Draci vylovili v Pelhřimově všechny body

Svoboda Jaroslav, středa 17.9.2008
Tak se to podařilo. Draci odčinili prohru v Orlové a na ledě Pelhřimova dovedli zápas k výhře 3:1. Všechny branky zápasy padly během druhé třetiny, nejprve skóroval ROMAN MELUZÍN (foto), načež Spartak srovnal. Vítězný gól vstřelil Jakub Drábek, definitivu výhry zajistil Jakub Hulva. Šumperk si tak připsal velice důležité tři body a před prvním domácím utkání pozitivně naladili i své fanoušky.
2.kolo středa 17.9.2008
HC Lední Medvědi Pelhřimov - DRACI PARS ŠUMPERK
1:3
(0:0, 1:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 36. Anderle (Lazorišák, Pelán) - 27. Meluzín (Vymazal), 38. Hulva (Drábek, Osina), 40. Hulva (Drábek, Kubala). Rozhodčí: Lacina - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 7:10, navíc Maláč 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Střely na branku: 30:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Jirkův - Kuchyňa, Smetana, Meloun, Spudil, Vácha, Kloucek, Wonfor - Kočan, Anderle, Pelán - Kubát, Plachý, Tecl - Heřman, Hadrava, Šejnoha - Lazorišák, Šimoníček
Maláč - Vrtík, Holík, Kubala, Osina, Novotný, Ondráček, Blanár - Vymazal, Meluzín, Ambruz - Drábek, Hulva, Brunec - Martinka, Bařica, Novosad - Čížek, Steskal, Fischer

Nejdelší letošní cesta k mistrovskému utkání čekala na Draky hned ve druhém kole a pokud vezmeme v úvahu fakt, že v 1. kole hrál Šumperk v Orlové, tak se Draci podívali do dalšího odlehlého kouta druholigové mapy. Stejně jako v Orlové dokázal celek bodovat, tentokrát však konečně naplno.

Domácí vstoupili do utkání přesilovkou, ale za zády Maláče neskončil jediný puk a tak se skóre samozřejmě hned v úvodu neměnilo. Necelých pět stovek diváků v hale sledovale počas úvodní dvacetiminutovky aktivní hru z obou stran, přičemž Drakům v jejím průběhu přálo i štěstí. Sami hosté sic zahodili několik šancí mohli děkovat Maláčovi, že si před utkáním správě sešteloval tyče své branky. "Zvonkohru" totiž rozjeli domácí v 15. minutě, kdy nejprve Meloun trefil tyč, zkušený Tecl pak břevno.

Branky začaly padat až od druhé dvacetiminutovky. Nejprve domácí pohrdli další výhodou přesilové hry a pak se konečně ke slovu dostal favorizovaný Šumperk. Kiks obránce Smetany přetavil ve vedení i díky svým nezměrným zkušenostem dvojnásobný mistr světa Roman Meluzín. Jirkův kotouč nad rameno do míst, které často označují brankáři za špatně chytatelný prostor, nevykryl a hosté poprvé v sezóně vedli. To ještě o chvíli později další střelecký pokus zazvonil na tyč.

V polovině utkání dal poprvé výrazněji v zápase o sobě vědět Jakub Hulva, tentokrát ho však Jirkův ještě vychytal. A tak domácí dostali v přesilovce příležitost poprat se o vyrovnání skóre a to se jim také podařilo. Exšumperšký Lazorišák finální přihrávkou našel na zadní tyči Anderleho a ten se nemýlil. Domácí tým měla využitá přesilovka dostat do tempa, byli to však Draci, kdo diktoval po zbytek třetiny tempo hry a taky kdo dával góly.

Prim hrál v tomto zlomu v utkání Jakub Hulva. Posila se zkušenostmi z extraligy se poprvé prosadila v 38. minutě. Hulva zůstal trestuhodně nepokryt před brankou, toho si všiml Drábek a hned se mu jal servírovat kotouč. Střelec se pak ve vyložené pozici nemýlil a připsal si první vítěznou branku v dresu Draků. O to větší radost způsobil nejvěrnějším příznivců, kteří dojeli do Pelhřimova ze Šumperka, když 13 vteřin před koncem třetiny se prosadil exvítkovický forvard podruhé. Hulva zužitkoval přesilovou hru a stanovil i konečný výsledek zápasu.

Ve třetí třetině rozehrál Šumperk pozornou defenzívu a domácí měli jakékoliv problémy s výsledkem cokoliv udělat. Nepodařilo se jim to ani během dvojnásobné přesilovky. Šumperk tak poprvé v sezóně naplno bodoval a v neděli jej čeká velice atraktivní duel se střelecky velmi potentním Valašským Meziříčím. Hrdinou zápasu v Pelhřimově se stal Jakub Hulva, který dvěma góly odrazil nápor Spartaku a rozhodl zápas ve prospěch Šumperka.

Ladislav Kolda (trenér Pelhřimova): I když jsme prohráli, náš výkon nebyl špatný. Odehráli jsme utkání se silným soupeřem se ctí. Škoda několika neproměněných šancí v první třetině a pak chyb v defenzívě té druhé. Za to jsme zaplatili.