Draci ač lepší Olomouc nepřehráli

Jaroslav Svoboda, Michaela Ficnarová, středa 3.10.2007
Š u m p e r k - Šumperští fanoušci se dlouho načekali na utkání, kdy doma Draci soupeře pořádně prohnali. Kohouti z Olomouce dnes odvážejí ze Šumperka zlaté dva body, protože i když na začátku druhé třetiny vedli již 3:1, tak po zbytek utkání byli místo až pod drtivým tlakem Draků. Výhru si Hanáci vydřeli v prodloužení, když po nenápadném faulu Draků se Olomouc z přesilovky prosadila a vyhrála v utkání, v němž viděli fanoušci výtečný výkon.
8.kolo středa 3.10.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Olomouc
4:5p
(1:2, 3:2, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Meluzín (Antonovič, Bařica), 23. Bařica (Meluzín, Špelda), 30. Bařica (Špelda), 33. Ohnutek (Stejskal) - 1. Ministr (Smejkal), 11. Bouz (Ministr), 21. Brančík, 39. Smejkal (Kříž), 61. Kříž (Ministr). Rozhodčí: Blecha - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 34:41. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3, 4:5.
Biegl - Kloz, Špelda, Sloboda, Kaltenböck, Stráňovský, Denisov, Hajas, Ondráček - Bařica, Meluzín, Antonovič - Lazorišák, J. Hubáček, Obdržálek - Ambruz, Ohnutek, Stejskal - Martinka, Šula, Kočan.
Žigárdy (32:33 Sedlář) - Rak, Švrček, Ministr, Vrdlovec, Smejkal, Bouz, Brančík, Paška, Koktan, Ondrůšek, Zbořil, Kříž, Vyrůbalík, Janečka, Luňák, Janáček, Bartoň, Meidl, Bordowski, Žajgla.

S Bieglem v brance, Denisovem v obraně a Martinem Ambruzem v útoku vyrukovali Draci na oslabenou Olomouc, které chyběl již Tomajko. A ačkoliv první třetina patřila hostům, domácí tým zvládl utkání na vysoké úrovni a po pěti kolech konečně bodovali.

Olomouc vstoupila do zápasu skvěle a již po šestnácti vteřinách dopadl první kotouč směřující na Biegla za jeho záda. Hanáky samozřejmě úvodní branka nakopla a hosté dlouho byli lepším týmem, naopak Šumperk jakoby hledal správný rytmus a tempo. A v jedenácté minutě nakonec i inkasoval podruhé. Milan Ministr dojel odražený puk, narazil jej před branku Martinu Bouzovi a nejlepší střelec týmu v přesilovce zvýšil. Hosté i nadále pokračovali v tlaku, ale pak již jen naráželi na pozornou obranu v čele s Bieglem. Až Ambruz po dlouhé době protáhl Žigárdyho a o chvíli později se o štěstí pokoušel při střelbě Roman Meluzín. Ten však narozdíl od Ambruze uspěl a přihrávku Antonoviče poslal pod lapačkou Žigárdyho do sítě.

Hosté vstoupili výtečně i do druhé třetiny, když zcela neatakován prostřelil tváří v tvář Biegla Richard Brančík. To však bylo na dlouhé minuty ze strany Hanáků vše. Draci převzali nečekaně otěže do svých rukou a aktuálně první celek tabulky musel čelit nekompromisním útokům šumperské skvadry. Přibližně 90 vteřin po Brančíkově zásahu narazil Meluzín na křídlo Bařicovi a ten z úhlu propálil Žigárdyho. Nažhavený Šumperk tlačil Kohouty i nadále, ovšem střely Ohnutka, Martinky i Slobody si za Žigárdyho záda cestu nenašly. Nejblíže brance tak byl paradoxně na druhé straně Bouz, ale výstavní přihrávku Ministra před prázdnou brankou netrefil. A tak přece jen udeřilo u olomoucké svatyně. Během přesilovky napřáhl na modré Špelda, jeho bomba sice skončila v chumlu hráčů před brankářem, jenže kotouč pak neposedně vyskákal přímo k Bařicovi a ten zmateného Žigárdyho překonal. K aktivitě Draků přidali tu svou i šumperští fanoušci a hosté v ohlušující atmosféře museli skousnout další trpké sousto. Stejskalovu přihrávku dopravil do sítě David Ohnutek a ochozy zimního stadiónu mohly po dlouhé době v Šumperku opět nadšením bouřit. Olomouc stihla před následným započetím hry vystřídat brankáře a obě mužstva se opět vrhly do víru dění. Do konce třetiny se diváci dočkali ještě jedné branky, tentokrát se ale prosadili hosté. Filip Smejkal potrestal zaváhání zadních řad Draků a srovnal na 4:4.

V poslední třetině byli domácí lepším týmem a hosté chvílemi bojovali o body na hranici svých sil. Vrcholným okamžikem se stala hlavně akce Petra Obdržálka, který z vlastního pásma prokličkoval celé kluziště, nasadil blafák i Sedlářovi, ten však zázračně a trochu šťastně vyrazil. Draci pokračovali v náporu a rozhodnout mohl Meluzín, jeho pokus ovšem skončil opět na brankáři Olomouce. Tři minuty před konce třetiny byl za brankou sražen tvrdě Ohnutek, rozhodčí však hru nechal pokračovat a ochozy dávaly najevo svoji nevoli jednoznačným pískotem. Do konce základní hrací doby branka nepadlo a tak ke slovu došlo prodloužení. Olej do domácího kotle přilil rozhodčí vyloučením Kloze a to také MORA potrestala. Přesně se trefil Kříž a rozhodl tak utkání, v němž Šumperk výkonnostně rozhodně nezklamal.