Draci si vystříleli další vítězství

Radek Vokál, Jaroslav Svoboda, Jaroslav Svoboda, čtvrtek 12.8.2010
Salith Šumperk je v nové sezóně při chuti. Po pěti gólech Havířovu a Opavě jich nastřílel v Rosicích hned šest do sítě Techniky Brno. Zápas se pro hosty přitom nevyvíjel dobře, po bezgólové první třetině v té druhé prohrávali 0:1 a pak 1:4. Prapor Draků ještě v závěru prostředního dějství pozvedl svým druhým gólem v zápase Jakub Hulva, který navázal na dva góly z přechozího zápasu v Opavě. Velecký s Matoušem pak ve třetí třetině vyrovnali na 4:4. Technika šla ještě jednou do vedení, ale Novosad opět vyrovnal. Hrdinou zápasu se pak stal Hulva, který minutu před koncem vystřelil Šumperku vítězství.
příp. čtvrtek 12.8.2010
TECHNIKA HOCKEY BRNO - DRACI PARS ŠUMPERK
5:6
(0:0, 4:2, 1:4)
Branky a asistence: 23. Fára (Drashovitz), 28. Rajnoha, 32. Úlehla (Mráz, Babic), 34. Matouš (Rajnoha), 47. Matouš (Barus) - 27. Hulva (Matějka), 39. Hulva (Holík), 41. Holík (Meluzín), 42. Velecký, 55. Novosad (Holík, Meluzín), 59. Hulva (Ondráček). Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 4:1, 4:4, 5:4, 5:6
Novák - Košecký, Reschowsky, Strýček, Babic, Žalud, Skočovský, Úlehla - Matouš, Barus, Rajnoha - Mráz, Benýšek, Nekvasil - Fára, L. Draschkowitz, Ch. Draschkowitz - Blaha, Šedý. Trenér: Roman Kaňkovský
Peksa - Sedlák, Ondráček, Holík, Novotný, Tesařík, Drtil, Doleček - Matějka, Hulva, Brunec - Měrka, Meluzín, Novosad - Haas, Velecký, Červenka - Malý, Fischer, Peška. Trenér: Radek Kučera.

Šumperští hokejisté zatím zvládají přípravu výsledkově velmi dobře. Ani ve třetím utkání předligového období neklopýtli, ačkoliv v Rosicích v souboji s brněnskou Technikou byli nejblíže porážce. Domácí totiž vedli v průběhu utkání již 4:1, přesto nakonec Drakům podlehli 5:6.

Celou první třetinu přitom obě mužstva marně čekala na úvodní gól zápasu. V šumperské brance se po jednozápasové pauze opět objevil Marek Peksa a vytrvale čelil domácím šancím. Své si pochytal i gólman Techniky Novák. Ten pro změnu nehradil v kleci brněnských hokejistů zraněnou jedničku týmu. Ondřej Jirkův podle svých slov dokonce bude chybět až pět týdnů.

Ve druhé třetině se již rosický zimní stadión branek dočkal. Nejprve otevřel skóre domácí forvard Fára. Na proměněnou šanci brněnského celku dokázali Draci odpovědět, probouzející se kanonýr Jakub Hulva srovnal po Matějkově přihrávce. Pak však přišla smršť brněnských gólů. Rajnoha, Úlehla a na závěr pak mladý Matouš pomohli Technice ke tříbrankovému náskoku. Draci se do konce třetiny zmohli pouze na další zásah Jakuba Hulvy.

Jenže chvíli po úvodním bully třetí třetiny snížil na rozdíl jednoho gólu kapitán Holík a ve 42. minutě srovnal třetím gólem přípravného období Velecký. Bleskové trefy pomohly šumperským zpět do utkání a nic na tom nezměnil ani zásah Matouše ze 47. minuty. Technika pak sice znovu vedla, jenže pět minut před koncem snížil Novosad a poslední slovo v utkání si vzal symbolicky Jakub Hulva. V 59. minutě zkompletoval hattrick a rozhodl o vítězství Draků v poměru 6:5.