Draci počtvrté v řadě doma udolali Valašské Meziříčí

Jaroslav Svoboda, sobota 6.1.2018
Šumperští hokejisté dokráčeli za dalším domácím vítězstvím, i potřetí v aktuální sezóně porazili Valašské Meziříčí, tentokrát 6:3. Příležitost v brance Draků dostal René Svoboda, divokou prostřelku ve třetí třetině pak gólově načal JIŘÍ PŮHONÝ, přičemž trefa z 21. vteřiny dvacetiminutovky byla nakonec vítězná. K ní přidal šumperský forvard i dvě asistence.
34.kolo sobota 6.1.2018
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Bobři Valašské Meziříčí
6:3
(1:0, 2:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 4. Ostřanský (Lehečka, Šťáva), 27. Vymazal (Králík), 35. Vachutka (Půhoný), 41. Půhoný (Vachutka), 50. Řezáč (Králík), 51. Sedlák (Vachutka, Půhoný) – 31. Pořický (Horyna, Dvořák), 50. Hořanský (Varga D.), 55. Pokorný (Varga D.). Rozhodčí: Koziol – Barteček, Rychlý. Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. Diváci: 756. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3.
Svoboda (Lakosil) – Gewiese, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák, Bažant – Muller, Králík, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Hroch, Vachutka, Fischer
Plšek (Bechný) – Hajda, Báchor, Mikel, Horyna, Varga Mar., Váňa, Žák – Brunec, Hořanský, Varga Mir., Pořický, Pokorný, Kývala, Varga D., Dvořák, Martiník, Daněk

První domácí utkání v kalendářním roce 2018 mají za sebou šumperští hokejisté. Po porážce na ledě poslední Opavy se svěřenci Pavla Hulvy chtěli vrátit na vítěznou vlnu znovu ve svém prostředí, soupeřem jim tentokrát byli Bobři z Valašského Meziříčí. Mezi šumperské tyče se po delší pauze postavil René Svoboda, jinak nastoupily oba celky v poměrně očekávaných sestavách.

Hned v úvodu zápasu se nedovoleně provinil v souboji s Tomášem Sedlákem hostující Brunec a Draci mohli těžit z početní výhody. Jenže v přesilovce se Šumperk spíše hledal a nakonec ji nevyužil. Mrzet ho to dlouho nemuselo. Na konci čtvrté minuty sevřeli domácí soupeře před jeho brankou a po akci třetího útoku se před Plškem ocitl nehlídaný MILAN OSTŘANSKÝ, který zakončil přesně nad rameno brankáře. Šumperk si pak vytvářel i další šance, jenže na Plška již nevyzrál. Hlavně Lukáš Králík měl v 10. minutě na hokejce tutovku, najížděl od modré čáry zcela sám na branku, jenže v pokusu o blafák na forhend neskóroval. Svoboda na druhé straně krotil šance hostů.

První třetina pak skončila předčasně po hitu Jakuba Schejbala na Tomáše Brunce, kdy se vysypalo plexisklo u šumperské střídačky. Oba týmy odjely do kabin a zbývajících 100 vteřin se mělo dohrávat až po úpravě ledu. Ještě v dohrávce úvodní třetiny měl velkou šanci Lukáš Králík, opět ale tváří v tvář brankáři Plškovi neuspěl.

Šumperk se tak radoval podruhé až ve 27. minutě, kdy Králík našel přesnou přihrávkou zpoza branky nehlídaného MICHALA VYMAZALA, který bez přípravy propálil Plška! Valašské Meziříčí ale zbraně nesložilo, byť následnou početní výhodu neodehrálo ideálně. Ale ve 31. minutě odpískal sudí Koziol nečekaně trestné střílení za faul Sedláka u mantinelu. Šumperský kapitán se verdiktu hodně divil, nakonec ale René Svoboda vzal osud do své výstroje a Hořanského vychytal. Hosté ale přece jen skórovali. JAKUB POŘICKÝ po buly tečoval ránu Báchora a rozdíl ve skóre tak byl opět jen jednobrankový.

Jenže Šumperk opět navýšil vedení, a to ještě před koncem druhé dvacetiminutovky. Podražení Pořického přineslo Drakům další přesilovku a v ní se prosadil DANIEL VACHUTKA. Odchovanec klubu dostal přihrávku na kruh, zcela za hru. A v klidu si připravil ránu, aby do odkryté klece bez problémů zavěsil.

Další branky se Draci dočkali v úvodu třetí třetiny. Po 21 vteřinách hry se vydal zpoza branky s pukem na holi JIŘÍ PŮHONÝ, aby následně překvapil Plška. Další minuty nepřinesly žádné větší příležitosti, až po vyloučení Dvořáka za hru vysokou holí se skóre opět měnilo. Lukáš Králík probruslil přes celé pásmo a na kruzích vystřelil, lehkou tečí jeho rány překonal JAKUB ŘEZÁČ Plška. Tomu poté přetekly nervy a jen vztekle odhodil hůl. O půl minuty mu zvedli náladu i spoluhráči, ADAM HOŘANSKÝ se prosadil na brankovišti a zařídil rychlé snížení.

Branky padaly i nadále, o další necelou minutu později obdržel přihrávku na kruhy TOMÁŠ SEDLÁK a s těmito situacemi si šumperský kapitán umí poradit - 6:2! Poslední slovo za utkáním pak měl DOMINIK POKORNÝ, který z prostoru mezi kruhy trefil šibenici a snížil na konečných 3:6 z pohledu Bobrů.

Pavel Hulva, trenér Draci Šumperk: Velmi těžký zápas. Valaši jsou opravdu houževnatí a výborně fyzicky připravení, navíc jsou silní na puku. Myslím ale, že naši kluci zápas zvládli. Více méně měl podobný průběh jako ten minulý s Bobry, to jsme ovšem vyhráli výraznějším rozdílem. Hlavně od druhé třetiny soupeř přidal a my s tím měli problém. Rozhodl podle mě nástup do třetí třetiny, kdy jsme dokázali odskočit na 4:1 a výsledek si pohlídat. Navíc nám zachytal velmi dobře René Svoboda.

Jiří Weintritt, trenér Valašské Meziříčí: Prvních deset minut jsme nezahráli dobře, dvakrát jsme byli vyloučení a inkasovali z toho. Podařilo se nám snížit, ale bohužel jsme zase po dalším vyloučení dostali gól na 3:1, to utkání rozhodlo. V poslední době bohužel řešíme personální problémy, dva až tři týdny trénujeme ve třinácti, čtrnácti hráčích. To se bohužel projeví na výsledcích, ať už hrajete kdekoliv.