Draci s Třebíčí znovu až do nájezdů, tentokrát uspěla Slavia

Jaroslav Svoboda, Emanuel Míšek, středa 13.1.2016
Hned dvakrát v poslední době udělala Třebíč "radost" hokejistům Mostu. Nejprve tím, že vítězný zápas proti Mostu byl z důvodu neoprávněných startů hráčů kontumován ve prospěch severočeského týmu, v utkání 40. kola pak vítězstvím nad Šumperkem. Most se tak v tabulce přiblížil drakům před vzájemným zápasem na čtyři body. Draci přitom po skvělé druhé třetině, kterou vyhráli 3:0, vedli v utkání 3:2, domácí ale zápas nakonec dovedli do nájezdů a v nich rozhodla jediná trefa. V šesté sérii se prosadil domácí útočník David Dolníček a dva body tak zůstaly na Vysočině. Třebíč a Šumperk přitom všechny své letošní vzájemné duely dotáhly až do nájezdů, na ledě tak strávily v těchto zápasech maximální možný čas.
40.kolo středa 13.1.2016
SK Horácká Slavia Třebíč - DRACI PARS ŠUMPERK
4:3sn
(2:0, 0:3, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Raška (Zohorna), 13. Kusko (Zohorna), 54. Raška (Přibyl, Šik), rozh. nájezd Dolníček - 26. Šebek (Vrdlovec, Milfait), 38. Puzič (Sedlák, Haas), 39. Bail (Milfait). Rozhodčí: Škrobák - Kreuzer, Špringl. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 860. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.
Vejmelka – Podlipnik, Malena, Bartoň, Čejka, Schejbal, Šaur, Šik – Pekr, Dolníček, Erat – Zohorna, Raška, Kusko – Přibyl, Psota, Wasserbauer – Švec
Zelenka – Holík, Zdráhal, Sedlák, Puzič, Drtil, Gewiese, Bail, Bažant – Hroch, Vrdlovec, Milfait – Haas, Plášek, Staněk – Jurík, Panna, Ostřanský – Šebek, Prokop

První třetina přinesla v úvodních třech minutách opatrnou hru, během které se oba týmy vzájemně „oťukávaly“. Hra však postupně získávala na tempu a razanci. Za zmínku stojí střela Milana Přibyla od modré v páté minutě a vyloučení Jana Milfaita (SUM)v sedmé minutě. Třebíči stačilo dvacet šest sekund na využití početní převahy. Za asistence Radima Zohorny skóroval Adam Raška. O šest minut později se třebíčští radovali podruhé. A bylo to opět za přispění Radima Zohorny. Těsně před modrou si na puk počkal Silvester Kusko, který dělovkou rozvlnil síť hostů. V této chvíli si diváci mohli myslet, že poprvé v aktuální sezoně vzájemný duel mezi Třebíčí a Šumperkem skončí v normální hrací době. Navíc závěr první části hry přinesl přesilovku domácích pět na tři, během které se urodilo několik zajímavých šancí. Nicméně stav utkání se do konce první třetiny již nezměnil.

Úvod druhé třetiny nenaznačoval, že by se vývoj utkání měl nějak zásadně měnit. Nicméně šestá minuta ukázala, že to může být i jinak. Hosté skvěle zakombinovali, přes modrou převezl puk Daniel Vrdlovec, přihrál Davidu Šebkovi a ten vstřelil kontaktní gól. Následná dvě vyloučení na straně Třebíče klidu domácímu mužstvu určitě nepřidala. Nicméně Horácká Slavia je ustála se ctí. Na hře Šumperka však bylo vidět, že je silně motivován. Naplno se to projevilo v osmnácté minutě po gólu Ivana Puziče a vzápětí po brance Marka Baila, která Šumperk přivedla do vedení. Do třetí třetiny vstoupila Horácká Slavia aktivně. Nicméně dobrá obrana hostů příliš práci domácímu mužstvu neusnadňovala. Dlouhých třináct minut čekali třebíčští na vyrovnávací gól Adama Rašky, který kotouč za záda dobře chytajícího Zelenky propasíroval až napodruhé. Přestože se obě mužstva snažila rozhodnout utkání v normálním hracím čase, došlo na prodloužení, ve kterém však už byla na obou stranách vidět velká únava. O utkání tak měly rozhodnout samostatné nájezdy.

K těm jako první nastoupil domácí Schejbal. Puk však nezpracoval a na tahu byli hosté. Ani Plášek neskóroval. Ve druhé sérii Dolníčkovu střelu zlikvidoval Zelenka vyrážečkou a s Holíkovou střelou si poradil i Karel Vejmelka. Třetí kolo neúspěšně absolvovali Pekr se Sedlákem. Ve čtvrtém se neprosadil ani Raška, ani Vrdlovec. Rozhodly až v pořadí páté nájezdy, kdy po Šebkově neúspěšném pokusu skóroval kapitán domácích David Dolníček. Třebíč tak získává cenné dva body.

Jiří Mička - SK Horácká Slavia Třebíč: My jsme ten zápas začali dobře. Chtěli jsme navázat na ten poslední domácí zápas. První třetina se nám povedla, vedli jsme 2:0. Po druhé třetině jsme si v kabině řekli, že si musíme toho výsledku vážit a hrát pokorně. Česká nátura některých hráčů jim vlezla do hlavy a měli pocit, že je utkání vyhrané. Takže jsme byli potrestaní třemi góly. I když jsme ta oslabení ustáli, dostali jsme góly ve hře pět na pět, což nás hodně srazilo. Ve třetí třetině jsme ten zápas chtěli dostat aspoň do prodloužení, měli jsme tam přesilovku čtyři na tři, i pět na tři. Klukům se nedá nic vyčíst. Prostě tam bylo hodně střel, ale do brány to neprošlo. Pak jsme srovnali ve hře pět na pět. Zápas se dostal do prodloužení. V prodloužení moc gólovek nebylo. Viděli jsme nájezdy, které jsme tentokrát zvládli my. Když to shrnu, letos jsme hráli se Šumperkem čtyřikrát. Dvakrát jsme prohráli, dvakrát jsme vyhráli. Je to naprosto spravedlivé.

Milan Mazanec - Šumperk: Ten zápas se pro nás nevyvíjel dobře, dokázali jsme to otočit. Byli jsme rádi, ale nájezdy, to už je loterie, kterou jsme teď momentálně nezvládli. Je škoda, že jsme to nedotáhli. My jsme v první třetině vůbec nedokázali hrát naši hru. Jednoduchou, tu co chceme. Komplikovali jsme to a udělali jsme tam chyby, které dokázal soupeř využít. Teprve ve druhé třetině jsme začali hrát, to co chceme.