Draci řádí. Odnesla to předposlední Břeclav!

Svoboda Jaroslav, neděle 2.11.2008
Š u m p e r k - Břeclavští Lvové bili v Šumperku na mříže k brance Pavla Maláče a Lukáše Danečka marně. Předposlední celek tabulky se vstřelené branky nedočkal, vítězný gól tak trefil už ve třetí minutě do odkryté branky Michal Vymazal. Do konce úvodní třetiny se trefil i Giesel a poté se utkání pomalu ale jistě měnilo v exhibici šumperských Draků. Puk za Žurkova záda postupně poslali Radek Čížek, Roman Meluzín, Martin Stejskal a Jakub Hulva, necelé tři minuty před koncem se ke kotouči dostal Michal Vymazal a když už dílo břeclavské zkázy načal, tak ho i dokončil! Draci se poprvé letos odebrali k děkovačce bez inkasované branky a sklidili zasloužené a neutuchající ovace. A naprosto po zásluze.
15.kolo neděle 2.11.2008
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Břeclav
7:0
(2:0, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Vymazal (Vrtík, Meluzín), 12. Giesel (Drábek), 28. Čížek (Novosad), 37. Meluzín (Vymazal), 38. Stejskal (Novosad, Blanár), 54. Hulva (Ambruz), 58. Vymazal. Rozhodčí: Mrkva - Fiala, Mrákava. Vyloučení: 6:8, navíc Hrůza (BRE) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 1000. Průběh utkání: 0:0, 7:0.
Maláč (41. Daneček) - Vrtík, Holík, Osina, Kubala, Blanár, Novotný, Ondráček - Duba, Meluzín, Vymazal - Brunec, Hulva, Ambruz - Novosad, Čížek, Stejskal - Fischer, Drábek, Giesel
Žurek - Laga, Strýček, Raška, Novák, Sladký, Popela - Hrůza, Mífek, Veselský, Kárný, Balát, Čikl, Burian, Barák, Kroupa, Koš, Otoupalík, Kurial

Ale ale, to se nám šumperský zimní stadión mění v nedobytnou tvrz, to se zase bludovský kopec stává noční můrou týmů z celé Moravy. Před utkání prozradil kouč hostů Pavel Stloukal smělé plány na bodový zisk, ty však vzaly za své již ve třetí minutě duelu.

První střelu, byť nepřesnou, si připsal břeclavský Kárný, kotouč se ale ocitl nad hrazením v ochranné síti. Pak však Hulvu fauloval hostující Novák a Draci dostali výhodu první početní výhody. Naložili s ní skvěle, po rychlé souhře se kotouč dostal k volnému Michalu Vymazalovi a šumperský kanonýr si s touto loženkou poradil. O dvě minuty později mohlo být srovnáno, do šance se natlačil Jiří Mífek a jeho rána nadělala obrovské starosti Maláčovi. Šumperský brankář však bleskovým zásahem držadlem hole vyrazil kotouč a spasil Draky. V dalších minutách sice ubylo šancí, ale obě mužstva se aktivně tlačila do zakončení a tak bylo na co koukat.

Ve 12. minutě nejdříve Šumperk přenesl hru před Žurka a po delší pauze se na několik okamžiků usadil v pásmu. Rychlé přihrávky a změny pozic hostující obraně udělaly problémy, prosadit se však dokázal až Jan Giesel, který opět do zcela prázdné branky nepokryt u tyče zvýšil na 2:0. Ovšem do konce třetiny byl nejviditelnějším hráčem Draků Maláč, který hlavně proti Mífkovi držel Šumperku dvoubrankové vedení. Ve 13. minutě zmiňovaný Mifek pálil dvakrát během devíti vteřin, skvělé zákroky Maláče vynesly šumperskému brankáři ovace tribun. Draci si odpočali hlavně při přesilovce, kterou jim věnovala Břeclav přílišným množstvím hráčů na ledě. V samotném závěru třetiny měl ale obrovskou šanci Hrůza, Maláč se ale opět vytáhl parádním zákrokem.

O definitivním vývoji duelu rozhodla 2. třetina. V jejím úvodu se lehčí šance střídaly na obou stranách, až přišlo vyloučení Strýčka za zbytečné držení Giesela. Tomáš Brunec sice minul prázdnou branku, na začátku 28. minuty však již udeřilo. Draci dostali puk do brankoviště, Žurek jej sice na chvíli schoval pod své tělo, ale příjezd Čížka a jeho doklepnutí již znamenalo vedení 3:0. Od té doby započala vláda Draků a hosté se dostávali často pod drtivý tlak. Mífek sice naznačil nezdolnou snahu hostů o snížení, ale pak Lukáš Duba protančil útočným pásmem a našel sjíždějícího Meluzína, jeho bombu však Žurek pokryl.

Ve 31. minutě během vlastního oslabení ujela dvojice Stejskal - Novosad, několikrát si prohodila kotouč a Stejskal si dokonce našel prostor ke střele, puk skončil těsně mimo levého horního růžku Žurkovy branky. Ve 34. minutě se do pásma vehnal mladý Fischer, projel za branku a od tama našel Michala Vymazal, tentokrát jej Žurek vychytal. O dvě vteřiny později po vyhraném bully pálil Holík, břeclavskému gólmanovi navíc pomohla i tyč. V 37. minutě se již Šumperk dočkal. Meluzín vyslal do úniku Vymazala, tomu cestu zastoupil bránící břeclavský Lev, leč Vymazal kotouč nakonec získal a vrátil ho Meluzínovi do skvělé palebné pozice. Švihem zápěstím poslal Dračí kapitán kotouč nechytatelně do šibenice. O chvíli později se Draci ocitli v krátkém oslabení, ale v další brance jim to nezabránilo. Po krásné akci našel mezi kruhy neobsazeného Stejskala Novosad, Martin Stejskal nasadil Žurkovi kličku a bekhendem poslal kotouč pod víko. Za oslavných písní se dohrála 2. třetina již bez šancí a branek.

Do poslední části hry se mezi tyče postavil Daneček a hned v první minutě dvakrát zasahoval, ovšem pozorně a bez problémů. Ve 45. minutě se Vymazal radoval v oslabení z další branky, ale nebyla uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Draci párkrát ještě zahrozili, například Holík těsně přestřelil, následně Blanár s Drábkem zatlačili na Žurka. V 54. minutě zahodil obrovskou šanci Giesel, přesto se Draci dočkali. Vymazal poslal do úniku Jakuba Hulvu a ten sám proti Žurkovi uspěl. O chvíli později měl gól na holi Stejskal, pak i Meluzín, oba však nedali. Až v 58. minutě zachytil nepřesnou rozehru Žurka Michal Vymazal, stáhl si kotouč led a pak do prázdné pečetil výsledek.

Oslavy výhry nebraly konce a diváci společně s hráči mohli dát volný průchod své radosti. Draci rozstříleli Břeclav 7:0 a v posledních pěti utkáních si připsali plný počet bodů a famózní skóre 27:6!