Draci vezou z Hodonína smolnou prohru, domácí Drtiči vyhráli šťastným gólem

Jaroslav Svoboda, středa 22.12.2010
H o d o n í n - Po třinácti výhrách našli Draci přemožitele, i když na ledě Drtičů z Hodonína nebyli horším týmem, spíše naopak. Hosté v utkání třikrát vedli, načež domácí dokázali pokaždé rychle srovnat. Rozhodující trefa přišla v úvodu třetí třetiny, kdy Štůralu šťastně prostřelil Peš. Draci ještě do konce utkání několikrát sahali po vyrovnání, ale tentokrát se k nim štěstěna otočila zády. Šumperk tak v posledním utkání roku 2010 našel sice přemožitele, nadále ale zůstává jasně v čele tabulky. Hodonín si naopak výrazně touto těsnou výhrou pomohl v souboji o play-off. Dvěma kanadskými body se blýskl Martin Ambruz, bohužel to tentokrát na body nestačilo.
28.kolo středa 22.12.2010
SHKM Hodonín - DRACI PARS ŠUMPERK
4:3
(2:2, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Beňa (Peš), 13. Hoza (Peš), 30. Korotvička (Vaškovič, Flamík), 41. Peš (Salajka) - 6. Hulva (Ambruz), 12. Haas, 28. Ambruz. Rozhodčí: Čech - Musil, Lukš. Vyloučení: 10:8, navíc Pokorný (HOD) a Novosad (SUM) 10 minut nesportovní chování. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1135. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3.
Peksa - Hoza, Peš, Rehuš, Vaškovič, Korotvička, Špok, Vrba, Tomášek, Penák, Pekár - Flamík, Salajka, Pokorný, Komárek, Miklík, Beňa, Podešva
Štůrala - Holík, Novotný, Sedlák, Ondráček, Tesařík, Drtil - Fischer, Meluzín, Novosad - Ambruz, Hulva, Brunec - Haas, Velecký, Červenka

Poslední zápas roku 2010 mají za sebou šumperští hokejisté, kteří se vydali bojovat o body na led vzdáleného Hodonína. Jeho branku hájí odchovanec Draků Marek Peksa, pro kterého tak měl zápas zvláštní náboj.

V úvodních vteřinách si oba brankáři sáhli na kotouč při náznacích šancí jednoho i druhého mužstva, ve čtvrté minutě dostali první výhodu přesilovku domácí. Štůrala ale pokryl Špokovu střelu i Korotvičkovu dorážku, chvíli po skončení početní výhody vychytal brankář Draků i Hozu. Domácí Drtiči pak za střeleckou nemohoucnost pykali. Z první vážnější akce hostů zakončil přesně Hulva, který zužitkoval Ambruzovu přihrávku. Drtiči na zásah hostů dokázali rychle odpovědět. Adam Beňa vypálil od modré a Štůralovi nešťastně propadl kotouč do branky.

V 11. minutě dostali početní výhodu i hosté a Hozův nedovolený zákrok Šumperk ztrestal. Haasova rána prošla skrze Peksu a od bruslí obránce Adama Beni se dostala do branky. Jenže náskok Šumperku nevydržel dlouho. Hoza převzal přihrávku od Peše a poslal kotouč blafákem do sítě. Poprvé v utkání mohl Drtiče do vedení dostat Špok, jeho tutovku ale Štůrala vychytal. Šumperk už dohrál třetinu v mírném tlaku, zvláště při přesilovce Komárka, další trest ale domácím rozhodčí odpustil po neodpískaném faulu v závěru úvodní části hry.

Do druhé třetiny vstoupili Draci aktivněji a hned zkoušel Peksovu pozornost Drtil, po něm i Haas. Sám Peksa pak málem vlastní vinou vrátil hostům náskok, jenže chybku v rozehrávce Šumperk nepotrestal. A při Penákově vyloučení Drtil svého bývalého spoluhráče neprostřelil. V sedmí minutě mohl ztrestat chybu hostů Špok, Štůrala jej však vychytal a položil tak základ třetí brance v domácí síti. Rozjetý Ambruz se protlačil do zakončení a potřetí poslal hosty do vedení. I tentokrát ale domácí dokázali rychle vyrovnat. Po sérii vyloučení se u tyčky prosadil Korotvička, který využil domácí přesilovku.

Druhá část prostřední třetiny nabídla poměrně chudší podívanou, aspoň co se vyložených šancí týče. Draci dobývali zavřenou hodonínskou tvrz, Peksa musel několikrát zasáhnout, svůj tým držel i Štůrala. Za zmínku stojí pak desetiminutové vyloučení Novosada a snad jen závěrečné pokusy Drtičů pár vteřin před sirénou. S nimi si však šumperský brankář jednoduše poradil.

Co však Šumperk nezvládl, to byl vstup do třetí třetiny. Domácí hned z první a nenápadné akce skórovali, když Peš poslal střelu k tyči podél Štůralových chráničů. Drtiče šťastná trefa nakopla, jenže ne na dlouho. Ambruz se snažil i ve vlastním oslabení srovnat, ale Peksa lapil. Další pokus si připsal Holík, na konci páté minuty se dokonce kotouč povaloval nepokryt u tyče v hodonínském brankovišti, Beňa spasil Drtiče včasným odehráním touše.

Po Ondráčkově trestu si domácí ve dvouminutové přesilovce sice od tlaku hostů oddechli, jenže v pásmu se usadit nedokázali. Šumperk oslabení ubránil, přesto byl za dvě vteřiny znovu poslán do čtyř, tentokrát po zákroku Meluzína. Domácí mohli zvýšit náskok, když Korotvička pálil z brankoviště, jenže Štůralu nepřelstil. Šumperk s postupem času tlačil Hodonín a domácí hájili často i se štěstím těsný náskok. V 54. minutě Drtiče spasila šťastná teč bruslí, která změnila směr gólové přihrávky. V 57. minutě pak Ondráček proti Peksovi v obrovské šanci neuspěl, hodonínský brankář kotouč podržel i s dávkou štěstí před brankovou čárou. V závěru měli Draci ještě početní výhodu při trestu Korotvičky, Drtiči však udrželi lídra tabulky daleko od branky.

Připsali si tak těsné vítězství v zápase, kterému by slušela minimálně dělba bodů. Draci tak po třinácti výhrách našli přemožitele, i nadále ale zůstávají jasně v čele tabulky.