FANTAZIE! Draci urvali doma nervózní utkání s Porubou a semifinále pokračuje!

Jaroslav Svoboda, sobota 18.3.2017
Je to tam! Šumperští hokejisté po dvou úvodních prohrách zvedli hlavy, v Porubě vyhráli a doma na tento úspěch navázali! V dramatickém a nervózním utkání uspěli poměrem 2:1! Srdnatý výkon celého mužstva, který projevil obrovskou chuť po vítězství, slavil úspěch. Hosté pak v závěru za těsného stavu doplatili na svou vlastní a naprosto zbytečnou nedisciplinovanost, kdy hlavně zkušený Martin Piecha vyfasoval pětiminutový trest. Šumperk ubránil vedení a v Porubě se rozhodne o soupeři Vsetína ve finále sérii!
SF4 sobota 18.3.2017
DRACI PARS ŠUMPERK - HC RT TORAX PORUBA 2011
2:1
(0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 29. Vachutka (Sedlák), 46. Janota (Sedlák) - 26. Puzič (Sztefek, Slováček). Rozhodčí: Veselý, Wagner - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 10:11, navíc Piecha (POR) 5 + do konce nesportovní chování, Sršeň (trenér POR) do konce utkání nesportovní chování. Využití: 2:1. Diváci: 1200. Střely na branku: doplníme. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Kůdela – Adam, Sedlák, Řezáč, Fišera, Janota, Drtil, Ďurkáč – Matějka, Vymazal, Vachutka, Sedláček, Králík, Langr, Cink, Hroch, Novosad
Čech – Slavík, Peslar, Puškár, Kaluža, Puzič, Bail, Rudl, Dresler – Kuťák, Kafka, Piecha, Vaněk, Jáchym, Orság, Tomčák, Slováček, Zachar, Sztefek, Ballner

Play-off je o výsledcích, ne o hokejové kráse. A o srdci, bojovnosti a o síle kolektivu! Draci s Porubou prohrávali již 2:0 na zápasy a byli na hraně vyřazení. První krok za návratem do bojů řekli v Ostravě, v domácím zápase ale musel jít po výhře znovu. Nervózní duel nakonec nabídl 22 vyloučených, 85 trestných minut.

Šumperský zápas nenabídl žádnou ofenzivní krásu. Ale čistě duel hodný play-off. Hlavními postavami utkání se stali brankář, Hynek Kůdela i Jakub Čech předvedli výborné výkony. Jenže vyhrát může jen jeden. A ačkoliv Poruba měla chvílemi velký tlak, neuspěla.

Dlouhé minuty se žádný z celků nedostal do větší šance, hosté přitom měli výhodu přesilovky při přísném trestu Drtila, jehož zákrok na hráče s pukem, který se mu navíc vyhnul, byl posouzen jako nedovolené bránění. Domácí naopak neuspěli při vyloučení Dreslera, a tak první velké ohrožení branky zaznamenal Kuťák, který trefil tyčku Kůdelovy branky.

Góly začaly padat až ve druhé třetině, ale byl to Hynek Kůdela, kdo vychytal parádním zákrokem ve 24. minutě hostujícího kapitána Zachara, který ujížděl v samostatném nájezdu na šumperskou branku. Následně dostal Řezáč dvě minuty za podražení a hosté otevřeli skóre zápasu. Po dobře sehrané kombinaci otevřel skóre zagrebský rodák Ivan Puzič. A hosté byli rázem blízko postupovým radostem.

Draky však inkasovaný gól nezlomil, naopak. Šumperští hráči neskrývali touhu prodloužit sérii, a když šel na trestnou lavici Marek Bail, dočkal se domácí tým i vyrovnání. Tomáš Sedlák předal kotouč do strany na Daniela Vachutku a ten trefil přesně na zadní tyč, na ránu již Čech nestačil reagovat. A mohlo být veseleji, jenže Tomáš Langr trefil tyč.

Utkání nabralo v dalších minutách na nervozitě a moc hře nepomohly ani časté tresty na jedné, či druhé straně. Klíčový moment přišel v přesilovce domácích po trestech Kafky a Sztefka, kdy v dvojnásobné výhodě od modré skóroval Michael Janota! Atmosféra na stadionu rázem houstla, hlavně pak rostl výkon Hynka Kůdely.

Ten vychytal několik obrovských šancí hostů, ti převzali iniciativu a tlačili za vyrovnáním, jenže neuspěli. Porubě nepomohla ani přesilovka po Kalužově pádu na led po údajném podražení Sedlákem. Ostravský tým zkusil i hru v šesti, neuspěl.

Draci vyrvali za nadšení zaplněných tribun mečbol ze spárů porubského klubu, což neunesl trenér hostů Tomáš Sršeň. Ten po zápase zamířil přímo k rozhodčím, ale jediné, čeho docílil, byl osobní trest.

V Porubě v pondělí 20. března už to bude kdo s koho. Draci mají cíl splněn. Případné finále by bylo parádní nadstavbou. A tento tým na to rozhodně má.