Draci ve famózním zápase porazili Východočechy z Hradce 3:2

Dominik Mihailescu, Ondřej Tomšovský, Ondřej Tomšovský, sobota 11.2.2012
Š u m p e r k - Opravdu zajímavý zápas se odehrál na šumperském zimním stadionu. Zápas, kterému nechyběly pěkné branky, fantastické zákroky brankářů, desetiminutové tresty, nádherné akce a skvělí fanoušci, vyšel lépe pro Draky. Ti sice již od 1. minuty prohrávali 1:0, ale ještě před koncem 1. třetiny dokázal vyrovnat Lukáš Mičulka. Druhou třetinu Draci krásně ovládli a po brankách Tomáše Brunce a Karla Pláška šli do vedení před třetí třetinou. V závěru mohlo být klidně vyrovnáno, ale fantastický TOMÁŠ ŠTŮRALA udržel Drakům vítězství. Hosté snížili ještě před koncem, ale to nic neměnilo na tom, že Draci mají tři body!
48.kolo sobota 11.2.2012
DRACI PARS ŠUMPERK - Královští lvi Hradec Králové
3:2
(1:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Mičulka (Pastor, Skoumal), 21. Brunec (Suchý, Hulva), 35. Plášek (Holík, Meluzín) - 1. Havel (Vágner, Tvrdík), 58. Kadlec (Moskal) Rozhodčí: Vamopla - Klein, Reich. Vyloučení: 2:5 Navíc Marosz a Vágner (oba Hradec) 10 minut nesportovní chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 900 . Střely na branku: 40:35 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
Štůrala - Gewiese, Holík, Suchý, Sedlák T., Ondráček, Tesařík, Pastor - Plášek, Meluzín, Hlinka - Vrdlovec, Hulva, Brunec - Červenka, Velecký, Haas - Skoumal, Mičulka, Vrána
Čech - Čížek, Chmelíř, Roupec, Vágner, Bendík, Hendrich, Poživil O., Lesák - Havel, Tvrdík, Berger - Budínský, Koudelka, Moskal - Kubeš, Marosz, Karpov - Kubica, Záhorovský, Kadlec

Souboj mezi domácím Šumperkem a hosty z Hradce Králové přineslo 48. kolo 1. hokejové ligy. Draci do tohoto souboje nastupovali jako 13. tým tabulky, teda jako předposlední celek. Hosté se naopak pohybují v příčkách zajištující účast v play off, konkrétně na 6. místě. Tudíž vstupovali do utkání jako mírní favorité.

I přes první vyhrané buly se Drakům vstup do utkání vůbec nepovedl. Již po 39. sekundách hry našel Vágner zcela volného Havla, který dopravil kotouč za bezmocného Štůralu. O 2 minuty později měli šumperští hokejisté výhodu přesilové hry, kterou jim dal Čížek, jenž si šel odpykat menší dvouminutový trest za hrubost. Ale Draci se do žádné větší příležitosti nedostali. Z trestu Čížka zbývalo pouhých 23 sekund, když hosty do třech poslal za sekání Kubeš. I přes několik slibných šancí domácí tuto přesilovou hru využít nedokázali. Na ukazateli skóre běžela 10. minuta, když se k puku dostal hradecký Kubica, který vypálil tvrdou dělovku, kterou zastavila až branková konstrukce Štůralovi brány.V 16. minutě se ke kotouči dostal šumperský Haas, který se protáhl až do útočného pásma hostů a okamžitě vyzkoušel Čechovu pozornost. Ten si ale s jeho pokusem bez problémů poradil. O pár sekund později však již kapituloval. Pastor vyslal vynikající přihrávkou do samostatného úniku Mičulku, který chladnokrevně zakončil pod břevno Čechovi brány. Domácí se tak dočkali vyrovnávací branky. Běžela poslední minuta 1. třetiny, když se kotouče ujal domácí Hlinka, který okamžitě vypálil. Jeho projektil však se mezi 3 tyče Čechovi brány nevešel. Do kabin tak hráči obou celků odcházeli za nerozhodného stavu 1:1.

Téměř stejným způsobem jako vstoupili hosté do zápasu, začali Draci 2. třetinu. Již po 26. sekundách se šumperští hokejisté ujali vedení. Suchý se dostal k puku a okamžitě vypálil, ale než jeho střela stačila doletět na hradeckou bránu, ji stihl pro gólmana Čecha nechytatelně tečovat Brunec. V 23. minutě se do šance dostal Havel, ale s jeho zápěstní střelou si brankář Štůrala poradit dokázal. V probíhající 30. minutě se po Mičulkově přihrávce dostal do zakončení Pastor, ale jeho nadějná střela skončila pouze na tyči. O 2 minuty později se dostali Draci do další brankové příležitosti, Brunec našel před zcela odkrytou hradeckou klecí Vrdlovce, ale tomu v klíčovém momentu puk přeskočil hůl. Na světelné tabuli tak stále svítil stav 2:1 pro domácí. Ve 34. minutě se do gólové šance dostali i hosté, když se ocitli v přečíslení 2 na brankáře Berger společně s Chmelířem. První jmenovaný ale na místo přihrávky volil střelu, která nakonec letěla mimo Štůralovu bránu. Psal se čas 34:50 a domácím fanouškům dal důvod k nadšení Plášek, který po Holíkově přihrávce nadvakrát překonal Čecha. Šumperští hokejisté se tak dostali do dvoubrankového trháku. Hosté mohli o 2 minuty později vyrovnat, když se do samostatného úniku dostal Chmelíř. Jeho dobrou střelu však Štůrala dokázal zlikvidovat. Hosté v těchto chvílích dokázali Draky zatlačit do obranného pásma, ale branku je jim vytěžit nepodařilo. Hráči tak šli do šaten za stavu 2:1 pro domácí.

Probíhala 43. minuta když se ke kotouči dostal hradecký Kubeš, zkusil okamžitě vypálit, ale Štůrala si s jeho střelou poradil. Do další obrovské šance se dostali hosté, po přihrávce z levé strany se ke kotouči dostal Budínský, který měl před sebou téměř odkrytou klec, následně vystřelil, ale zákrokem bez pochyby večera mu překazil gólovou radost famózně chytající Štůrala. V 56. minutě se do šance dostal domácí kapitán Holík, který vyzkoušel Čechovu pozornost. Ten se však zaskočit nenechal. O 2 minuty později se do dalšího samostatného úniku dostal hostující Moskal, ale znovu úřadoval domácí brankář Štůrala. Hosté se však kýžené 2. branky přece jenom dočkali. V akci byl opět Moskal, který přesně našel Kadlece, který podruhé rozvlnil síť za šumperským brankářem. Do konce utkání zbývala poslední minuta, když hradečtí zkusili hru bez brankáře. Ale ani tento taktický tah neznamenal pro hosty vyrovnání. Výhru v poměru 3:2 si tak odnáší z tohoto utkání šumperští hokejisté, zároveň se tak dostávají na 12. příčku v tabulce. Hradeckým i po tomto duelu patří nadále 6. pozice.