Draci smetli Hodonín

Jaroslav Svoboda, , středa 3.1.2007
Š u m p e r k - Famozním výkonem vyprovodili Draci z ledu druhý celek tabulky a hlavně díky skvělému výkonu v první třetině, kdy svého soupeře k ničemu nepustili a sami třikrát skórovali, udrželi letošní neporazitelnost s Hodonínem. Řádila hlavně Ohnutkova formace, která se prosadila hned čtyřikrát. Poprvé to bylo již po 33 vteřinách hry, kdy otevřel skóre Stejskal a ačkoliv to ještě nikdo netušil, rozhodl také celý zápas.
29.kolo středa 3.1.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - SHKM Hodonín
6:0
(3:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 0:33 Stejskal (Kratěna, Hajas), 4:34 Martinka (Holík), 19:36 Ohnutek (Hajas, Stejskal), 43:56 Kratěna (Ohnutek), 47:27 Kučera (Novosad), 56:23 Kratěna (Stejskal). Vyloučení: 6:7, navíc Rech 10 minut os. trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1500. Průběh utkání: 0:0, 6:0.
Tihlář - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček - Novosad, Kučera, Martinka - Kratěna, Ohnutek, Stejskal - Dostál, Antonovič, Meluzín - Kočara, Čížek, Jurča
Rech - Létal, Pochylý, Šebek, Pokorný, Pšurný, Rapant, Raška, Foltýn, Matušek, Šimeček, Zapletal, Meixner, Peš, Kello, Šťastný, Sajdl

Pouhých 33 vteřin odolávali hosté tlaku domácích, ti z první vážné akce otevřeli skóre. Martin Stejskal prostřelil Recha a rozpoutal doslova hon na soupeře. Hodonín v první části hry jen s obtížemi čelil náporu Draků. Ti se kombinačně dostávali do pásma a před Rechem zle zatápěli. Brankář Hodonína i přes tři inkasované branky několik dalších pohrom odvrátil, před Tihláře se pak Hodonín dostával jen v přesilovkách. Další úder dostali hosté v polovině páté minuty. Holíkovu přihrávku zpracoval Ladislav Martinka a propasíroval kotouč do sítě podruhé. Hosté následně čelili stupňovanému tlaku soupeře, během něhož ujel ve vlastním oslabení Radek Kučera, jenže jeho obrovská šance skončila pouze střelou nad horní tyč. Branka číslo tři tak padla až v závěru třetiny. Gól do šatny vstřelil Ohnutek a diváci vyprovázeli Draky po první části hry skandovaným potleskem.

Druhá třetina pak přinesla vyčkávanou šumperských hokejistů. Ti se odhodlali vedení více bránit a ve hře dopředu již nebyli natolik aktivní. Jediným momentem utkání, kdy měl soupeř více ze hry a byl aktivnější, pak byla polovina zápasu. Jenže ani šance Šebka či Meixnera a ani dvě přesilovky hostů v řadě ke snížení nevedly. Domácí následně opět převzali kontrolu nad zápasem a oslabený Hodonín jen marně tlačil do plných.

Další góly si šumperští hokejisté schovali do poslední dvacetiminutovky. Nejprve v její čtvrté minutě využil přesilovku Ivo Kratěna, který zůstal sám před Rechem. Ten neochotu vlastních spoluhráčů mu nepomoci ventiloval po svém a obdržel navíc deset minut osobní trest. Snad definitivní rozhodnutí šlágru kola přinesla 48. minuta. Novosad namazal Radku Kučerovi a specialista na Hodonín skóroval i tentokrát. Kučera se trefil i v prvních dvou vzájemných duelech a stadion začal slavit. Draci drželi hosty v bezpečné vzdálenosti od Tihláře, ten se tak blížil k dalšímu letošnímu čistému kontu. Hodonín letos vstřelil Drakům ve třech utkání jedinou branku, nedočkal se ani tentokrát. Naopak - udeřili opět domácí. Šestý gól vstřelil Ivo Kratěna, který tak zařídil, že druhý tým tabulky odjede ze Šumperka s pořádným výpraskem.