Draci potrápili favorizovaný Havířov

Svoboda Jaroslav, Jaroslav Svoboda, Roman Skokan, středa 19.9.2007
H a v í ř o v - Jen málokdo věřil, že Draci potrápí Pantery z Havířova v zápase čtvrtého kola 1. hokejové ligy. Po prohrách 1:7 v Olomouci a hlavně 0:9 na Sareze tipovali někteří fanoušci i dvojciferné prohry, ovšem Draci Pantery pořádně prohnali. Domácí vedli v průběhu utkání 3:0, když v celém utkání řádil Pavel Zdráhal. Šumperk však udeřil první formací, snížit dvěma góly dokázal Radim Antonovič a Kloz následně dokonce trefil i tyč! Panteři však utkání dotáhli do vítězného konce. Přesto Draci v náročném utkání obstáli a výkon je příslibem do soboty, kdy na led Draků zavítá Třebíč. Reportáž ze zápasu připravujeme.
4.kolo středa 19.9.2007
HC AZ Havířov 2010 - DRACI PARS ŠUMPERK
4:2
(1:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 16:20 Peštuka (Zdráhal, Zdeněk), 22:15 Zdeněk (Zdráhal, Mikšan), 34:35 Zdráhal (Zdeněk, Mikšan), 50:38 Seman (Varga, Zdráhal) - 38:05 Antonovič (Bařica, Meluzín), 47:05 Bařica (Antonovič). Rozhodčí: Mikula - Pala, Jureček. Vyloučení: 11:11 navíc Hajas 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0 . Diváci: 1151. Střely na branku: 27:33. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.
Valent - Huhto, Klimeš, Varga, Galvas, Lašek, Peštuka, Kolář - Zdeněk, Zdráhal, Mikšan - Daněček, Škoda, Seman - Giesl, Velecký, Rozum - Hulva, Sikora.
Tihlář - Kloz, Špelda, Sloboda, Kaltenböck, Stráňovský, Hajas - Bařica, Meluzín, Antonovič - Kratěna, Čížek, Stejskal - Obdržálek, Ohnutek, Korotvička - Martinka, Pekr.

S mírně promíchanou soupiskou naskočili Draci do dalšího zápasu venku, tentokrát na bývalém extraligovém ledu havířovských Panterů. První střelu zápasu si připsal Martin Stejskal, ovšem pokus šumperského rychlíka minul svatyni, ve které stál opět mladý Valent. Větší ohrožení na druhé straně přinesla akce Zdeňka, puk z jeho hole si však jen laškovně zaskotačil na brankové čáře a poté byl nucen opustit prostor po odpalu jednoho ze šumperských beků. Hosté si gólovou příležitost vypracovali až v šesté minutě, ale Obdržálek v tutovce Valenta nepřekonal - kousek černé pryže totiž minul levou tyčku branky. V následujících minutách se obě mužstva potýkala spíše s přesností střel než s umem brankářů - až v 16. minutě dokázali vstřelit první gól utkání domácí. Pavel Zdráhal podržel kotouč, povodil si obranu Draků a pak spěšnou příhrou nabil Peštukovi ostrými - 1:0!

Za totožného stavu se oba týmy šly občerstvit a odpočinout si do kabin. A hned v úvodu bylo znát, že domácí se z kabin vrátili značně nažhavenější a ve třetí minutě dokázali zvýšit na 2:0. Mikšanův kotouč před branku sice Tihlář vykryl, z první však Zdeněk dokázal trefit přesně a do odkryté branky domácí forvard zvýšil. V sedmé minutě třetiny museli Draci zabojovat v oslabení dvou mužů v poli a zvládli jej dobře. Po chvíli se dvakrát řešily zajímavé situace na každé straně - za Draky zkoušel štěstí střelou Stráňovský (puk minul branku), před Tihlářem se do šance dostal z ničeho nic i Velecký, jeho pokus o blafák však nevyšel. Až v čase 31:31 napálil kotouč Mikšan, a za zády hráče s číslem 31 Radka Tihláře se rozezvučela tyč. Tento moment opět přinesl oživení hry a po několika závarech před oběma gólmany se opět rozsvítilo červené světlo. Své střelecké kvality osvědčil Pavel Zdráhal, který zakončil přesně pohlednou kombinaci domácích. Od této chvíle však začali mít více ze hry hosté a hned po chvilce mohl snížit Ohnutek, kotouč však přes Valenta do sítě neprotlačil. Následovaly pokusy Špeldy a Hajase, prosadit se však dokázal až Radim Antonovič. Poslední tečku za třetinou vepsal do dějin utkání Lukáš Špelda, jeho pokus po ledě však opět skončil pouze u Valenta.

V úvodu poslední dvacetiminutovky šli Draci opět do tří a znovu se skvěle Panterům ubránili. Technickou parádičku si pak dovolil Stráňovský - před Valentem nasadil do blafáku a domácí mladík se musel nakonec hodně natahovat, aby schoval kotouč do lapačky. Další velkou šanci pak měl obránce Kloz, Valent ale znovu lapil. Jenže - na další ránu hostů už byl i Valent krátký. Dušan Bařica poslal kotouč za záda brankáře po přihrávce Antonoviče a snížil na rozdíl jediné branky. Sny o bodovém zisku zhatilo Drakům další dvojnásobné oslabení. Mikula vyloučil ve stejném čase Meluzína i Kaltenböcka a v posledních minutách matný Havířov toho dokázal bohužel využít. Chybět u toho nemohl opět Pavel Zdráhal, přesně zakončit dokázal ránou po jeho přihrávce Seman. Ihned po brance dostali Draci pro jistotu další dvě minuty pro hráčskou lavici za nesportovní chování, Panteři však již další branku nepřidali. Naopak, do šancí se dostali Lukáš Špelda i Martin Stejskal, Valent oba vychytal. Koho ale nevychytal byl urostlý Kloz, ten však bombou v poslední minutě málem rozlomil tyč branky.

Draci sice vezou i ze třetího utkání venku prohru, tentokrát však neodváží debakl, nýbrž výsledek přijatelný. Výhra Havířova se rodila ve velkých bolestech a nakonec spatřila světlo světa až v dvojnásobné početní výhodě.