Draci vstoupili do turnaje v Trutnově remízou s Hradcem Králové

Martin Schwarz, pátek 26.8.2011
T r u t n o v - Šumperk se konečně dočkal turnaje v Trutnově. Hned v prvním zápase BAK cupu na něj čekal atraktivní soupeř z Hradce Králové. Ten od první do poslední vteřiny pořádně provětrával šumperskou obranu a hlavně dračího gólmana Tomáše Štůralu. Když Východočeši od poloviny zápasu vedli a byli psychicky nahoře, svěřenci Radka Kučery se museli soustředit na vyrovnání a tlačit na soupeřovu branku. Toho se dočkali v polovině třetí třetiny, zásluhou JANA MATĚJKY, který jako jediný z Draků dokázal překonat brankáře Jakuba Čecha.
BAK1 pátek 26.8.2011
DRACI PARS ŠUMPERK - Královští lvi Hradec Králové
1:1
(0:1, 0:0, 1:0, )
Branky a nahrávky: 27.Vágner (Koudelka, Moskal), 47. Matějka (Holík, Meluzín), . Vyloučení: 6:5 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Průběh utkání: 0:1, 1:1 .
Štůrala - Holík, Novotný, Sedlák, Ondráček, Tesařík, Křetínský, Zacpálek, Drtil - Matějka, Meluzín, Cink, Vrdlovec, Hulva, Skoumal, Haas, Velecký, Červenka, Schön, Vrána.
Čech - Čížek, Karlíček, Poživil, Vágner, Pavlík, Hendrich, Čáp, Lesák - Berger, Kubeš, Mičulka, Kadlec, Budínský, Koudelka, Moskal, Jindřich, Tvrdík, Látal, Kubica, Bláha.

Hradec Králové na turnaj v Trutnově přijel dohnat veliké ztráty z přípravy, ve které ještě ani jednou nevyhrál. Do branky Východočechů se postavil mladý brankář Jakub Čech. Celkově v sestavě Hradce nebyly znát změny, které by přímo byly do očí. Na straně šumperských Draků mělo dojít ke kompletnímu zpracování sestavy během BAK cupu. Začátek ucelování týmu mohl být vidět i při úvodním střetnutí turnaje, kdy se spolu v lajně mohli potkat hráči, kteří spolu budou nastupovat i v průběhu první ligy. Jako ve většině utkání se mezi tři tyče Šumperka postavil zkušený brankář Tomáš Štůrala. Ten si dělá veliké ambice na jedničku v nastávajícím ročníku.

Od prvních vteřin byl k pozorování pro přítomné diváky velice kvalitní hokej. Hned po úvodním vhazování se hradečtí pustili do svých bleskurychlých útoků, které dokázaly postrašit šumperského brankáře. Poprvé Tomáše Štůralu prověřil svou střelou Martin Koudelka, který z dálky vyslal nepříjemnou švihu do horní části branky. Gólman Salithu si však se začátečním pokusem Východočechů poradil a s jistotou vyrazil puk ramenem. Už ve druhé minutě si Hradec Králové začal budovat velmi slibný nátlak na dračí branku, který postupně přeměňoval v krásné a téměř tutové šance. Aniž by Štůrala věděl, odrazil Hendrichovu střelu mimo brankové území.

Následovaly další rychlé akce. Nejdříve se hradečtí snažili opětovaně kombinovat, poté se naproti Štůralovi vydal Tomáš Bláha, který provětral jeho lapačku. Ze začátku utkání však ve své kůži nebyl brankář Jakub Čech, který měl problémy s rozehrávkou svým spoluhráčům, čímž připravil nemalé šance Šumperku. Chyb soupeřova brankáře však Draci nevyužili a opět dovolili Hradci se přesunout do útočného pásma.

V sedmé minutě přišla jedna z největších šancí první třetiny. Ve vlastním oslabení hradečtí ujížděli tři na jednoho. Přestože se povedlo jediného šumperského obránce překonat, totéž se nedalo tvrdit o Tomáši Štůralovi, který opět pohotově zasáhl a zachránil tak svému týmu kůži, když bylo nejhůře. Ve dvanácté minutě utkání se do větší šance dostal také Šumperk. Adam Červenka však marně hledal skulinku mezi betony Jakuba Čecha, který puk sebejistě přidržel. Pár vteřin na to se ovšem naskytla možnost vstřelení branky pro Hradec Králové. Trestné střílení na šumperského brankáře jel Michal Tvrdík. Ten se sice snažil rozhýbat Štůralu, ale marně. Odchovanec Nového Jičína zachránil svůj celek i nyní a udržel tak zatím bezgólové skóre.

Běžela třináctá minuta a další obrovská šance Hradce. Skákavou přihrávku dostal Vít Budínský. Ten sice puk trefil, ale jeho rána po ledě mířila pouze do Štůralova betonu. Budínský, zmiňovaný v předchozí akci, se vzápětí ocitl na trestní lavici a Draci dostali další možnost přesilové hry. Svěřenci Radka Kučery však ani tentokrát nenachází pravý recept na ohrožení soupeřova brankáře. První třetina už se dohrála v poklidu, a přestože Hradec Králové velice ohrožoval Štůralu, úvodní dějství skončilo stavem 0:0.

Druhá třetina začala podobně jako ta první. Hned po úvodním vhození puku se do akce pouštějí Východočeši, kteří nemilosrdně obléhají Štůralovu branku. První ránu vystřelil Ladislav Jindřich. Ten sice pálil mimo, avšak si vynutil aspoň faul a poslal sedět na dvě minuty za nedovolené bránění Michala Veleckého. Stejně jako v prvním dějství, i nyní se Hradec dával na své přesilové hře záležet. Přestože Tomáš Štůrala čaroval, měl veliké štěstí, když pecka Budínského skončila v boční síťce branky. Netrvalo dlouho a ve dvacáté sedmé minutě po vyloučení Daniela Vrdlovce padl první gól utkání. Špatně vyhozený puk Šumperka skončil na holi Martina Vágnera, který poslal puk od modré čáry pohotově mezi Štůralovy betony. Šumperský brankář byl tentokrát absolutně bezmocný. O dvě minuty později vzplál také dračí oheň. Adam Červenka si před prázdnou bránou našel volného Lukáše Vránu, který však v rozhodujícím momentu pouze promáchl a zahodil tak naději na vyrovnávací branku.

Třicátá třetí minuta a opět se do útoku řítil Hradec Králové. Jan Berger však trefil jen chrániče šumperského brankáře. Trvalo to jen pár mžiků a na druhé straně se z ničeho nic zjevil Marek Haas, který svou tvrdou ranou trefil tyč královéhradecké branky, čímž zajistil další nervy publika. Ve třicáté čtvrté minutě, kdy byl vyloučen Patrik Moskal z Hradce Králové, dostali Draci další možnost přesilovky. Přestože již došlo k jasnému zlepšení v početní výhodě, k proměnění v branku nedošlo, a tak se muselo čekat na další možnost. Ta přišla tři minuty před koncem druhé třetiny, když puk na brankovišti doráželi Velecký s Červenkou. Ani jeden z nich puk za Jakuba Čecha dopravit nedokázal.

Pár momentů na to se situace vrátila zpátky před Štůralu, kde hradecký Zdeněk Kubica neuvěřitelně minul odkrytou část branky. Těsně před druhou sirénou napřáhl také kapitán Draků Aleš Holík. Trefil ale jen připravené betony Jakuba Čecha. Po druhém dějství tak Hradec Králové vedl nad Šumperkem poměrem 1:0.

Chystala se závěrečná třetina vypjatého a na šance bohatého utkání. Po jejím úvodním bully se do akce pustil Vrdlovec s Hulvou. Ani oni však nedokázali překonat svými rychlými akcemi brankáře Čecha. Ve čtyřicáté čtvrté minutě dostali šumperští Draci Hradec Králové aspoň pod malý tlak, kde si stihli vybudovat malé, leč nepřesné šance. Na světelné tabuli svítila čtyřicátá šestá minuta, když Královehradecký Milan Karlíček míří po faulu na jednoho ze šumperských hráčů na trestnou lavici. Přesilová hra Šumperka trvala dvacet vteřin, když ji v čase 46:10 ukončil šumperský rychlík Jan Matějka, který po přihrávce Aleše Holíka se štěstím propasíroval puk mezi betony Jakuba Čecha. Ten jen bezmocně mohl pokukovat po kotouči za svými zády. Po srovnávacím gólu Draků přišla série vyloučení, které však ani jeden z hokejových celků nevyužil. Zhruba v polovině závěrečné třetiny vzrůstala aktivita na hokejkách Šumperka. Ten se začal prokousávat do slibných příležitostí. Ani Hradec Králové se však nenechal zahanbit a po nebezpečné Kubešově akci měl Tomáš Štůrala slušné štěstí. Vladislav Kubeš pak vyslal několik dalších střel na dračí bránu. Ani jedna z nich se však neproměnila v gólové hody.

Pomalu, ale jistě se schylovalo k ohlášení konce základní hrací doby, a tak se oba celky snažily udělat vše pro vítězství za plný počet bodů. Ani jednomu kádru se to však nepodařilo a zápas skončil remízou 1:1, protože prodloužení se podle pravidel na turnaji v Trutnově nehraje. Šumperk tak v prvním boji na BAK cupu dokázal aspoň gólově dorovnat tolik na šance rozmanitý zápas.