Draci měli na talíři tři body, ovšem Benátky jeden snědly

Dominik Mihailescu, Jaroslav Svoboda, středa 30.12.2015
Šumperští hokejisté nastoupili do důležitého zápasu s Benátkami nad Jizerou. Draci se dokázali dostat do vedení až ve 24. minutě zápasu, kdy gól vstřelil mladý zadák Petr Gewiese. Domácí měli nakročeno k tří bodovému vítězství, ale Daniel Špaček si zahrál na zloděje a brankou vzal domácímu týmu vítězství za tři body. V prodloužení dokázal Novotného překonat TOMÁŠ SEDLÁK, a vystřelil tak drakům alespoň dva body.
36.kolo středa 30.12.2015
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Benátky nad Jizerou
2:1p
(0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 24. Gewiese (Sedlák, Půhoný), 61. Sedlák (Holík) – 60. Špaček (Pabiška, Pletka). Rozhodčí: Přikryl - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 1116. Střely na branku: 29:48. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Zelenka – Prokop, Holík, Gewiese, Sedlák, Puzič, Drtil, Bažant, Bail – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Staněk, Plášek, Půhoný – Ostřanský, Šebek, Brunec – Haas, Jurík, Hroch.
Novotný – Havlín, Říha, Jandejsek, Pabiška, Kajínek, Ulrych, Kurka – Pletka, Plodek, Ďurač – Špaček, Volf, Zachar – Dlouhý, Havlas, Král – Svoboda.

Benátky nad Jizerou dorazily do Šumperku s novou tváří mezi tyčemi, čerstvou posilou Filipem Novotným, který podal velmi slušný výkon. Podobně se v utkání uvedl i domácí Daniel Zelenka, a tak diváci nakonec gólové hody neviděli.

Již v úvodu druhé minuty nahodil na Novotného kotouč Tomáš Sedlák a obránce draků tak naznačil, že v utkání bude velmi vidět. V páté minutě se ke střele dostal další obránce Gewiese a Novotný znovu úspěšně kryl. Až v 11. minutě se pak ochozy dočkaly větší gólové šance, kterou si připsal Daniel Špaček, z prostoru mezi kruhy ale mířil mimo tyče Zelenkovy klece.

Následně Šumperk nepotrestal vyloučení Václava Pletky, největší šanci úvodní třetiny si pak domácí vypracovali až po návratu zkušeného veterána do hry, kotouč však draci do branky nedotlačili. Podobně dopadl na druhé straně Zachar, který propálil Zelenku, trefil však pouze břevno.

Diváci se tak dočkali změny stavu až v úvodu druhé třetiny a k jejich radosti ve prospěch draků. To hosté pykali za příliš mnoho hráčů na ledě a prohřešek střídačky potrestal obránce Petr Gewiese, který se dostal k dorážce Sedlákovy bomby od modré a pohotově prostřelil vyjetého Novotného. Oba gólmani pak kryli sporadické šance obou soupeřů, draci navíc v závěru třetiny promarnili další početní výhodu.

Hosté vstoupili do poslední třetiny s cílem srovnat, ale jako první si vydobyl příležitost Milfait, Novotný jej však vychytal. Na druhé straně mohl srovnat Špaček, ale i jeho gólman přelstil. Hosté pak překonali Zelenku až ve 48. minutě, ale stejně jako v první třetině Zachar se tentokrát jen do tyče trefil Havlín. Zelenka se pak postupně měnil v klíčového muže utkání, vychytal další dvě šance Benátek a v 58. minutě i Kajínkovu ránu.

Hosté pak dalšího přerušení využili k oddechovému času a odvolání brankáře. Draci dlouho drželi při power-play hru v bezpečné vzdálenosti, ale osudový se domácím stalo vyhození, které smolně trefilo hráče na šumperské střídačce. Po vhazování si Benátky získaly tlak a Daniel Špaček v čase 59:06 bombou od modré čáry srovnal.

I tak byli domácí blízko třem bodům, ale Drtilovu ránu tři vteřiny před koncem třetí třetiny vychytal Novotný. Došlo tak na prodloužení, to pak trvalo jen 46 vteřin. Holíkovu bombu Novotný neudržel a Tomáš Sedlák se dostal k dorážce, která rozlouskla hádanku dnešního utkání.

Draci tak, byť sahali po třech bodech, stáhli náskok Benátek na dva body, a protože Most prohrál vysoko v Českých Budějovicích, tak na poslední místo má Šumperk nyní náskok plných 7 bodů.