Draci nájezdy umí! Tentokrát v rozstřelu porazili Most

Dominik Mihailescu, Ondřej Tomšovský, Ondřej Tomšovský, sobota 9.3.2013
Š u m p e r k - Šumperští hokejisté ve svém předposledním domácí zápase porazili na svém ledě hráče Mostu. Draci sice prohrávali 0:2 po brankách Michala Pavlů a Martina Rohana, avšak po chybách mostecké obrany dokázal nejprve snížit Michal Hlinka a následně ze samostatného úniku Tomáš Brunec. Velice výborný výkon podali oba brankáři a za svá záda během základní hrací doby víc jak dva puky nepustily. Když ani v prodloužení nebyl určen vítěz, musely přijít na řadu nájezdy. V nich se stal jedinným úspěšným střelcem LUKÁŠ FINSTERLE a vystřelil tak Drakům dva body.
59.kolo sobota 9.3.2013
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Most
3:2sn
(0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 25. Hlinka (Plášek, Skoumal), 47. Brunec, 65. Finsterle – 19. Pavlů (Nedrda, Slavíček), 24. Rohan. Rozhodčí: Humpolíček - Černý, Reich. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 587. Střely na branku: 34:37. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
Vajner - Novotný, Holík, Pastor, Sedlák, Gewiese, Tesařík, Navrátil - Hlinka, Plášek, Skoumal - Červenka, Hulva, Brunec - Finsterle, Meidl, Cink - Prokopec, Langr
Volke - Rohan, Charousek, Kabeláč, Pavlů, Tomeček, Havelka, Čechura - Bojer, Heřman, Kloz - Nevyhoštěný, Slavíček, Nedrda - Mužík, Kuběna, Vaněk - Výrut, Sukarev, Adámek

V předposledním domácím vystoupení této sezony přivítali šumperští Draci na svém ledě celek Mostu. Domácí měli již před tímto zápasem jistotu uchování prvoligové příslušnosti i pro další ročník a v případě plného bodového zisku si tuto výsadu mohli zajistit i hosté.

První střelu zápasu si na své konto připsal nejproduktivnější hráč skupiny “O baráž” Tomáš Sedlák, ale s nepříliš důrazným pokusem si Volke bez problémů poradil. Další střelecký pokus obstaral ve čtvrté minutě hostující Nevyhoštěný, ale gólman Vajner s jeho pokusem také moc práce neměl. Až v samotném závěru první třetiny se dočkal stadion většího vzrušení. Šumperský Prokopec odjel na trestnou lavici pykat za podražení a Mostečtí měli k dispozici přesilovou hru, kterou již po patnácti sekundách využil nekompromisní ranou pod břevno Pavlů. Asistenci si připsal Nedrda se Slavíčkem. Domácí tedy po nepovedeném závěru třetiny odcházeli do kabin s jednobrankovou ztrátou.

Touha po vyrovnání byla na Dracích zřetelně znát, již po půl minutě hry se prokličkoval k zakončení Skoumal, ale jeho nebezpečná střela pouze lízla břevno mostecké brány. Domácí si tedy na vyrovnání museli ještě počkat. To mohlo přijít ve dvacáté třetí minutě, kdy šumperský kapitán Holík ujel obraně hostí a řítil se sám na Volkeho. Mostecký brankář však předvedl fantastický zákrok a pravým betonem tuto příležitost zlikvidoval.

O necelou minutu později přišel pro domácí trest. Rohan využil zaváhání šumperské obrany a přesným střeleckým pokusem navýšil vedení hostí. Draci se však z této rány rychle oklepali a ve dvacáté páté minutě dokázali snížit. Po obrovské chybě hostující obrany se v situaci tři na jednoho ocitlo trio Plášek - Skoumal - Hlinka. Prvně jmenovaný si položil bránícího hráče a následně přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Hlinku, který se se svojí střelou mezi Volkeho betony nemýlil - 1:2.

Ve třicáté první minutě měl možnost navýšit skóre mostecký Heřman. Poté, co uprchl domácí obraně, stanul tváří v tvář brankáři Vajnerovi, který následně proti jeho střele, směřující do pravého horního rohu brány, vytáhl fantastický zákrok lapačkou. Skóre tedy zůstalo nezměněno. Druhá třetina skončila a hosté stále vedli o jednu branku. Ve čtyřicáté třetí minutě se po Holíkově vybídnutí, takřka před prázdnou bránou, ocitl Skoumal. Ten však tuto šanci trestuhodně zahodil a branku minul.

Ve čtyřicáté sedmé minutě se již Draci dočkali. Brunec vynikajícím napadáním získal puk a následně ujel hostující obraně. V souboji s brankářem Volkem si počínal jako zkušený mazák, když jej nejprve blafákem rozpohyboval a následnou střelou mezi betony i překonal. Stav byl tedy nerozhodný 2:2. Ve třetí třetině již žádná nebezpečná akce k vidění nebyla, atak následovalo prodloužení.

V šedesáté druhé minutě se do zakončení dostal mostecký Pavlů, jeho střela měla slušné parametry, nakonec však o pár milimetrů šumperskou klec minula. I prodloužení se stalo minulostí a na řadu tedy přišly samostatné nájezdy.

Jako první se rozjel domácí Sedlák, kterému se následná klička příliš nepovedla a mnoho starostí tak Volkemu nenadělal. Hosté zvolili jako první možnost Pavlů, ale ani ten neuspěl. Hulva svého soka také nepokořil. Mostecký Slavíček si se svou střelou na Vajnera také nepřišel. Jako třetí se za domácí rozjel Holík, ale jeho pokus svými betony zlikvidoval Volke. Mostecký Kloz mohl rozhodnout, ale dominance gólmanů pokračovala i nadále.

Pořadí se obrátilo, na Vajnera se řítil Heřman, také ale neuspěl. Jako čtvrtý se za domácí rozjel Finsterle, jenž zvolil bekhendový blafák, který mu vyšel dokonale. Šumperští tedy obrátili nepříznivý vývoj a dovedli utkání do vítězného konce. Přestože mostečtí hokejisté podlehli Šumperku, tak uhájili prvoligovou příslušnost, neboť Písek podlehl Berounu.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Je pravda, že utkání nebylo pro diváky nijak speciálně záživné. V první části jsme promarnili několik příležitostí, měli jsme daleko víc střílet, místo toho přicházely jen nahrávky. Druhá perioda byla z naší strany docela podobná a ve třetí byla škoda, že jsme soupeři nedali ještě o jendu branku navrch. Je to asi nějaký náš letošní syndrom, že Most nedokážeme porazit za tři body.