Derniéra v Prostějově skončila jednobrankovou prohrou

Miroslav Klimeš, Jaroslav Svoboda, úterý 8.9.2009
P r o s t ě j o v - Čtyři dny před startem první ligy odehráli šumperští hokejisté poslední přípravný zápas. Na ledě druholigového Prostějova postavili mezi tyče Marka Peksu, který zaskočil za zdravotně indisponované Vojtka s Danečkem. Ačkoliv vedl Šumperk v utkání již 3:1, nakonec prohrál 5:4. Dvěma góly se blýsknul JIŘÍ HAŠEK, další šumperské trefy si připsali Antonovič a Podešva. Draci se nakonec radovali aspoň v nájezdech, které vyhráli díky Haškově trefě 1:0.
příp. úterý 8.9.2009
LHK Jestřábi Prostějov - DRACI PARS ŠUMPERK
5:4
(1:2, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Holuša (Hlouch), 24. Šafařík, 27. Duba (Novák), 42. Stejskal (Duba), 54. Duba - 13. Antonovič (Hulva, Ambruz), 13. Podešva (Janečka), 24. Hašek (Vosátko, Barus), 60. Hašek (Holík). Rozhodčí: . Vyloučení: 6:9, navíc Steber, Vosátko a Sedlák (všichni SUM) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 5:3, 5:4.
Vrba - Šafařík, Kolibár, Kučírek, Buček, Doseděl, Jedlička - Stejskal, Duba, Novosad, Novák, Hlouch, Holuša, Kavulič, Rak, Piluša, Berčák, Křesťan
Peksa - Gebara, Vosátko, Holík, Novajovský, Rangl, Sedlák, Ondráček - Steber, Meluzín, Hašek - Pavelek, Barus, Orsava - Ambruz, Hulva, Antonovič - Noga, Podešva, Janečka - Pekr

Prostějovští hokejisté vstoupili do zápasu dobře a hned ve třetí minutě se jim podařilo vsítit branku. Roman Hlouch na sebe navázal tři šumperské hráče a poté puk předal Michalu Holušovi, ten si s pukem jen popojel do lepšího střeleckého úhlu a po ledě poslal puk do brány. Vyrovnat mohl o dvě minuty později Jiří Hašek, když už měl položeného gólmana, ale nedokázal ho přehodit. Šumperk prahl po vyrovnání a byl nebezpečnější než domácí. V jedenácté minutě se na Vrbu řítil sám Petr Janečka, prostějovský brankář ale na jeho blafák vyzrál. Ve 13. minutě už ale hosté přeci jen srovnali. Domácí obrana si nepohlídala Radima Antonoviče, kterého našel samotného před brankou Jakub Hulva. Uběhlo 39 vteřin a hosté se radovali znovu, Petr Janečka poslal puk před domácí svatyni Martinu Podešvovi a ten zvedl puk do víka Vrbovy branky. Tento gól Jestřáby zahnal do křeče, z které se už do konce třetiny nedostaly a protože ani hosté nepřekypovali nápadem, rozcházeli se oba celky po první třetině za stavu 1:2.

Druhou třetinu začali lépe Draci, ti využili přesilovou hru, když se puk po ose Barus, Vosátko dostal k osamocenému Jiřímu Haškovi a ten překonal příklepem Vrbu mezi betony. Prostějov však dokázal na tuto branku rychle odpovědět, taktéž v přesilové hře, která trvala jen 8 vteřin. Puk se po buly odrazil k Michalu Šafaříkovi a ten lehkou střelou nachytal brankáře Peksu na hruškách. Tento gól vlil Jestřábům krev do žil a za nedlouho bylo srovnáno. Ve 27. minutě v přečíslení dva na jednoho volil Lukáš Duba místo přihrávky střelu a prostřelil brankáře hostí. Jestřábi dále tlačili na pilu a na ledě bylo vidět jen jedno mužstvo, selhávala ale koncovka. Obrovské šance spálil Michal Rak, Zdeněk Novosad trefil tyčku a největším smolařem byl Ondřej Kavulič. Ten v závěru první třetiny měl před sebou prázdnou branku, ale Marek Peksa jeho tutovku překazil skokem, takřka fotbalovým zákrokem, a pět vteřin před koncem první třetiny trefil z otočky mezi kruhy břevno. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu 3:3.

Třetí dějství pokračovalo převahou domácích, ti hned v úvodu dokázali strhnout vedení na svou stranu. Prosadil se Martin Stejskal, který v ponechané výhodě přebruslil obranu hostí a tvrdou ranou z levého kruhu překonal Peksu. Po této brance trenér hostů proházel útoky a menší oživení to přineslo a hrál se vyrovnanější hokej. V 54. minutě dokázali Jestřábi využít další přesilovou hru, kuriózním gólem přímo z buly se prosadil svým druhým gólem v utkání Lukáš Duba. Minutu před koncem se ještě šumperským Drakům podařilo snížit, když v přesilovce z úhlu nečekaně Vrbovi propadla střela Jiřího Haška. Prostějov tak vyhrál 5:4, přičemž jeho výkony v přípravě naznačují, že se mají jeho fanoušci v nové sezóně na co těšit. Draci naopak poslední přípravné utkání před znojemský prvoligovým startem nezvládli.

Jiří Režnar (trenér Salith Šumperk): Utkání jsme začali poměrně slušně a ještě ve 24. minutě vedli rozdílem dvou branek. Avšak místo toho, abychom vedení udrželi, svým lajdáckým přístupem jsme Prostějovu, který hrál s maximálním nasazením a koncentrací, dovolili otočit zápas.
Aleš Flašar (trenér HK Jestřábi Prostějov): S průběhem utkání jsem spokojen, zvláště od stavu 1:3 to bylo velmi pohledné utkání z obou stran. Na mých svěřencích mě těší, že dokázali sehrát vyrovnanou partii s prvoligovým celkem. I když nechci výsledek přeceňovat, jelikož se jedná pouze o přípravné utkání, přesto nám naznačil, že tým má svoji sílu.