Draci nadějně rozehraný duel vyhráli až po nájezdech

Jaroslav Svoboda, úterý 10.8.2010
O p a v a - I ve druhém utkání přípravného období se podařilo šumperským hokejistům vyhrát, nicméně v Opavě to zvládli až po nájezdech. A to i přesto, že většinu utkání Draci vedli. Skŕe otevřel v 10. minutě Matějka, o další branky se pak podělili Svatopluk Měrka a Jakub Hulva. Měrka zvýšil chvíli před koncem první třetiny na 2:0, ve 24. minutě přidal třetí gól Hulva. Jenže i tento slibný náskok na vítězství v normální hrací době neskočil. Domácí se během minuty dostali na jednobrankový rozdíl a na další Měrkův gól odpověděla Opava dvěma zásahy. Za stavu 4:4 došlo utkání až k nájezdům. V nich vítěznou trefu zaznamenal Hulva.
příp. úterý 10.8.2010
Hokejový klub Opava s.r.o. - DRACI PARS ŠUMPERK
4:5sn
(0:2, 2:2, 2:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Grofek (Měch, Kocián), 31. Pavelek (Herman), 50. Tichý (Mlýnek), 54. Tichý (Polok, Měkýš) - 10. Matějka (Holík), 20. Měrka (Holík), 24. Hulva (Meluzín), 39. Měrka, rozhodující nájezd Hulva. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 4:4.
Iláš - Kukol, Tůma, Měkýš, Tichý, Bednárek, Schreier, Vrábel, Grofek, Měch, Kocián, Herman, Polok, Pavelek, Vlašánek, Chalupa, Weiss, Wolf, Mlýnek, Kříž
Boška - Holík, Ondráček, Tesařík, Drtil, Sedlák, Novotný, Doleček - Matějka, Meluzín, Měrka - Haas, Velecký, Červenka - Novosad, Hulva, Brunec - Malý, Peška, Fischer - Cink, Skoumal. Trenér: Radek Kučera.

Jestliže v prvním přípravném utkání letošní sezóny Šumperk již po půl minutě zápasu inkasoval, tentokrát to byl on, kdo se hned v úvodu mohl dostat do vedení. Jenže obránce Tesařík se v obrovské šanci neprosadil a Iláš jeho pokus pokryl. Zajímavá podívaná mohla dostat gólové zpestření v sedmé minutě, tentokrát byl blízko brance Kříž, jenže i on v gólové příležitosti selhal. A tak se dočkali hosté. V polovině třetiny úřadovala poprvé v utkání Meluzínova formace "3M". Obránce Aleš Holík namazal Matějkovi a šumperský odchovanec poslal Draky do vedení. V 18. minutě mohl další gól přidat Měrka, ještě však na Iláše nevyzrál. To se povedlo dalšímu odchovanci Draků o dvě minuty později. Domácí zachybovali a navrátilec z Třince zavěsil pod víko.

Do druhé třetiny šli Draci s vedením 2:0 a po čtyřech minutách boje přidali šumperští hokejisté další trefu. Tentokrát byl na začátku akce Roman Meluzín, aby zakončoval opavský odchovanec Jakub Hulva. Ve 28. minutě měl na dosah další gól Červenka, jenže opavská obrana jej na poslední chvíli zastavila a možná tak přišel pokyn k obratu ve vývoji utkání. O dvě minuty později totiž zakončoval do prázdné branky Grofek, když Slezan dokonale vyšachoval šumperskou obranu i brankáře Bošku. Uběhlo stova půl minuty a Zdeněk Pavelek stáhl náskok Draků na rozdíl jediné branky. Dva slepené góly domácí nakoply a když ve 36. minutě nepřekonal Hulva ležícího a bezmocného Iláše, mohli se dočkat vyrovnání Opavané. Jenže Grofek a chvíli po něm ani Weiss nedokázali své obrovské šance využít, Boška Draky podržel. A tak z následného protiútoku udeřil počtvrté Šumperk. Svatopluk Měrka v mezikruží napřáhl a tvrdou bombou nedal Ilášovi šanci.

Roman Meluzín si na centru první formace připsal gólovou asistenci

Draci byli znovu blízko tříbrankovému náskoku v úvodu třetí třetiny, ale jindy střelecky jistý Velecký tentokrát kotouč do sítě nedostal. Domácí již dávno srovnali obraz hry a v 50. minutě se znovu dokázali dotáhnout do těsného kontaktu za Draky. Po přihrávce Mlýnka se přesnou trefou prosadil Josef Tichý. V 53. minutě usedl na trestnou lavici šumperský obránce Martin Novotný a ač v oslabení měli obrovskou šanci hosté. Jenže Tomáš Brunec ve stoprocentní příležitosti vyhořel na Ilášovi, který vytáhl zákrok utkání. Z protiútoku domácí trestali, druhou trefou v utkání srovnal ránou pod víko Josef Tichý. V samotném konci duelu mohl rozhodnout Pavelek, jeho pokus pokryl betony Boška.

Zápas tak vlastně dospěl do nájezdů. Ty trvaly dlouhých devět sérií, ačkoliv se trefili postupně domácí Mlýnek s Chalupou a šumperští hráči Skoumal s Veleckým, na vítězství jednoho či druhého mužstva to nestačilo. Až zásah penaltového specialisty Jakuba Hulvy ukončil duel. Draci vyhráli v druhé přípravě 5:4 po nájezdech.