Draci poprvé letos padli doma, Mostu podlehli v nájezdech

Luboš Heider, Ondřej Tomšovský, Ondřej Tomšovský, Luboš Heider, středa 26.9.2012
Š u m p e r k - Šumperští hráči poprvé prohráli na domácí půdě. V zápase s Mostem měli Šumperští několik šancí, utkání ovšem nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, kde rozhodl Jan Divíšek. Jedinou branku za domácí zaznamenal Matěj Blinka. Ve 3. minutě kvůli zranění zadní části těla musel střídat brankář Tomáš Štůrala, rozsah zranění by podle dostupných informací neměl ohrozit Štůralův případný start v dalších duelech. Most v Šumperku nepředvedl vůbec špatný výkon, což potvrdil hlavně v první třetině.
6.kolo středa 26.9.2012
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Most
1:2sn
(0:1, 1:0, 0:0 - 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 39. Blinka - 15. Charousek (Čurilla, Tauš), rozh. nájezd Divíšek. Rozhodčí: Mrkva - Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:7. Bez využití. Diváci: 1097 Střely na branku: 51:29 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2
Štůrala (3. Vajner) - Holík, Novotný, Sedlák, Pastor, Tesařík, Suchý, Gewiese, Vrána - Stoklasa, Staněk, Plášek - Hlinka, Hulva, Vrdlovec - Haas, Kindl, Červenka - Cink, Skoumal, Blinka
Volke - Tomeček, Charousek, Parýzek, Pavlů, Hranáč, Havelka, Přindiš, Čechura - Tauš, Čurilla, Gengel - Bojer, Polák, T. Klíma - Nevyhoštěný, Slavíček, L. Klíma - Nedrda, Divíšek, Adámek

V 6. kole 1. hokejové ligy zavítal na led šumperských Draků soupeř z Mostu. V samotném utkání začali aktivněji hosté, když už v úvodní minutě se do gólové šance propracoval Bojer, ale jeho vskutku bleskový objezd Štůralovy brány nakonec brankou neskončil. Kotouč poskakoval pouze po čáře, kde jej následně šumperský gólman lapil. O minutu později se po prohraném souboji na modré čáře do nebezpečné šance dostalo duo hostů Čurilla - Gengel, když druhý jmenovaný následně zakončoval, ale Draky vynikajícím zákrokem zachránil Štůrala. Za tuto akci však domácí odvedli vysokou daň v podobě zranění strážce klece Štůraly, kterého vystřídal Vratislav Vajner.

V probíhající 6. minutě se na levém křídle ke kotouči dostal šumperský Hulva, který na nic nečekal a ihned prověřil Volkeho pozornost. Ten ale neměl s tímto pokusem sebemenší problém a střelu pokryl. O tři minuty později se na modré čáře nepohodli mostečtí beci, k puku se následně dostal domácí Gewiese, který volil střelou příklepem. Volkeho včasný zákrok betony však tento pokus zlikvidoval. Psala se 14. minuta, když se hosté ujali vedení. Kotouč si na modré čáře přebral Kamil Charousek a svým projektilem prostřelil vše, co mu v cestě stálo. V 17. minutě se po kombinaci hostů až ke střele dostal Tomáš Klíma, jeho pokus ale naneštěstí pro severočeský celek skončil na vnější konstrukci Vajnerovy brány. V posledních vteřinách úvodní třetiny zkoušel ještě překvapit Volkeho šumperský Kindl, ale tento pokus pokryl mostecký brankář lapačkou. Do šaten tak odcházeli hosté s náskokem jedné branky.

Do první zajímavé šance se ve druhé třetině dostal domácí celek, když ve 24. minutě vybídl Cinka ke střele přesnou přihrávkou Vrána, ale šumperský zadák v nadějné pozici pálil mimo Volkeho klec. Ve 28. minutě se po nepřesné přihrávce mosteckých beků ke kotouči dostal Blinka, ale jeho nebezpečný projektil mimo tři tyče ramenem vyrazil Volke. Psala se 36. minuta zápasu, když se do brejku dostal domácí zadák Skoumal, přesprintoval posledního hostujícího beka a řítil se sám na Vajnera, v koncovce mu ale chyběla štěstěna, když trefil pouze tyč. Severočeši tak své vedení nenavýšili. O pár sekund později se před Volkem zjevilo domácí trio Červenka - Hulva - Haas, ale ani jeden hráč kotouč za mosteckého gólmana dostat nedokázal. Dvě minuty před koncem druhé třetiny se ke střele dostal šumperský Blinka, kotouč se vznesl přes Volkeho výstroj do vzduchu a mostecký gólman si puk srazil hokejkou do branky. Šumperk se tak dočkal vyrovnání ještě před druhou sirénou.

Ve třetí třetině začali aktivněji domácí, v což vyústila nebezpečná Sedlákova střela, který dostal přesný puk od Holíka. Tento projektil ale výborným zákrokem lapačkou zlikvidoval Volke. Severomoravští byli i nadále aktivnějším týmem a nutili hosty k chybám. Jedné z nich využil Vrdlovec a řítil se osamocen na mosteckého gólmana. Jeho bekhendová klička byla ale až příliš dlouhá a branku následně minul. Na druhé straně se do totožné situace dostal Nevyhoštěný, když jeho střela mířila nebezpečně nad lapačku domácího brankáře, ale ten bleskovým zákrokem udržel nerozhodný stav. Do dalšího úniku se dostal šumperský Vrdlovec, následně z mezikruží vypálil tvrdou ránu zápěstím, ta ale skončila pouze na tyči Volkeho brány.

Další příležitost měl v 50. minutě Červenka, když se řítil sám na mosteckého strážce klece, šumperský útočník svým pohybem zmátl Volkeho a následně se jej snažil přehodit. Již ležící mostecký brankář však vynikajícím zákrokem zachránil svůj tým. Tlak domácí se stupňoval s každou vteřinou, do další šance se dostal Holík, když následná jeho bomba se odrazila od obou tyčí a zamířila ven. V 56. minutě se do obrovské šance dostal hostující Nevyhoštěný, kdy jej zcela osamoceného před pravou tyčí Vajnerovy klece našla přesná přihrávka, tu ale mostecký útočník v gól přetavit nedokázal. Třetí třetina skončila a následovalo pětiminutové prodloužení, ve kterém se oba celky držely defenzivní taktiky a nevyslaly na branku ani jeden přesný střelecký pokus. Došlo tak na samostatné nájezdy.

Jako první se rozjel šumperský Vrdlovec, ale jeho dlouhá forhendová klička ke gólu nevedla. Naopak svoji příležitost využil mostecký Gengel, který svým pohybem zmátl Vajnera a zasunul kotouč do odkryté části branky. Následoval šumperský Hulva, ale jeho nájezd ke gólu nevedl. Na druhé straně také selhal Bojer. Na řadu se dostal Holík, který takřka totožným nájezdem jako mostecký Gengel zajistil Drakům vyrovnání. Možné rozhodnutí měl na své holi Divíšek, který zmátl svým pohybem Vajnera a zasunul kotouč do odkryté části branky. Hosté se tak mohli radovat ze zisku dvou bodů. Na posun před Draky to nestačilo, oba týmy mají nyní stejně bodů, ale Šumperk lepší skóre.

Václav Baďouček, HC Most: V první třetině jsme byli lepším týmem, čekali jsme tlak domácích, hráče jsem na to upozorňoval, jenže ten nepřišel. Od druhé třetiny již bylo utkání vyrovnanější, ve třetí třetině jsme se vyloučeními dostávali pod tlak, ale Volke zachytal fantasticky.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Věděli jsme, že Most bude dobře bruslit a to se potvrdilo, v první třetině jsme byli všude o krok pozadu. Přicházely špatné nahrávky. Ve druhé třetině už se zase všechno srovnalo, ale v druhé polovině utkání nám chybělo i hokejové štěstíčko. Kamenem úrazu byly i naše nevyužité přesilové hry.