Draci smetli Techniku a dýchají Hodonínu na záda

Jaroslav Svoboda, středa 18.10.2006
Šumperští hokejisté drží sérii a opět odešli z ledu jako hrdinové. Proti brněnské Technice předvedli výtečný výkon podpořený jistotou Radka Tihláře. Naopak hostům vůbec nezachytal Petr Žurek, který hlavně u druhé branky podcenil nahození Holíka. Draci v závěru za oslav nadšeného publika dovedli utkání do vítězného konce, hattrickem se blýskl Petr Dostál!
11.kolo středa 18.10.2006
DRACI PARS ŠUMPERK - TECHNIKA HOCKEY BRNO
6:1
(1:0, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 2:14 Dostál (Vychodil), 21:09 Holík (Stejskal), 21:59 Dostál (Vychodil, Antonovič), 35:57 Stejskal (Osina), 48:19 Kukol (Holík), 50:18 Dostál (Antonovič) - 47:27 Dibelka (Kárný). Rozhodčí: Kusý - Adamec, Novotný. Vyloučení: 12:10. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 800. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1.
Tihlář - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček - Kočara, Kučera, Martinka - Stejskal, Ohnutek, Kratěna - Dostál, Antonovič, Vychodil
Žurek (21:53 Musil) - Habrovec, Benýšek, Strýček, Klimeš, Marša, Mráz, Kárný, Dibelka, Jelínek, Sedláček, Tůma, Fojtík, Hladký, Petlák, Zapletal

Šumperští hokejisté zvládli tečku za první čtvrtinou základní části druhé hokejové ligy skupiny východ. Na domácím ledě Draci zválcovali brněnskou Techniku, na čemž se výraznou měrou podílel výborný Tihlář a střelecky disponovaný Dostál, který soupeři zasadil hned tři rány do vazu.

Do začátku zápasu vstoupil lépe Šumperk. Domácí očekávaným náporem zatlačili Techniku před vlastní branku a již na začátku třetí minuty poprvé udeřili. Filip Vychodil si připsal premiérový kanadský bod v dresu Draků, když finální přihrávkou namazal Petru Dostálovi. Ten otevřel skóre utkání. Draci ožili a další branku mohl po několika šancích přidat Ivo Kratěna, který v 11. minutě projel domácím pásmem až před Žurka, jeho ránu však brněnský brankář vyrazil do rohu kluziště. O dvě minuty později měl na holi druhý gól Martin Stejskal, jenže jeho střela místo v síti skončila na tyčce brněnské branky. V osmnácté minutě byl Žurek opět překonán, od modré jej propálil Kališ. Puk si však pohrál s přítomnými diváky, kteří poté, co kotouč proklouzl mezi betony Žurka jásali radostí. Jenže před brankovou čárou se zastavil a dál už se mu příliš nechtělo, brněnský brankář jej zalehl a změna stavu se odložila.

Co nestihli Draci v první části, zvládli během dvou minut třetiny druhé. V úvodu druhé minuty třetiny nezvládli hosté pokrýt návrat Holíka z trestné lavice a rázem se na jediného beka řítila dvojice Stejskal-Holík. Šumperský útočník našel sice přesnou přihrávkou Holíka, výbornou poziční hrou však nedal jediný bránící hráč hostů větší šanci vyniknout Holíkově tvrdé ráně. Ten tak pouze nahodil dloubáčkem puk na Žurka a tomu k úžasu všech vypadl kotouč přímo do branky. Hned vzápětí se do kombinace dostali Vychodil s Dostálem a posila ze Sarezy vyhnala přesnou trefou Žurka z branky. Hosté mohli snížit ve 27. minutě, ale Dibelka sám před Tihlářem minul. Další šanci spálil o minutu později Fojtík, od modré jen trefil domácího brankáře. A tak se slavilo opět na druhé straně. Jiří Osina vyslal skvostným pasem do brejku Stejskala, ten si nahodil kotouč na bekend a pak přesně pod víko rozjásal ochozy. Draci v těchto chvílích soupeře přehrávali a do konce třetiny si vytvořili několik dalších šancí, ale už bez úspěšné koncovky.

Hned z úvodu poslední části hry mohli hosté těžit ze dvou přesilových her. Martinkovo hákování ještě nepotrestali, ovšem krosček Vychodila již plně odpykán nebyl. Lubor Dibelka snížil pohotovou střelou na 4:1 a ještě vykřesal malinkou jiskru naděje Techniky. Nekompromisně ji však domácí sfoukli o pár okamžiků později. Evidentní hákování Petláka trestali Draci již po šesti vteřinách přesilovky. Podél modré nahrál Holík Kukolovi a vysoký bek Draků od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Petlák se sice vrátil na led, jenže nestačil ani vystřídat a za zbytečný úder holí do obličeje šel na trestnou lavici opět. I tentokrát se nejzkušenější bek Techniky u časoměřičů příliš neohřál, Dostál totiž završil hattrick ránou na konci přesilové hry a zimním stadionem se poprvé nesly oslavné chorály domácích fanoušků.

Draci dokázali využít zaváhání Hodonína, který utrpěl debakl v Přerově, a jsou již za lídrem tabulky se ztrátou jednoho bodu. V tabulce má však Šumperk primát nejvíce nastřílených a také nejménně obdržených branek. Nyní má liga na programu týdenní přestávku, pak zajíždí Draci do Bíteše. Na Drtiče čeká další utkání venku, tentokrát proti doma suverénnímu Blansku.