Draci s Valachy dlouho drželi krok, lídr tabulky ale zvládl lépe třetí třetinu

Martin Schwarz, Jaroslav Svoboda, pondělí 14.11.2016
Hokejisté Šumperka a Vsetína se proti sobě v pondělní podvečer postavili k dohrávce 2. kola, zápas pokračoval od času 5:17 a za stavu 1:0 pro Šumperk. Mužstva nabídla severomoravskému publiku dramatickou podívanou, už ve druhé třetině na ledě vzplály emoce, když po zranění odstoupil domácí brankář Svoboda. Hosté ještě předtím vyrovnali díky Mojžíšově gólu z přesilovky na 1:1 a do závěrečného dějství se šlo za smírného skóre. Poslední třetina přinesla rozlousknutí výsledku. Valaši poslali za Petra Zavadila tři kotouče a vezou domů plný bodový zisk. Šumperk – Vsetín 1:4.
2.kolo pondělí 14.11.2016
DRACI PARS ŠUMPERK - VHK ROBE Vsetín
1:4
(1:0, 0:1, 0:3)

Branky: 4. Vymazal (Vachutka) – 25. Mojžíš (Kucharczyk, Stuchlík.), 44. Pokorný (Finsterle), 51. Kajaba (Čech, Šilhavý), 53. Pokorný (Finsterle, Zúbek). Rozhodčí: Škach – Wesley, Holibka. Vyloučení: 8:10, navíc Vávra (VSE) 10 minut OT. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Diváků: .

Svoboda (33. Zavadil) – Tomek, Sedlák, Janota, Ďurkáč, Řezáč – Matějka, Vymazal, Vachutka – Sedláček, Ostřanský, Novosad – Cink, Hroch, Fischer – Langr, Brida
Šurý – Mojžíš, Ostrčil, Janáček, Hryciow, Stuchlík, Žák, Vrba, Kobylík – Finsterle, Vávra, Kucharczyk – Kolařík, Pokorný, Zúbek – Kajaba, Šilhavý, Abdul – Čech, Daněk, Hořanský

Velmi krátkého trvání měla šumperská premiéra v 2. lize. Draci, se Zavadilem v brance, od prvních minut dávali najevo, že nechtějí dopustit podobný výsledek, který se v Šumperku při vzájemném zápase zrodil v přípravě. A byť musel v úvodu první třetiny jít do čtyř, když fauloval Matějka, nakonec sám Šumperk skóroval. To ujel Vachutka, ovšem v brejku byl podražen a zdálo se, že dojde na trestné střílení. Tento vývoj odmítl Michal Vymazal, který z dorážky překonal Šurého. Hned poté šel na trestnou i Ostřanský, ale to bylo vše. Následně rozhodčí po opětovném zahalení ledové plochy mlhou utkání ukončil.

17. září začala v Šumperku nová hokejová sezóna, úvodní zápas se však dohrával až skoro s dvouměsíčním zpožděním. První duel totiž skončil v začátku šesté minuty, kdy v mlze zahalený stadion byl uznán za neregulérní a duel byl ukončen. To již Draci vedli 1:0, když v oslabení ujel Vachutka a poté, co byl faulován, skóroval v signalizované výhodě Michal Vymazal.

Dohrávku začal Vsetín v početní výhodě, kterou dohrával z prvního utkání, jenže v ní si nic nevypracoval. Hned bylo také zřejmé, že mají hosté dostatek herní pohody, na druhou stranu domácí hráči odhodlaně a urputně soupeři vzdorovali. Místy si pak dokonce vytvářeli proti favoritovi šance. Aktivní hrou si také vynutili fauly soupeře, jenže v přesilovkách se jim nepodařilo dostat kotouč za Šurého záda.

Zkrácení první třetina tak gól nepřinesla, ve druhé už se ale diváci branek dočkali. A radostnější byl sektor hostujících příznivců. Vsetín totiž dokázal přesilovou hru využít, to na trestné lavici seděl Sedlák a zkušený zadák Pavel Mojžíš vymetl zdařilou ránou šibenici Svobodovy branky. Domácí mohli jít záhy znovu do vedení, ale Matějka s Vymazalem přečíslení nevyužili, Šurý navíc zaklapl své betony včas. Draci si další šance vypracovali během početní výhody, ale znovu bez úspěchu. Na druhé straně také pohořel ve velké šanci Finsterle, kterého vychytal Svoboda.

Velmi nepříjemný moment byl k vidění ve 34. minutě, kdy se Vsetín dostal do brejku, z něhož neskóroval, ale co hůř pro brankáře Svobodu, útočící hráč ztratil kontrolu nad svým pohybem a v plné rychlosti vletěl do šumperského brankáře. Ten značně otřesen skončil na nosítkách a do zápasu se již nevrátil. Hosté pak přežili další oslabení po zbytečném faulu Kucharczyka, v závěru však Vsetín zatlačil šumperské hráče do defenzívy, vedoucí branku však ještě nevstřelil.

Valaši postupem času začali těžit z toho, že Šumperk odehrál zápas jen na pět obránců. Hosté byli čilejší a nakonec se i dočkali. Finsterle poslal krásnou přihrávku zpoza branky a bleskovou kombinaci zakončil ránou mezi betony Dominik Pokorný. O chvíli později sehráli domácí dobrou přesilovku, zvláště Sedlák nebezpečně zásobil vsetínskou branku svými pokusy od modré, ale gólu se Šumperk nedočkal.

Byli to naopak hosté, kdo dalšími dvěma góly rozhodl o své výhře. V 51. minutě zakončil povedenou souhru René Kajaba, jehož rána stihla do branky přiletět dříve než se Zavadil stačil přesunout na druhou tyč, o chvíli později agresivita hostů v útoku znovu slavila úspěch. A Dominiku Pokornému již dorážka do prakticky prázdné branky nečinila větších problémů. Šumperk ještě v závěru zkusil korigovat výsledek, ale hosté komplikace nepřipustili.

Aleš Flašar (Draci Šumperk): Rozhodující góly jsme dnes dostali po individuálních chybách, když jsme Vsetínu dali trošku více prostoru kolem brány, okamžitě toho dokázal využít. Je to smůla a mrzí mě to, protože jsme nepředvedli úplně hrozný výkon. Hodně nás dnes samozřejmě ovlivnil počet pouhých pěti obránců na soupisce. A k tomu se ještě zranil brankář ve druhé třetině, takže to mrzí. Kluci dřeli a nic z toho. Uvidíme, jak to bude s Reném Svobodou a jeho zdravotním stavem, podle toho budeme případně řešit situaci v brankovišti. Zítra mají kluci volno, pak se uvidí. Museli bychom sehnat někoho na z gólmanů lavičku, ale teď nad tím nepřemýšlím. Věřím, že René Svoboda bude v pořádku.