Deset, deset, deset! Draci rozdrtili Bobry 10:2

Dominik Mihailescu, Jaroslav Svoboda, středa 25.1.2017
Šumperští hokejisté předvedli fanouškům na zimním stadioně nádhernou podívanou. Ačkoliv do poloviny první třetiny byli aktivnější hostující hráči, dokázali svěřenci Aleše Flašara vyhrát první periodu výsledkem 3:0. V prostřední části hry hosté vsadili na náhradního brankáře Čápa, ale ani ten nedokázal zabránit gólostroji šumperských hráčů. Ti dokázali prostřední část hry vyhrát 4:1 a celkově tak vedli sedm ku jedné. Hvězdou této třetiny byl LUKÁŠ KRÁLÍK, který dokázal vstřelit hattrick. V závěrečné části nejeden fanoušek Draků čekal, jestli padne pověstná desítka. Hokejisté domácích byli dluhou dobu na dosah oné brance, ale vstřelit jí dokázali až dvanáct vteřin před koncem Michal Vymazal. Šumperk tak uštědřil debakl Bobrům 10:2.
36.kolo středa 25.1.2017
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Bobři Valašské Meziříčí
10:2
(3:0, 4:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 7. Fischer, 15. Králík (Ďurkáč, Novosad), 19. Králík (Sedláček, Řezáč), 31. Fischer (Sedlák, Hroch), 33. Vachutka (Sedlák, Vymazal), 37. Králík (Sedláček, Novosad), 40. Cink (Hroch, Fischer), 45. Drtil (Hroch, Fischer), 46. Sedlák (Matějka, Vachutka), 60. Vymazal (Matějka, Sedlák) – 27. Fojtík (Brunec), 58. Kývala (Brunec). Rozhodčí: Honza - Musil, Komínek. Vyloučení: 3:8, navíc Fišera (SUM) 10 minut OT (ZHK) a Fišera 5 + OK. Využití: 2:0. Diváci: 530. Střely na branku:. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 9:1, 9:2, 10:2.

Kůdela – Adam, Sedlák, Řezáč, Ďurkáč, Fišera, Drtil – Matějka, Vymazal, Vachutka – Sedláček, Králík, Novosad – Cink, Hroch, Fischer – Ostřanský, Langr
Plšek (21. Čáp) – Varga Ma., Mikel, Vrba, Báchor, Žabčík, Baroš, Pernický – Fojtík, Kvýala, Hladiš – Dalajka, Pořický, Varga D. – Brunec, Dvořák, Marga Mi. – Hlaváč, Studený, Andris

Napravovat dojem po prohře v Opavě chtěli šumperští hokejisté v domácím prostředí proti Valašskému Meziříčí, pomoci k tomu měl i Hynek Kůdela, který poprvé v kariéře nastoupil v dračím dresu od úvodu zápasu.

Nová posila domácích odvedla v zápase jistý a spolehlivý výkon, který byl však zastíněn tím, co dokázali jeho kolegové v poli. Ti nejprve ustáli oslabení, v polovině šesté minuty pak nedal velkou šanci Vymazal. O minutu později již Draci vedli, Radek Fischer se dostal do zakončení a Plšek lovil kotouč ze své branky poprvé.

Nutno dodat, že Valašské Meziříčí rozhodně nebylo v Šumperku pouhým sparingpartnerem, hosté se prezentovali bojovným hokejem a vytvářeli si i šance, Kůdela však nastínil svůj možný potenciál pro post brankářské jedničky. V desáté minutě vychytal Kývalu, který se protlačil do zakončení. Bobři měli více ze hry i v dalších okamžicích, jenže Fojtík svou šanci zahodil a hned poté ho tvrdě dohrál Fišera.

Ani další své příležitosti Valaši nezužitkovali, oproti tomu Šumperk z dalšího útoku přidal druhý gól. Výborně zapracoval Zdeněk Novosad, který skokem na led posunul kotouč k Ďurkáčovi, po jehož ráně z blízka dorážel Lukáš Králík! V 18. minutě zahrál vysokou holí Martin Varga a Šumperk dokázal přesilovku využít. Nejprve po Řezáčově přihrávce ještě zazdil obrovskou příležitost Novosad, o chvíli později se již trefil Lukáš Králík, který svým druhým gólem v zápase stanovil průběžný stav 3:0 po první třetině.

Hosté do další části hry nastoupili s Janem Čápem mezi tyčemi a hned ve čtvrté minutě pobytu na ledě se před ním ve velké šanci objevil Vachutka, jenže přestřelil. Vzápětí hráli šumperští hokejisté přesilovku, kterou však nevyužili, na což záhy doplatili. Odchovanec Mladých Draků Tomáš Brunec přihrál zpoza branky Josefu Fojtíkovi a Bobři po jeho ráně bez přípravy snížili na 1:3. Pro domácí pak mohlo být ještě hůře, když se při vyloučení Cinka rozezněla tyč šumperské branky.

Klíčové pro zápas se staly okamžiky chvíli po polovině zápasu. Nejprve Tomáš Sedlák nádherným pasem vybídl ke skórování Radka Fischera, který příležitostí nepohrdl, v dalším střídání pak nahrávka stejného zadáka Draků znamenala pro změnu obrovskou šanci Daniela Vachutky. Forvard prvního útoku se tentokrát již prosadil a vedení 5:1 bylo odrazovým můstkem domácího týmu do dalších minut.

Záhy totiž mohl přidat Vachutka další gól, výborně jej ale vychytal Čáp. Proti další šanci Draků již ale meziříčský gólman nestačil zakročit a Lukáš Králík po závaru před brankou zpečetil svůj hattrick. Vzhledem k vývoji pak hosté dostali ještě jeden tvrdý direkt, pár vteřin před koncem třetiny se prosadila třetí šumperská formace, když se po krásné souhře prosadil Vladimír Cink!

Ve 43. minutě měl osmý gól na holi Vymazal, ale v brejku neuspěl. Slavit tak mohl až Tomáš Drtil o chvíli později, který tvrdou bombou o tyč zvýšil na 8:1. Vzápětí se do další velké šance řítil Vachutka, ale ani on v úniku neskóroval. A i tentokrát se Šumperk prakticky vzápětí gólově znovu prosadil. Jan Matějka nabídl kotouč Tomáši Sedlákovi a produktivní zadák přiblížil Draky na dostřel oblíbené desítce.

Tu mohl již ve 48. minutě zaokrouhlit Fischer, sám proti Čápovi však nedal a odmítl tak dvojí zápisné – za desátý gól Draků v zápase i za svůj hattrick. Bobři v dalších minutách odvrátili permanentní šumperský tlak, pak došlo k výměně názorů mezi Studeným a Fišerou. Hostující útočník si ve chvíli, kdy jej domácí zadák vyzval na bitku, vše raději rozmyslel, a tak zatímco Fišera mířil do kabin, Studený inkasoval jen dva dvouminutové tresty. V 54. minutě se blýskl Kůdela proti Andrisově šanci, v 56. minutě pak Jan Matějka anuloval chystaný trest pro Bobry, když hlavnímu rozhodčímu oznámil, že faulovaný nebyl.

Každý dobrý skutek pak bývá po zásluze potrestán, hosté se tedy dočkali druhé branky v zápase. Po Bruncově přihrávce vypálil Martin Kývala a Kůdela tentokrát byl na ránu hostů krátký. Domácí fanoušci však nemuseli litovat. Hosté totiž v závěru během dvaceti vteřin dvakrát faulovali a zvýhodněnou přesilovku využil Michal Vymazal, který bez rozpaků dokázal dorazit kotouč do odkryté branky.

Šumperští hokejisté tak porazili Valašské Meziříčí 10:2 a udrželi si třetí místo v tabulce. O plných šestnáct ze 28 kanadských bodů domácího týmu se pak postarali šumperští odchovanci. A u obou branek hostů pak asistoval další z nich, Tomáš Brunec.

Aleš Flašar: Začátek zápasu byl jasný, soupeř hrál a my jsme dávali góly. Ale musím kluky pochválit za to, jak perfektně dnes zvládli obranou práci, zbytek pochytal Hynek Kůdela. I když mělo Valašské Meziříčí optickou převahu, nabádal jsem kluky k trpělivosti. Říkal jsem jim, že soupeř má před brankou jisté mezery. Perfektní výkon celého týmu, musím kluky pochválit, byl to jejich zápas.