Doma znovu za plný počet, draci rozhodli o překonání Středočechů během poslední části

Martin Schwarz, středa 15.10.2014
Konec první čtvrtiny, začátek druhé. Zisk osmnácti bodů v prvoligové tabulce, jedenáctá pozice celkově. O vylepšení zápasili Šumperští pod záštitou středeční domácí bitvy s Benátkami nad Jizerou. Slušně zaplněné hlediště muselo na prvotní zásah čekat až do druhé dvacetiminutovky, když se k radosti většiny přítomných prosadil Berger. Ještě před druhou sirénou bylo vyrovnáno, jenže vstup do závěrečné třetiny lépe zvládli draci. Postupně se trefili Kamil Vávra, Aleš Holík, už na rozdíl tří branek zvyšoval druhou zápasovou trefou JAN BERGER. Středočeši dále kontrovat nezvládli, modrožlutá posádka získala všechny tři body po vítězství 4:1.
14.kolo středa 15.10.2014
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Benátky nad Jizerou
4:1
(0:0, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 29. Berger (Sedlák), 44. Vávra (Brunec), 46. Holík (Velecký), 56. Berger (Haas, Velecký) – 39. Havlín (Niko). Rozhodčí: Přikryl – Novák, Poruba. Vyloučení: 8:7, navíc Ordoš 10 minut OT, Bittner 5 + do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: . Střely na branku: 25:18. Fortex hráči utkání: Aleš Holík (SUM) - Tomáš Havlín (BEN) Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Koutský – Drtil, Holík, Slavík, Sedlák, Starý, Novotný, Gewiese – Velecký, Berger, Haas – Žálčík, Moskal, Staněk – Vávra, Plášek, Brunec – Vachutka, Vrdlovec
Vaněček – Říha, Jandejsek, Ulrych, Mrázek, Beránek, Niko, Havlín – Ordoš, Špaček, Král – Hrníčko, Jonák, Skalický – Bittner, Mikyska, Maďar – Krejčík, Miškovský, Vařecha – Havlas

Třináct kol základní části měli hokejové kluby druhé nejvyšší tuzemské soutěže za sebou, prvoligová smetánka vstupuje do druhé čtvrtiny dlouhodobého dějství. Draci ji započali domácím střetnutím se středočeskými Benátkami nad Jizerou, kterým bylo do vracet. Sestava trenérů Radka Kučery a Jaromíra Jindřicha podlehla bílomodrým při úvodním kole na jejich kluziši 1:4, fanoušci tedy očekávali odplatu účastníkovi zatím posledního play-off během letošního jara.

Ani jeden z mačaftů, který se v rámci středečního podvečera zúčastnil souboje na severní Moravě, se nebojí střílet branky. Draci navíc před startem čtrnáctého kola ovládali statistiku přesilových her. Početní výhodu vyzkoušel Salith hned v počáteční pětiminutovce nového střetnutí. Avšak, stejně jako později Benátky, nedokázal vyloučení soupeře proměnit v gólové potěšení. Neukázněnost Benáteckých pak málem Šumperští zužitkovali těsně před polovinou zahajovacího dějství. Aleš Holík ale za hukotu haly trefil pouze přesouvajícího se brankáře Vaněčka. Ani další pokus domácího kapitána ke změně ve skóre nevedl, při samostatné akci dračí sedmadvacítka zakončovala do betonu připraveného gólmana v bílém trikotu. Na sklonku první dvacetiminutovky ještě dostala čtyřminutovou možnost přesilovky družina Středočechů, přesto odcházeli muži do kabin za bezbrankového stavu.

Jestliže rozjezdu mače chyběly branky a zdvižené ruce nad hlavou, prostřední část již potěšení nabídla. Příležitost hostujícího Beránka, ani dvojnásobná přesilovka draků pět na tři úspěch nepřivanuly. Ovšem na světelné tabuli probíhala 29. minuta utkání, když obránce Tomáš Sedlák přesně poslal touš na najíždějícího Jana BERGERA. Druhý zmiňovaný překonal benátackého strážce svatyně, jehož práva vlastní zámořský klub Washington Capitals. Trefil se do levé půlky zařízení – 1:0. Nechybělo příliš a modrožlutí mohli odnášet do kabiny po čtyřiceti minutách hry nejtěsnější náskok. Jenže minutu a čtvrt před koncem druhé třetiny od modré čáry propálil Vladislava Koutského Tomáš HAVLÍN nekompromisní peckou pod horní tyčky – 1:1. Takové skóre platilo až do začátku další třetiny.

Jak špatně předchozí perioda pro Salith končila, tak dobře začala ta závěrečná. Dvě možnosti k zakončení pro zadáka Tomáše Sedláka sice vyústily v povedené Vaněčkovy zákroky, ale ve 44. minutě získal zpátky vedení pro Šumperk Kamil VÁVRA. Mladý útočník ve službách Kučerovy party kvitoval společně s publikem v hledišti vlastní důraz na brankovišti – 2:1. Netrvalo dlouho a Tyršův zimní stadion burácel nanovo. Rána Michala Veleckého docestovala přímo na hokejku Aleše HOLÍKA, jenž napřáhl a puk se po jeho výborném zásahu zatřepotal potřetí v síti Benátek nad Jizerou – 3:1. Tým kouče Pešána neměl dostatek času na vyrovnání, na rozdíl tří gólů pro domácí navíc zvyšoval druhou trefou Jan BERGER. Salith již uhájil náskok, bral konečnou výhru 4:1. Pro útočníka Michala Veleckého ke všemu souboj s Benátkami znamenal čtyřsté utkání za seniory.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Důležité vítězství, myslím si, že zápas neměl nudný rytmus. Bruslilo se hodně nahoru a dolů, v obrovském tempu a nasazení. Šlo ale především o bruslení, které mnohdy na ledové ploše rozhodovalo. Už před zápasem jsme věděili, že Benátky chodí hodně do těla a hodlají hrát důrazný hokej. Bohužel často až za hranici čistých zákroků, například sekání a píchání hokejkou. Benátky každopádně nahrály jen do obrany, napadaly ve třech hráčích vepředu a občas nám dobře unikaly. Zisk tří bodů nám dělá radost.