. pátek 8.9.2006
HC Olomouc - DRACI PARS ŠUMPERK
3:0
(2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 0:21 Šafařík (Rak), 8:45 Bouz (Vlček), 31:42 Ministr (Rak). Rozhodčí: Petr Přikryl - Stanislav Cik, Jiří Kašík. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 3:0.
Tuček - Kříž, Šafařík, Faltýnek, Bartoň, Vlček, Světlík, Svrček, Ondrůšek - Rak, Ministr, Slaninák - Bordowski, Najdek, Žajgla - Bouz, Hradecký, Šimo - Barták, Čuřík, Saluga
Tihlář (41. Nimmerrichter) - Holík, Kukol, Kališ, Ondráček, Osina, Hajas - Martinka, Kučera, Kočara - Stejskal, Ohnutek, Novosad - Antonovič, Čížek, Dostál - Vychodil, Budina, Jurča

Draci recept na prvoligového soupeře nenašli. I přes úpornou snahu, která vyvrcholila několika dobrými šancemi v poslední třetině, jistého Tučka neprostřelili a domů odjíždí s prohrou 0:3. Domácí potvrdili ambice hrát na špici první ligy, k výborné defenzivě navíc připojili nebezpečný útok a po zásluze vyhráli.

Draci přitom drželi nerozhodný stav jen 21 vteřin. Michal Rak nahrál na pravé křídlo najetému obránci Michalu Šafaříkovi a ten lehkým nahozením překvapil všechny, včetně Radka Tihláře. Opaření hosté pak čelili tlaku domácích, ti se ovšem do větší šance dostali až v deváté minutě. Jenže ji zužitkovali v druhý gól. Martin Bouz z úniku zakončil přesně a zvýšil. Tempo první třetiny upadlo a až konflikt Kučery s Bartákem přinesl oživení prořídlých tribun. Šumperský útočník ale vyfasoval dvě minuty navíc oproti olomouckému hráči a tak šli Draci do oslabení. Jenže to Šumperk ubránil a skóre se tak do pauzy již neměnilo.

Druhou třetinu nejprve ovládli Draci, jenže několik střeleckých pokusů buď k Tučkovi neprolétlo, nebo skončilo na jeho chráničích. Nejslibnější pokus zahodil Ohnutek. Od té chvíle vzali otěže do svých rukou opět domácí a hned se jal zvyšovat náskok Najdek, ale neuspěl. Stoprocentní šanci pak zahodil Saluga, který si vybruslil před Tihláře. Na šumperském brankáři se začínalo opět chvílemi projevovat zranění třísla a domácí toho zužitkovali v 32. minutě. Milan Ministr potvrdil pozici střelce týmu a zvýšil na 3:0. Ještě předtím ale orazítkovala Tihlářovo břevno olomoucká posila z Třince Bordowski. Do konce třetiny se ještě mohli prosadit Kočara i Ministr, ale brankáři byli úspěšnější. Tihláře pak překonal jen domácí Slaninák, ovšem nedovolenou částí těla a tak rozhodčí Přikryl gól neuznal.

Začátek třetí třetiny patřil hostům a ti v poslední dvacetiminutovce drželi s Hanáky krok. Ve velmi slibné příležitosti se ocitl Zdeněk Novosad, ale Tuček vykouzlil skvělý zákrok a udržel čisté konto. Udeřit mohlo i na druhé straně, ale Rakovu tutovku zneškodnil Nimmerrichter, který nahradil Tihláře. Další šanci měl pak Milan Ministr, ale ani on na mladého gólmana Draků nevyzrál. Snahu o čestný úspěch nenaplnily ani střely obránců Osiny s Hajasem, Tuček zůstal nepřekonatelný. V 57. minutě Bordowski holí zasáhl Čížka do obličeje a Draci se mohli vrhnout v přesilové hře za dosažením vysněné branky. Jenže ani Martinkovu přihrávku Kočara v čestný úspěch nepřetavil. Další zbytečný zákrok holí do obličeje předvedl Hradecký a Draci dostali výhodu přesilovky 5 na 3, jenže pár vteřin jejího trvání šanci nepřineslo. Šumperk podlehl Olomouci v bruslařsky velmi dobře hraném utkání 3:0.

Starosti panují pouze kolem nejistého startu Radka Tihláře ve středečním prvním kole proti Velké Bíteši. Na druhou stranu mladý Nimmerrichter potvrzuje velmi dobrou formu. Šumperk se již pomalu připravuje na ostře sledovaný vstup do ligy a věřme, že si naši útočníci schovali branky z dnešního utkání právě na souboj proti Velké Bíteši.