Dvojnásobné přesilovky rozhodly o výsledku utkání

Petr Matěj, Jaroslav Svoboda, středa 14.11.2007
B e r o u n - Hodně smutní jsou po dnešním kole první ligy šumperští fanoušci. Jejich oblíbenci totiž na ledě Medvědů z Berouna prohráli 0:2 - obě branky navíc padly do Dračí sítě v dvojnásobných přesilovkách. Velmi kvalitní výkon odvedl v bráně Hylák, ale ani jeho úspěšné zákroky nepomohly. Šumperk byl během utkání nebojácný, ovšem ani jedna z nadějných šancí neskončila gólem a také proto se bodová ztráta neustále zvětšuje. Komentář připravujeme.
21.kolo středa 14.11.2007
Medvědi Beroun 1933 - DRACI PARS ŠUMPERK
2:0
(1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 9:16 Slížek (Jankových) 39:33 Vlček (Slížek, Jankových). Rozhodčí: Antonín Jeřábek - Miroslav Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0.
Jarina, (Novák) - Braniš, Novotný, Kameš, Jelínek, Wagenhoffer, Gudas - Jankvých, Slíže, Vlček - Nedorost, Šinágl, Besser - Tvrzník, Křesťan, Straka - Kupec, Heřman, Pavel - Polák
Hylák, (Tihlář) - Špelda, Galvas, Sloboda, Ondráček, Kloz, Hajas, Šindler, Pala - Horčička, Meluzín, Bařica - Kovář, Piluša, Ambruz - Antonovič, Matějka, Brunec - Obdržálek, Stejskal, Pekr

Šumperští Draci opět prohráli. Na ledě posledního týmu západní skupiny v Berouně sice vyrukovali do boje s posilami, leč snad jen Hylák a Galvas byli vidět, v útoku bezradný Šumperk nevyzrál na Kamila Jarinu a nevstřelil dokonce ani gól.

Hned od úvodních minut měli Medvědi více ze hry, ale ani oni nedokázali pořádně vystřelit na Hyláka. Draci pak v polovině páté minuty dostali výhodu první přesilové hry v utkání, tu však nedokázali nejenže přetavit v gól, ale nedostali se ani ke střele. Po skončení početní výhody měli optickou převahu opět domácí borci, ovšem střelecky šumperského brankáře neohrozili. Až když přišla jejich dvojnásobná přesilovka při vyloučení Meluzína a Kloze se Medvědi dočkali - Jankových našel na modré Ladislava Slížka a ten prostřelil kompletní osazenstvo na trase k brance. Od té chvíle však Šumperk trošku přidal a hned poslal na Jarinu vizitku Brunec. Necelou minutu poté střílel Stejskal, dalších 60 vteřin uběhlo než vypálil tvrdou bombu Galvas. Poté ale nástup Draků zabrzdilo poškozené plexisklo a dlouhou dobu se v Berouně nehrálo. Tempo hry od této chvíle spíše upadlo do podprůměru a nic vážnějšího se do konce třetiny již nestalo.

Z kabin na led lépe nakročili šumperští borci a hned v úvodu pálil Galvas. Ambruz pak minul odkrytou branku Medvědů a na konci čtvrté minuty zmařil velkou šanci Antonovičovi na poslední chvíli Vlček. Mohlo také udeřit na druhé straně, osvědčené duo Slížek - Jankových předvedlo téměř druhou brankovou situaci zápasu, Hylák však ránu druhého jmenovaného schoval do lapačky. Draci hráli o chvíli později další přesilovku, avšak tu znovu nevyužili. Naopak ve vlastním oslabení mohli udeřit Tvrzník a Kameš, blýskající se klenot v brance Draků Hylák však oba svými chrániči vychytal. O minutu později pak na pardubické dvojce vyhořel i Jankových a Šumperk tak pro tuto chvíli přežil klinickou smrt. V následujících minutách byli znovu více vidět hostující borci, ale ani Antonovič, Ambruz či neúnavný Galvas na Jarinu nevyzráli. Tlak Draků opět zastavila jejich vlastní přesilovka, pak po vlastních chybách dokonce mohli hosté inkasovat při šancích hostů, ale buď obrana zaváhání napravila a nebo akci lapil Hylák. Udeřilo tak až v poslední minutě třetiny. Draci šli tentokrát při vyloučeních Špeldy a Piluši znovu do tří a opět inkasovali. Další Slížkovu bombu od modré tečoval Vlček za záda Hyláka a definitivně tak dal konečnou podobu výsledku.

Kdo očekával ve třetí třetině tlak hostů, musel být zklamán. Šumperk se do dalších šancí dostával sporadicky, ze začátku poslední třetiny dokonce vůbec. Naopak Hylák musel šance Medvědů krýt, i když ti se o střelbu pokoušeli z větší vzdálenosti bez rizika nějaké chyby. Domácí ale až do konce zápasu drželi otěže duelu pevně v rukou a Šumperk již k ničemu nepustili. Jen Bařica se dvakrát tlačil před Jarinu, ten pro jeho snahu ovšem neměl pochopení. Draci nakonec přistoupili i na power-play, když Beroun musel hrát během oslabení ve čtyřech, i tentokrát však veškerá snaha hostů vyzněla gólově na prázdno. Šumperk opět prohrál a vidina záchrany už zdá se býti na hony vzdálena.