Draci před 6000 diváky potrápili Motor, na body však nedosáhli

Jaroslav Svoboda, Filip Kortus, sobota 30.1.2016
Parádní návštěva skoro 6000 diváků dorazila do Budvar Arény povzbudit hokejisty Motoru, pokud však českobudějovičtí fanoušci čekali gólové hody na úkor předposledního týmu tabulky, byli zklamaní. Na skvělého Daniela Zelenku totiž našel recept jen jeden hráč, a to David Kuchejda. V zápase se trefil dvakrát, ale protože mladý domácí gólman Petr Kváča vychytal nulu, tak se domácí tým dočkal dvanáctého vítězství v Budvar Aréně v řadě. Vzhledem k nečekanému úspěchu Mostu se Slávií se pak zmenšil i náskok na poslední tým tabulky.
46.kolo sobota 30.1.2016
ČEZ Motor České Budějovice - DRACI PARS ŠUMPERK
2:0
(1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Kuchejda (Nouza, Straka), 34. Kuchejda (Nouza, Suchánek). Rozhodčí: Krob - Votrubec, Ševíc. Vyloučení: 9:7, navíc Fořt (SUM) 10 minut nesportovní chování. Využití: 1:0. Diváci: 5928. Střely na branku: 44:22.
Kváča – Kříž, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Zíb – Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Straka, Kuchejda – Žálčík, Mikyska, Babka – Marek, Točík, Švihálek
Zelenka – Pužič, Drtil, Bažant, Zdráhal, Prokop, Holík, Bail – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Haas, Hlinka, Miškovský – Staněk, Plášek, Hroch – Ostřanský

Velkou premiéru v českobudějovickém dresu zažil junior a mládežnický reprezentant Petr Kváča. Draci postavili do branky Daniela Zelenku.

Do utkání Motor nevstoupil špatně, přesto neměl Zelenka žádný vážnější zákrok. Do první šance zápasu se dostal kanonýr Tomáš Nouza. Dostal puk na útočnou modrou, ujížděl na Zelenku, jenže byl atakován, a tak nemohl pořádně zakončit. V následující minutě vybojoval David Kuchejda pro svůj tým přesilovku a Motor na Zelenku spustil spršku střel. Pálili Vráblík, Zíb a Kolmann, ale Zelenka náporu odolával. Po vypršení trestu se do stoprocentní šance dostal Tomáš Drtil. Jan Zdráhal ho našel přesným pasem před brankou, ale Drtil netrefil úplně odkrytou klec.

Na druhé straně se do dobré pozice dostal sám Lukáš Žálčík, Zelenka jeho střelu vyrazil nad sebe do ochranné sítě. Jihočeši pokračovali v aktivitě a šli si za první brankou večera. Do velké šance se dostal Pajič, ale poloodkrytou branku netrefil. Budvar aréna vybuchla nadšením až v 15. minutě. Kapitán Straka zavezl puk do útočného pásma, předal ho Tomáši Nouzovi a ten střílenou přihrávku vybídl ke skórování Davida Kuchejdu - 1:0.

Na začátku druhé periody si se štěstím poradil Zelenka se střelou Kuchejdy. Zasahovat musel i mladík Kváča. Přečíslení dva na jednoho vzal Vrdlovec na sebe a domácí brankář se vyznamenal svou lapačkou. Blízko druhé brance byli Českobudějovičtí v polovině utkání. Od Mikysky dostal nabito Lukáš Zíb a jeho střelu tečoval Lukáš Žálčík do břevna. Další možnost měl Zíb o minutu později. Tentokrát zvolil střelu švihem, ale ani tento způsob střelby úspěch nepřinesl.

Domácí se prosadili až v přesilové hře a znovu to byl David Kuchejda. Tomáš Nouza vyslal dělovku od modré a hráč s číslem 69 na dresu šikovně tečoval za Zelenkova záda – 2:0. Druhá formace ČEZ Motor byla při chuti a centimetry jí dělily od třetí branky. Jakub Suchánek napřáhl od modré a za šumperským brankářem zazvonila tyčka.

Završit hattrick mohl David Kuchejda už na začátku třetí dvacetiminutovky. Z dorážky ovšem mířil těsně vedle. Kontroverzní výroky rozhodčího ovlivnily úvod třetiny. Nejprve dostal dvě minuty za nesportovní chování domácí kapitán Straka, posléze dostal hostující Tomáš Fořt osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. Následoval trest pro Lukáše Žálčíka a Motor šel do tří. Jihočeši oslabení zvládli a stále si drželi dvoubrankový náskok.

Třetí branku domácích měl na holi Jakub Babka, jenže hostující brankář nadále předváděl dobrý výkon a i se střelou Babky si poradil. Draci neztráceli naději a snažili se něco s výsledkem udělat. Za hru vysokou holí dostal Lukáš Zíb čtyři minuty a Šumperk vsadil vše na jednu kartu. Ani to ovšem hostům nepomohlo, a tak se Motor radoval z tříbodového vítězství 2:0.

Radek Bělohlav (ČEZ Motor České Budějovice): „Jsem spokojený. Kluci to odmakali a tlačili se do brány. V první třetině jsme se do ní tlačili málo, ale poté se to zlepšilo. Výborně zachytal šumperský gólman a hlavně díky němu jsme nedali více gólů.

Milan Mazanec (Salith Šumperk): „Musím mančaft pochválit. Hráli jsme srdnatě. Jiní soupeři tu dostali větší příděl. Donutili jsme Motor hrát naplno. Myslím, že v závěru měli už trošku obavu, tolik nás nenapadali. Nevyužili jsme přesilovky, což je škoda. Nedařilo se nám dostat kotouč do brány. Potřebovali jsme, aby nám tam nějaká střela padla. Skvěle nám zachytal gólman. Pro mě je to čestný výsledek a s výkonem jsem spokojený.