Drakům se s Havířovem nedaří, tentokrát mu podlehli rozdílem tří branek

Dominik Mihailescu, Petr Miklas, sobota 29.11.2014
Dvacáté deváté kolo body drakům nepřineslo. Šumperští hokejisté jeli na půdu Havířova s cílem vybojovat cenné body. To se týmu z podhůří Jeseníků nepovedlo. Draci prohrávali již v 11. minutě 0:1, ale o pár minut později dokázal stav srovnat kapitán ALEŠ HOLÍK. Druhá třetina byla ale pro šumperské periodou hrůzy. Hokejisté s drakem na prsou v ní prohráli 0:3 a mančaft Radka Kučery a Jaromíra Jindřicha nastupoval do poslední třetiny za stavu 1:4. Na začátku poslední části hry snížil skóre z trestného střílení Tomáš Sedlák, ovšem Havířov na to vstřelil dvě branky, z niž poslední zaznamenal exšumperský útočník Michal Hlinka, který se za tento mač prosadil dvakrát. V závěru zápasu upravil kosmeticky skóre Kamil Vávra. Drakům se tak nepodařilo bodovat a odjíždí z Havířova s výsledkem 3:6. Další šanci bude mít Šumperk již toto pondělí, kdy přivítá České Budějovice.
29.kolo sobota 29.11.2014
HC AZ Havířov 2010 - DRACI PARS ŠUMPERK
6:3
(1:1, 0:3, 2:2)
Branky a nahrávky: 11. Maruna (Šenkeřík, Šlahař), 30. Maruna (Jakúbek, Matějíček), 31. Šedivý (Hlinka, Bezuška), 34. Hlinka (Jiránek, Fořt), 50. Klimša (Sztefek, Pechanec), 53. Hlinka (Šenkeřík, Šedivý) – 15. Holík (Plášek, Velecký), 44. Sedlák (TS), 59. Vávra (Drtil, Vachutka). Rozhodčí: Škrobák - Kašík, Wesley. Vyloučení: 4:6 navíc Repe 10 min. OT (ZHK). Využití: 1:0. Diváci: 1920. Střely na branku: 40:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:3.
Daneček – Matějíček, Repe, Lenďák, Šenkeřík, Ostrčil, Bezuška, Bahounek – Jiránek, Loskot, Fořt – Tomi, Hlinka, Šedivý – Sztefek, Pechanec, Klimša – Jakúbek, Šlahař, Maruna
Koutský – Holík, Bail, Sedlák, Gewiese, Drtil, Slavík, Prokop – Velecký, Plášek, Brunec – Staněk, Vrdlovec, Žalčík – Vachutka, Illéš, Blahuta – Vávra, Kužílek, Cink

Začátek utkání přinesl tlak AZetu, kterému hosté dokázali odolat. První velká šance přišla až v polovině 7. minuty, kdy při přesilovce trefil domácí Sztefek horní tyč Koutského branky. Po nevyužité přesilovce Havířova se hra trochu vyrovnala a Šumperk začal vystrkovat růžky.

V 10. minutě přišly hned dvě velké příležitosti hostí – nejprve nebezpečně pálil Vrdlovec, po něm dorážel Plášek, ten ale netrefil branku. Udeřilo tedy na druhé straně, když po rychlém protiútoku pálil Šlahař, jehož ránu Koutský pouze vyrazil a Jan Maruna už puk poslal přesně pod horní tyč. Po této brance přišly další šance AZetu, ale Koutský si poradil se střelou Repeho i následnými dorážkami Loskota a Šedivého.

V 15. minutě Šumperk vyrovnal, poté co Velecký vyhrál vhazování, Plášek posunul puk na Aleše Holíka, který tvrdou ranou příklepem překonal Danečka. V závěru třetiny hráli hosté přesilovku, ale Daneček zlikvidoval šanci Holíkovi i Veleckému, proto po první třetině platil stav 1:1.

Ve druhé třetině jsme nejprve viděli vyrovnaný hokej, pak se Šumperk dostal do tlaku, ke kterému přispělo vyloučení domácího Jiránka. V přesilovce tvrdě pálil Holík, ale Daneček byl připraven. Poté byl ve velké šanci faulován Vrdlovec, rozhodčí nařídil trestné střílení, Vrdlovec zkusil bekhendový blafák, ale Danečka nepřekonal.

Poté přišla úspěšná čtyřminutovka AZetu. Nejprve se těsně po skončení přesilovkydostal k odraženému puku Jan Maruna, který mířil přesně k levé tyči. Minutu po něm se kolem branky obtočil Hlinka a Ondrej Šedivý zametl odražený puk za brankovou čáru. Vše zakončil na začátku 34. minuty Michal Hlinka, který po přesné Fořtově přihrávce bekhendem překonal Koutského a zvýšil na 4:1.

V závěru druhé části měli šance domácí Hlinka a hostující Bail, ale gól z toho nebyl. Po dvou třetinách tedy vedl Havířov 4:1.

Třetí třetina přinesla nejvíc branek z celého zápasu – oba celky daly po dvou. Nejprve se trefil hostující Tomáš Sedlák, jenž proměnil trestné střílení, nařízené za faul na něj, když se dostal v oslabení do vyložené šance. Potom přišlo několik šancí na obou stranách, které však zůstaly nevyužity. V 50. minutě přidal pátý gól Havířova David Klimša, jenž mířil přesně nad Koutského rameno.

Na další branku potřebovali domácí o něco málo víc, než dvě minuty – přesilovku využil Michal Hlinka a dostal Havířov do čtyřgólového vedení. Po této brance byli hráči AZetu na koni a už to nevypadalo, že by Šumperk mohl výsledek utkání zvrátit.

To se nakonec nestalo, přestože v 59. minutě korigoval na 6:3 Kamil Vávra, jehož střela z úhlu k překvapení všech prošla Danečkovi mezi betony. Havířov tak nakonec zvítězil zaslouženě 6:3.

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): Věděli jsme, že je Šumperk nebezpečný tým, je to takový náš rival, se kterým se utkáváme poměrně často a víme, co od sebe čekat. Utkání se nehrálo v moc závratném tempu. Zápas jsme rozhodli ve druhé třetině, kdy jsme odskočili soupeři o tři branky. Stejně tak jako proti Třebíči jsme si nakonec zápas ještě zkomplikovali, ale nakonec jsme přidali ještě další dvě branky. Kluci si tuto výhru zasloužili za svou bojovnost. S výsledkem zápasu jsme určitě spokojeni.

Radek Kučera (Salith Šumperk): Myslím si, že byla první třetina vyrovnaná, hráli jsme tam to, co jsme chtěli. Ve druhé třetině nastal zvrat, kdy jsme za stavu 1:1 neproměnili trestné střílení. Možná kdybychom ho využili, vyvíjel by se zápas jinak. Inkasovali jsme poté, co jsme nevyhodili kotouč a následně dostali další branky po tom, co jsme si špatně pokryli hráče. Za stavu 2:4 jsme ještě vykřesali jiskřičku naděje, nedali jsme nájezd a pak inkasovali. Hru jsme už museli otevřít a tomu odpovídá i výsledek. My se bohužel potýkáme se zraněními, po dnešním utkání k nim přibyl další hráč. Máme problémy s tím složit kádr. Pro nás je teď důležité se připravit na Budějovice.