Draci sahali s lídrem tabulky po výhře, nakonec se musí spokojit s bodem

Jaroslav Svoboda, sobota 5.10.2013
Šumperští hokejisté na třetí vítězství v řadě nedosáhli, ačkoliv k němu neměli daleko. Draci na svém ledě přivítali lídra tabulky a v zápase, který postupně gradoval v zajímavou podívanou, již v úvodu prohrávali. V polovině zápasu to ale byli domácí, kdo diktoval tempo, měl náskok a mohl vést ještě více, kdyby v obrovské šanci trefil Langr a v nájezdu uspěl Hulva. Nestalo se, hosté srovnali po chybě v rozehrávce a nakonec berounský lídr prvoligové tabulky dotáhl zápas do vítězného konce v nájezdech.
9.kolo sobota 5.10.2013
DRACI PARS ŠUMPERK - Medvědi Beroun 1933
2:3sn
(1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Plášek (Půhoný, Sedlák), 27. Žálčík (Moskal) - 4. A. Půlpán (Špelda, Šteiner), 35. Kubica (Marek), rozh. nájezd Jonáš. Rozhodčí: Mrkva - Adamec, Poruba. Vyloučení: 1:7. Využití: 0:0. Diváci: 885. Střely na branku: 41:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Štůrala - Holík, Dudáš, Sedlák, Tesařík, Novotný, Starý - Haas, Plášek, Kucsera - Brunec, Půhoný, Červenka - Staněk, Moskal, Žálčík - Langr, Hulva, Kolouch. Trenér: Radek Kučera.
Šimboch - Jebavý, Špelda, Dresler, Kužel, Látal, Chalupa, Sklenička - Marek, Kubica, Hrdel - Jonáš, Stromko, Kubeš - A. Půlpán, Šteiner, Babka - T. Půlpán, Matějka, Malý. Trenér: Petr Novák.

Šumperští hokejisté sice byli před soubojem s lídrem tabulky v ligovém pelotonu až dvanáctí, jenže výsledky z posledních dnů naznačily herní posun. Čekal se tak dramatický a vyrovnaný souboj, což napovídaly i kurzy sázkových společností, a což se taky stalo pravdou.

Hosté zželeli účast Daniela Vrdlovce, který si z posledního kola odnesl zranění, draci naopak postavili všechny tři nové posily – obránce Martina Dudáše i útočné duo Lukáš Kucsera – Petr Kolouch. I tak Radek Kučera jakožto domácí trenér počítal marody, obrana se mu zúžila na šest hráčů, když Gewiese, Pastor i Bail absentovali vinou zranění.

Do třetí třetiny pak nenastoupil i Dudáš, kterého trefil kotouč do kotníku. Ale popořadě. Šumperk vstoupil do utkání aktivněji a zatlačil Medvědy před svého brankáře, jenže udeřilo poprvé na druhé straně, když střela hostujícího kapitána Lukáše Špeldy propadla za Štůralovi za beton, odkud jej do branky zametl Aleš Půlpán.

I v dalších minutách měli více ze hry domácí, aktivně si počínala nová tvář ve výběru, obránce Martin Dudáš. Posléze měli draci také možnost přesilové hry pěti proti třem, jenže ostřelování Šimbocha končilo na výstroji berounského gólmana. Domácí se dočkali v 19. minutě, kdy Půhoný dostal až moc volného prostoru za brankou slovenského gólmana, pak naservíroval puk Pláškovi, který z první trefil přesně.

Gól do kabin draky samozřejmě nakopl a již v úvodu druhé třetiny měli obrovskou šanci Kolouch s Hulvou, když se nová akvizice draků snažila místo střely protlačit puk dobře postavenému spoluhráči, ale přihrávce nebylo souzeno. Šumperk šel do vedení až o dvě minuty později, po bleskově rozehraném buly, kdy Moskal na vhazování vyhrál kotouč pro Lukáše Žálčíka, ten se s ničím nerozpakoval a hned ho poslal za záda překvapeného Šimbocha.

Krásná trefa později vyhlášeného nejlepšího hráče šumperského týmu nakopla svěřence Radka Kučery, a ti mohli v dalších minutách Beroun složit na lopatky. Jenže, ve 31. minutě nezužitkoval brejk dvou na nikoho mladý Tomáš Langr, který volil místo přihrávky Hulvovi ránu, Hulva pak dostal šanci ve 35. minutě. Ve chvíli, kdy se dostal za obranu, byl hákován a následovalo trestné střílení. Tentokrát si ale Šimboch na šumperského fantoma samostatných nájezdů počkal, nabídl mu prostor mezi betony, který pak zkušeně včas zaklapl.

A tak došlo na srovnání, když chybu v rozehrávce draků trestal zkušený Zdeněk Kubica. Do konce třetiny aktivnější Beroun již se skórem nepohnul. Ve třetí třetině již nebylo k vidění tolik stoprocentních šancí, i tak měli, většinou ti domácí, hráči několik slibných pokusů.

Zápas dospěl do prodloužení, v němž byl Šumperk aktivnější a hosté jakoby chtěli hlídat výsledek do nájezdů. To se Medvědům povedlo, leč hned v první sérii „vykoupal“ Šimbocha, a to s velkou rutinou, Lukáš Kucsera. Byli to nakonec hosté, kteří získali bonusový bod. Kubica totiž hned vzápětí srovnal, a když postupně nedali Hulva, Marek a Kolouch, tak třetí sérii a celý zápas uzavřel trefou David Jonáš.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Dnes se potvrdilo, že ne vždy vyhrává v zápase lepší tým. Opět jsme shořeli na vlastních spálených šancích, zejména ve druhé třetině. Navíc za vedoucího stavu 2:1 jsme udělali obrovskou chybu a soupeř okamžitě trestal. Nájezdy už jsou vždycky vabank, minulý zápas to vyšlo, dneska ne. Kdyby se nám za stavu 2:1 podařilo dát ještě jednu branku, asi bychom měli daleko větší naději na úspěch.