Draci si vezou z Olomouce vítězství

O. Kubát, P. Matěj, Ondřej Kubát, čtvrtek 9.8.2007
Po výhře nad Havířovem se šumperští Draci dočkali vítězství také na půdě soupeře, když ve čtvrtečním přátelském utkání porazili hokejisty Olomouce 4:3. Dva body za dvě asistence si připsal obránce Sloboda, gól vsřelil opět Obdržálek, k němuž se připojili ještě Stejskal s Kratěnou a další z obránců, Bednárek. Do utkání nezasáhli zranění Radek Kučera, Zdeněk Novosad a David Ohnutek.
přát. čtvrtek 9.8.2007
HC Olomouc - DRACI PARS ŠUMPERK
3:4
(0:1, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 26:45 Paška (Ministr, Kříž), 34:49 Kříž (Paška, Ministr), 51:31 Kříž (Zbořil, Čuřík) - 06:18 Kratěna, 23:29 Bednárek (Špelda), 38:24 Stejskal (Ondráček, Sloboda), 49:27 Obdržálek (Sloboda) . Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4.

Poprvé v této sezóně se před svými fandy představila olomoucká Mora. K přípravnému zápasu si pozvala Draky ze Šumperka, kde působí hned několik bývalých olomouckých hráčů. A že se nejednalo jen tak o ledajaké utkání, přesvědčily diváky ostré zákroky již v úvodu zápasu i několik menších šarvátek.

V brance Hanáků nastoupil nováček Sedlář, v opačné kleci čelil střelám exolomoucký Radek Tihlář. Právě pověstný „Banán“ měl o motivaci postaráno a bylo to na něm vidět od začátku, kdy pochytal několik dobrých střel. Olomouc byla aktivnější, přesto šli do vedení hosté. Na pravém křídle ujel Ivo Kratěna, nahodil puk na bránu a Sedlářovi propadl kotouč nešťastně mezi tyčkou a betonem. Kohouti si potom vytvořili několik příležitostí, ale ty buď vychytal Tihlář anebo muška střelců nebyla nastavena přesně. Hosté spoléhali spíše na brejky a tak praktikovali podobnou hru, jakou předvedli v Havířově před týdnem.

V úvodu druhé dvacetiminutovky Šumperští své vedení navýšili. V přesilovce pěti proti třem se ránou od modré prosadil Jaromír Bednárek, asistoval mu novic Lukáš Špelda. Domácí se však nevzdali a bojovali dál. Kýženého úspěchu se dočkali ve 27. minutě. Ministr našel po pěkné akci křížnou přihrávkou před branku najíždějícího Jiřího Pašku a ten nedal Tihlářovi šanci – 1:2. Pět minut před druhou sirénou rozjásali olomoučtí hokejisté své diváky podruhé, Ondřej Kříž dostal ideální přihrávku na modrou od Pašky a dělovkou po zemi vyrovnal. Jenomže do konce prostřední části padl ještě jeden gól a radoval se Šumperk. Martin Stejskal vystřelil z dálky do zadního mantinelu, puk se odrazil a od Sedlářových zad se dostal až do branky.

Hráči obou mužstev na začátku posledního dějství bojovali, k vidění byl poměrně slušný hokej. Deset minut před koncem vstřelili Draci čtvrtou branku. Sloboda vypálil a Petr Obdržálek tečoval touš těsně před Sedlářem. Gólman Mory už nestihl zareagovat. Za další dvě minuty se měnilo skóre znovu. Ondřej Kříž přehodil ležícího Tihláře. Minutu a půl před koncem si vzala Olomouc oddechový čas a odvolala brankáře. Se šesti hráči v poli se jí dařilo, dostala Draky pod velký tlak. Obětavé pády šumperských hokejistů však znemožnily domácím skórovat. Draci si odvážejí výhru 4:3, následné nájezdy vyhráli 1:0. Šumperk tak lépe zvládl zápas, který se na olomouckém ledě bude opakovat v prvním ligovém kole.