Draci po boji podlehli Dukle 2:3

Jaroslav Svoboda, Petr Matěj, Jaroslav Svoboda, Petr Matěj, sobota 6.10.2007
J i h l a v a - Situace Šumperka v první lize se dalším utkáním, tentokrát na ledě Dukly Jihlava, opět zhoršila. Šumperk sice vedl na půdě týmu z Vysočiny po střele Špeldy 1:0, domácí však po brance Bakuse nejprve srovnali a chvíli po něm se v přesilovce 5 na 3 prosadili z hole Rytnauera. Ve třetí třetině pak padl na každé straně jeden gól a tak v souboji posledního s předposledním se radují hráči Jihlavy z důležitého vítězství 3:2. Draci ze Šumperka na nesestupovou příčku ztrácí 6 bodů.
9.kolo sobota 6.10.2007
HC Dukla Jihlava - DRACI PARS ŠUMPERK
3:2
(0:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 34:36 Bakus (Rytnauer), 37:56 Rytnauer (Kubát, Bakus), 46:08 Kubát (Bakus) - 7:31 Špelda (Antonovič), 48:24 Bařica (Denisov). Rozhodčí: Svoboda - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1290. Střely na branku: 33:30. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
Řehoř - Staněk, Kuchyňa, Ščerban, Míka, Balčík, Duben, Štrach - Rytnauer, Bakus, Kubát - Říha, Hanzal, Krupka L. - Holuša, Hradecký, Nekvasil
Biegl - Špelda, Denisov, Sloboda, Ondráček, Kloz, Hajas - Bařica, Beck, Antonovič - Lazorišák, Hubáček, Obdržálek - Ambruz, Ohnutek, Stejskal - Martinka

Jihlavští hokejisté nastoupili do utkání s novým trenérem. Petr Kaňkovský udělal v sestavě důležitou změnu v první lajně, kdy k Bakusovi s Rytnauerem postavil Jiřího Kubáta. Draci se pak museli v zápase obejít bez nemocného Meluzína, kterého na centru elitní formace nahradil Beck. I tak do utkání vstoupil lépe náš tým, který si vytvořil místy jasnou převahu a hodně nevýraznou Duklu skoro k ničemu nepouštěl. Do šancí se dostali Antonovič, Bařica či Ota Lazorišák, který ještě v loňské sezoně hájil barvy jihlavské Dukly. Draci se po sérii neproměněných šancí přeci jen dočkali v 8. minutě, kdy se až za záda jihlavského brankáře Milana Řehoře dostalo nahození Lukáše Špeldy - 0:1. Po úvodní brance se ale převaha ze strany Draků začala postupně vytrácet, nejblíže další brance byl do konce třetiny opět Špelda, ale nedal. Hlavní rozhodčí pak v první třetině nastolil volnější metr a tak se příliš nevylučovalo.

Druhá část hry už nabídla větší množství přesilovek, a tím také zajímavější hokej a větší množství šancí. Draci navíc začali praktikovat hru podobnou té jihlavské z první třetiny, což ale znamenalo ztrátu herní převahy. Největší šanci spálil ve 30. minutě jihlavský kapitán Oldřich Bakus, kterému sjel kotouč z hole po přihrávce kolegy z útoku Ladislava Rytnauera. Stejná dvojice se však za pět minut už branky dočkala. I když velice sporné. Rytnauer zavezl kotouč až k brankáři Draků Radovanu Bieglovi a Oldřich Bakus jej dotlačil i s Bieglem do šumperské branky, která se však v témže momentě posunula. Brankový rozhodčí rozsvítil červené světlo i přes skutečnost, že puk za čárou vidět nebyl a hlavní rozhodčí branku uznal - 1:1. Ve 38. minutě Dukla udeřila podruhé. Při přesilovce pět na tři se tentokrát trefil Ladislav Rytnauer, který po Kubátově milimetrové přihrávce zakončoval do prázdné brány - 2:1. Jihlavští pak pokračovali ještě v pěti proti čtyřem, avšak Holušovu ránu Biegl kryl, a když se ani na druhé straně neprosadil Ohnutek, šlo se do kabin za stavu 2:1 pro domácí.

V poslední třetině byl opět lepším týmem Šumperk, ale otočit utkání se mu nepovedlo. Po šesti minutách Horácký zimní stadion rozšťastnila již potřetí první formace. A i tentokrát byl střelec jiný. Po perfektní kombinaci našel Bakus Jiřího Kubáta a ten trestuhodně neobsazen se do odkryté Bieglovy klece nemýlil - 3:1. Ještě v téže minutě nastřelil Lukáš Krupka tyč. Pak si ale musel jít na trestnou lavici odpočinout Ladislav Rytnauer a Šumperku se povedlo zdramatizovat vývoj utkání. V početní převaze se prosadil Dušan Bařica, který poslal kotouč po zemi za ležícího Řehoře - 3:2. A mohlo být pro domácí i hůř. Sice dostali brzy po obdrženém gólu výhodu přesilové hry, potrestaný Obdržálek pak ale vyjel z trestné lavice a ujížděl sám na Řehoře. Brankáře již sice téměř překonal, ale Řehoř na poslední chvíli dokázal zvednout beton a fantastickým zákrokem vytěsnit kotouč. Tento moment se ukázal jako klíčový. Po zbytek zápasu se spíše vylučovalo, než hrálo, ani jeden tým již branku vstřelit nedokázal. Šumperku nepomohla ani závěrečná power-play, a tak se jeho ztráta na chvostu tabulky opět navýšila. Draci nedokázali zvítězit v zápase proti nevýrazné Dukle a tak pokud nechtějí řešit ještě horší situaci, musí nyní v ideálním případě zcela naplno bodovat v dvou nadcházejících domácích zápasech.

Jindřich Setikovský (Šumperk): „Myslím si, že jsme odvedli v Jihlavě velmi dobrý výkon a prohráli jsme nezaslouženě. Zápas se zlomil v závěru třetí třetiny za stavu 3:2, kdy jsme po návratu Obdržálka z trestné lavice na led neproměnili vyloženou gólovou příležitost. Gólman už byl překonán a nedali jsme do prázdné brány. Zápasu by určitě remíza slušela víc, Jihlava určitě nebyla lepší.“

Petr Jaroš (Jihlava): „Naším cílem bylo vyhrát a připsat si tři body. To se nám povedlo, i když začátek nebyl podle našeho očekávání. Pak jsme se ale vyburcovali a otočili jsme vývoj zápasu. I do třetí třetiny jsme šli s tím, že nebudeme bránit a budeme hrát útočný hokej a snažit se dávat góly. To se nám sice úplně nepovedlo tak jak jsme chtěli, ale naštěstí jsme už zápas udrželi.“