Draci v poklidném tempu vylovili tři povinné body

Jaroslav Svoboda, středa 24.1.2007
Vstup do poslední čtvrtiny základní části zvládli Draci na výbornou. Na ledě poslední Velké Bíteše nepřipustili komplikace a již čtyřmi góly v úvodní třetině rozhodli o osudu utkání. Následně v poklidném tempu hrající Draci navýšili skóre až na 8:0, když ještě navíc Radim Antonovič neproměnil trestné střílení a domácí často od dalších branek zachránilo jen štěstí. Na ledové ploše se pak vystřídala kompletní soupiska hostů včetně Petera Betince, který odchytal poslední třetinu a který i přes poměrně dost práce udržel čisté konto.
34.kolo středa 24.1.2007
HC Spartak Velká Bíteš - DRACI PARS ŠUMPERK
0:8
(0:4, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 5:45 Dostál (Stejskal), 7:05 Dostál (Osina), 11:35 Holík (Loužek), 14:44 Stejskal (Osina), 21:15 Stejskal (Ohnutek), 21:41 Bařica (Tihlář), 48:32 Čížek (Novosad), 57:02 Novosad (Kučera). Rozhodčí: Jeřábek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 52 (z toho 15 ze Šumperka). Průběh utkání: 0:0, 0:8.
Štábl (21:41 Chadim) - Bačák, Heča, Horáček, Sommer, Hökl, Zábojník, Kozlík, Pospíšil, Kroupa, Tůma, Píša, Hudcovský, Veselý, Šerý, Sklenář, Drdla, Jaskula, Adamec, Úlehla, Krejčí
Tihlář (40:00 Betinec) - Loužek, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Stráňovský, Ondráček, Kukol - Novosad, Kučera, Martinka - Dostál, Ohnutek, Stejskal - Antonovič, Meluzín, Bařica - Kratěna, Jurča, Čížek

Taktéž poslední vzájemné letošní utkání s Velkou Bíteší zvládli Draci na výtečnou. Na led soupeře dorazili i přes kalamitní stav na Vysočině včas, poté čtyřmi góly v první třetině rozhodli utkání a v poklidném tempu dohrávali celý zápas.

Jako první se mezi šumperské tyče postavil Radek Tihlář, jenže jednička Draků si v první třetině příliš práce neužila. Domácí jen s obtížemi odráželi kombinace hostů, ti také v úvodu těžili z přesilových výhod. Ty ještě více podpořily tlak Draků a v šesté minutě, když se hrálo ve stejném počtu na obou stranách, se Šumperk prosadil poprvé. Skóre otevřel kanonýr Draků Petr Dostál, který se hned v následujícím střídání dočkal podruhé. Zdecimovaná Velká Bíteš jen s obtížemi získávala kotouč, naopak Draci se snažili co nejdříve rozhodnout zápas a odmítnout případné komplikace. Ke třetímu gólu pomohla hostům i přesilovka, Loužek na modré poslal přihrávku Aleši Holíkovi a ten se nemýlil. Vesměs celou první třetinu se hrálo v pásmu domácích a čtvrtý gól přidali Draci v 16. minutě. V chumlu těl před Štáblem se nejlépe zorientoval Stejskal a uzavřel účet první třetiny.

Do druhé třetiny vstoupil Šumperk již se svým čtvrtým útokem, ve kterém nechyběl ani uzdravující se Ivo Kratěna. Tahle třetina v jinak čistě hraném utkání přinesla nejvíce přesilových her a také již sporadickou útočnou snahu Velké Bíteše o korekci výsledku. Když už se však domácí dostali do zakončení, buď mířili nepřesně nebo je vychytal Radek Tihlář. Draci měli do prostřední části hry skvělý vstup, netrvalo ani dvě minuty a skóre se posunulo o dvě branky. Nejprve se po přihrávce Ohnutka prosadil Stejskal, třetí branku od svého příchodu pak vstřelil za dalších 26 vteřin Dušan Bařica, kterého do šance vyslal Radek Tihlář. Lukáš Štábl se poté poroučel z branky a Jiří Chadim dlouho držel šumperské střelce v patřičných mezích. V poklidném tempu hrané třetině dokonce vychytal Chadim i Radima Antonoviče, který měl možnost zahrávat trestné střílení. Domácí brankář vykryl technickou střelu a tak další branky padaly až po přestávce.

Posledních dvacet minut utkání odchytal Peter Betinec, domácí pak byli již vyrovnanějším soupeřem Draků a často se pokoušeli o střelbu. To již však odpočívaly šumperské opory, i přesto ale padaly branky zas a znovu jen do branky Velké Bíteše. Ve 49. minutě přihrál Novosad Čížkovi a ten poprvé přelstil Chadima. Nebýt hrstky šumperských fanoušků tak v komorní atmosféře hrané utkání nabralo zásluhou zvýšené aktivity domácích spád, jenže poslední tým tabulky klíč ke svatyni lídra ligy nenašel. Naopak inkasoval v závěru poosmé. Zakončujícím hráčem byl tentokrát Zdeněk Novosad a povinné i zasloužené body tak mohly ze zasněžené Vysočiny směřovat do podhůří Jeseníků.

Jozef Zavadil, trenér hostů: "Taky asi lze těžko co komentovat. Přijeli jsme sem vyhrát a tak to taky dopadlo. Šanci nakonec dostali všichni, Peter Betinec pro adaptaci po dlouhodobém zranění, Ivo Kratěna je pak po nemoci. Zaslouženě si vezeme body."

Pavel Ekrt, trenér domácích: "Co k tomu chcete slyšet? Hosté nás jasně přehráli, my jsme si zasloužili za ten výkon v poslední třetině aspoň vstřelit jednu branku, ale nevyšlo to."