Draci si vyšlápli na Prostějov, v útočně laděném zápase slavili výhru 4:3

Martin Schwarz, úterý 1.9.2015
Předposlední zápas letošní přípravy svedli draci proti Jestřábům z Prostějova, ti přijeli na severní Moravu s kladnou bilancí v přátelských utkáních. Z obou stran útočný hokej doprovázely ještě v zahajovací části branky, za hosty skóroval v oslabení Novák, aby jen o mžik později dorovnal na 1:1 Karel Plášek. Druhá třetina započala za vyrovnaného stavu a končila také remízou, nýbrž v poměru 3:3. Rozhodnutí měla přivanout závěrečná perioda, do níž vstoupil lépe druhým gólem zápasu KARLA PLÁŠKA Šumperk. Hanáci dále kontrovat nestačili, draci zvítězili podruhé za sebou a poráží klub s jestřábem ve znaku těsným poměrem 4:3. V pozápasových samostatných nájezdech měl navrch Prostějov.
přát. úterý 1.9.2015
DRACI PARS ŠUMPERK - LHK Jestřábi Prostějov
4:3
(1:1, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Plášek (Haas, Půhoný), 25. Fořt, 32. Milfait (Půlpán), 41. Plášek – 13. Novák M. (Rod), 25. Čuřík (Krejčík), 29. Krejčík (Čuřík, Mojžíš). Rozhodčí: Dědek – Hanzlík, Novotný. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3.
Zelenka – Bažant, Sedlák, Prokop, Drtil, Slavík, Látal, Roupec, Rusina – Haas, Plášek, Půhoný, Brunec, Vrdlovec, Fořt, Milfait, Vachutka, Půlpán, Ostřanský, Hroch, Kniazev, Langr
Neužil – Protivný, Šenkeřík, Mojžíš, Kaluža, Husák, Špaček, Vokurka – Rod, Moskal, Novák M., Luňák, Venkrbec, Kajaba, Čuřík, Illéš, Krejčík, Medek, Kuncek, Augustin

Dva zápasy zbývaly šumperským drakům odehrát z přípravných mačů před příjezdem Prostějova pod vrcholky Jeseníků. Právě dvojicí střetnutí s Hanáky Salith uzavírá generálku na ostrý start druhé nejvyšší tuzemské soutěže. Jestřábi dorazili na severní Moravu k úternímu podvečeru a chtěli navázat na doposud většinou pozitivní výsledky z přátelských zápasů, Šumperk pak obhajoval předchozí vítězství proti Přerovu na samostatné nájezdy.

Lepší hokejovou podívanou začali od prvních vteřin předvádět červenobílí, alespoň co se tlaku do brány týče. Hned na začátku prověřil nadvakrát pozornost Daniela Zelenky Šenkeřík, aby se šumperský brankář musel natahovat i pro následnou dorážku. A nešetřilo se ani trestnými body, na startu 4. minuty odpochodoval za katr bývalý drak Patrik Moskal. Salith ovšem početní výhodu nezužitkoval, dokonce ani po vyloučení dalšího soupeře Pavla Mojžíše, jehož absenci na ledové ploše dorovnal trest pro Tomáše Sedláka.

Třetí domácí přesilovka Salithu už vypadala nebezpečněji, to však na modré čáře minul puk obránce Látal. Udeřili Prostějovští, dokonce ve vlastním oslabení. Dračí defenzívě unikl ve 13. minutě Martin NOVÁK, jenž obdržel přesný pas od Tomáše Roda a prostřelil Zelenku přesně mezi betony – 0:1. Parta Radka Kučery připravila rychlou odpověď, běžela 15. minuta utkání, když Karel PLÁŠEK překvapil brankáře Neužila zasunutím k pravé tyči – 1:1. Za stejného stavu první dvacetiminutovka končila.

Jestliže úvodní dějství nabídlo divákům na tribunách dva gólové přínosy, nemohli si stěžovat ani na třetinu druhou. Na časomíře svítil teprve počátek 25. minuty, šumperský útočník Tomáš FOŘT zůstal zapomenutý u prostějovské branky a zavěsil do Neužilovy sítě – 2:1. Jen pár vteřin na to bylo znovu srovnáno, na druhé straně hrací plochy vyslal kotouč přesně za šumperského ochránce svatyně Jakub ČUŘÍK, který zařídil radost Hanáků – 2:2.

Gólová houpačka se zhoupla zpátky na hostující střídačku ve 29. minutě. Lukáš KREJČÍK kousek za modrou čarou zamířil a zavěsil do horní poloviny domácí svatyně – 2:3. Smršť branek ve druhé periodě završil zavěšením pod víko bekhendovou stranou hole Jan MILFAIT, jenž dotáhl skóre opět k vyrovnanému – 3:3.

V jakém tempu skončila druhá část, v takovém se rozjela třetí. Ani ne půl minuty po startu závěrečné dvacetiminutovky měli draci i trošku štěstěny a Karel PLÁŠEK se stal autorem branky, kterou si do sítě srazili sami hosté – 4:3. Vyloučení domácího obránce Tomáše Drtila Jestřábi v branku neproměnili, více puků do sítě jiý nepadlo ani na jedné straně. Salith porazil krajského rivala v základní hrací době a připisuje si druhou výhru v řadě.

Libor Pivko, asistent trenéra Salith Šumperk: V zápase jsme opět udělali mraky chyb. Jako trenéři můžeme být rádi za vítězství, ale co se týče herního projevu, máme na čem pracovat. Budeme dále dělat vše pro to, abychom chyby odstranili, i když času do startu soutěže už není mnoho. Hlavně bych chtěl vyzdvihnout bojovnost týmu na konci dnešního utkání, kluci ukázali, že si umí jít za výhrou. Pořád ale jde jen o přípravu a více napoví až ostrá sezóna.