Dračí krize pokračuje, tentokrát nestačili na Kopřivnici

Dominik Mihailescu, Jaroslav Svoboda, sobota 5.11.2016
Tak tohle nebyl povedený zápas. V rámci 16. kola druhé ligy - skupiny Východ, se domácí hráči potkali s hostující Kopřivnicí. Šumperk úvod zápasu zaspal. Ve druhé minutě se dokázal prosadit René Bartošák a o pár vteřin později skóroval Jan Poruba. Ve druhé třetině stoupaly i emoce. V čase 24:58 vstřelil gól Ollender. Za domácí pak dokázal snížit Daniel Vachutka, který skóroval po krásné přihrávce Matějky. V poslední periodě se hnali Draci za vyrovnáním, ale skvělý výkon Unzeitiga bránil Drakům ve skórování. Závěr hry už patřil Kopřivnici, která třemi góly rozhodla o osudu dnešního utkání. Hosté porazili domácí Šumperk 6:1.
16.kolo sobota 5.11.2016
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Kopřivnice
1:6
(0:2, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 30. Vachutka (Matějka, Vymazal) – 2. Bartošák (Spratek, Marek), 4. Poruba (Ollender), 25. Ollender (Poruba, Tomášek), 56. Tomášek (Bartošák), 58. Tomášek (Ollender, Poruba), 59. Hoďa (Ollender, Poruba). Rozhodčí: Kašík – Bubela, Zedník. Vyloučení: 2:4, navíc Marek (KOP) 10 minut OT. Využití: 1:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6.

Zavadil – Drtil, Sedlák, Janota, Navrátil, Řezáč, Ďurkáč, Tomek – Matějka, Vymazal, Vachutka – Sedláček, Otřanský, Novosad – Cink, Hroch, Fischer – Langr, Brida
Unzeitig – Fojtík, Hoďa, Teper, Čintala, Marek, Merenda, Kowalczyk – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík, Vyčasaný, Bartošák, Kabeláč, Tomášek, Spratek, Ollender, Červenka

Šumperští hokejisté přivítali na svém ledě Kopřivnici a souboj týmů se stejným bodovým ziskem v tabulce sliboval zajímavou a důležitou podívanou.

V ní však bohužel utekl Drakům začátek. Hned první dvě střely hostů na branku Petra Zavadila skončily v síti, když se nejprve z prostoru mezi kruhy prosadil René Bartošák, o pár chvil později v úvodu čtvrté minuty zápasu vypálil Jan Poruba a šumperský brankář neměl šanci ránu uvidět. Kotouč skončil u tyčky, a jak se později ukázalo, tyto dvě branky duel rozhodly.

Draci se dostali po studené sprše do útlumu a marně hledali cestu k ohrožení branky Jana Unzeitiga, když už se tak stalo, hosté se ubránili. Velmi blízko byli domácí po akci Řezáče v závěru třetiny, ale kopřivnický brankář střelu se štěstím pokryl.

Ještě hůře bylo v úvodu druhé třetiny. Navrátil musel zatáhnout v obraně za záchrannou brzdu a dostal dvě minuty za hákování, hosté pak početní výhodu využili. U tyčky se ocitl zcela osamocený Ollender, pro kterého nebyl problém dostat kotouč do odkryté branky.

Chvíli před polovinou zápasu se pak konečně prosadili i šumperští hokejisté. Nádhernou souhru zakončil po Matějkově přihrávce Daniel Vachutka, na kterého čekala odkrytá branka. Draci pak zvýšili tempo a hosté se často bránili i za cenu hraničních zákroků, z nich však byl potrestán pouze Ollender, který zasáhl Sedláka holí do obličeje. Krvavé zranění si vyžádalo vyšší trest, v něm měli Draci příležitosti, ale neprosadili se.

A nakonec z toho bylo jen trápení v poslední třetině. Vymazal minul prázdnou branku, pan Šumperk nepotrestal další faul vysokou holí a hosté v úplném závěru utkání dokonali šumperské dílo zkázy. Výsledek do značně nelichotivé podoby navýšili dvěma góly Martin Tomášek a poté obránce David Hoďa.

Prohra 1:6 je jedna z nejhorších v historii šumperského hokeje v soutěžích samostatné České republiky a je důkazem, že na Draky sedla krize.

Aleš Flašar (Draci Šumperk): Určitě nejsem nadšený, z dnešního výkonu jsem opravdu zklamaný. Do zápasu kluci vstoupili špatně, dvě nebo tři střely a z nich jsme dostali dva góly.  To byla první věc, tou druhou jsou neproměněné šance. Poslední zápasy se trápíme a vůbec se nám nedaří střílet branky. A za co jsem se nejvíce styděl, tak byl závěr utkání, už při situaci u čtvrtého inkasovaného gólu. Vynadal jsem ji, že tohle se nedělá, čtvrtý inkasovaný puk do naší sítě nás určitě položil. Nasekali jsme dnes spoustu chyb, taky mi přijde, že klukům chybí fyzička. Na začátku sezóny to bylo v pohodě, ale teď je na některých vidět, že už šlapou vodu.

Václav Slabý (HC Kopřivnice): Na Šumperk jsme se připravovali, měli jsme před zápasem nějakou taktiku, kterou ale samozřejmě nebudu prozrazovat. Naši kluci předvedli přesně to, co po nich bylo požadováno. Vzhledem k tomu, že už jsem dříve byl na některých zápasech Aleše Flašara v Novém Jičíně, tak zhruba vím, jakou hru aplikuje se svými mužstvy. Hodně nám pomohl začátek, kde padly okamžitě dvě branky do šumperské sítě. Musí ale Šumperk pochválit, dobře bruslili a jsou navíc zvyklí doma na svém širším hřišti soupeře trápit. Věřím, že bychom tu dnes uhráli i vítězství na původních 3:1.