Další překvapení se nekonalo, jednoznačná prohra se zrodila v poslední třetině

Zdeněk Kamínek ml., Jaroslav Svoboda, sobota 24.9.2011
Ú s t í n a d L a b e m - Šumperští hokejisté se v dalším venkovním zápase vydali znovu napříč celou Českou republikou, aby se pokusili překvapit na ledě ústeckých Lvů. Ti doma neztratili zatím ani bodík, poradili si v poklidu s Pískem, Benátkami i Havlíčkovým Brodem, aby pak po vyrovnaných dvou třetinách přetavili zápas s Draky v jednoznačnou záležitost. Šumperk se přitom dlouho držel. Po úvodní třetině, která skončila 0:2 z pohledu Draků, si hosté vypracovali v druhé části hry několik velmi slibných šancí, ale neproměnili je. V poslední dvacetiminutovce pak Lvům vyšlo vše, na co sáhli. Skóre se nakonec zastavilo na cifře 9:1 pro domácí, když jedinou trefu hostů vstřelil v samotném závěru Adam Červenka.
5.kolo sobota 24.9.2011
HC Slovan Ústí nad Labem - DRACI PARS ŠUMPERK
9:1
(2:0, 0:0, 7:1)
Branky a nahrávky: 12. Alinč (Pazourek, Sklenička), 15. Šagát (Roubík, Ludvík), 41. Lev (Pazourek, Alinč), 49. Ludvík (Roubík, Šagát), 50. Pajič (Gureň), 52. Lev (Poživil, Alinč), 53. Ludvík (Šagát, Zeman), 57. Roubík (Ludvík, Šagát), 59. Vobořil (Sklenička, Nahodil) - 59. Červenka (Velecký). Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, J. Ondráček. Vyloučení: 5:4. Diváci: 1 325. Využití: 1:0. Střely na branku: 47:22. Průběh utkání: 9:0, 9:1.
Orct - L. Poživil, Sklenička, Klobouček, Zeman, Gureň, Kučný, Vobořil, Dominik Boháč - Jakub Lev, Alinč, Pazourek - Šagát, Roubík, Ludvík - Kloz, Pajič, Daniel Boháč - Rod, Nahodil, Handlovský.
Štůrala (53. Boška) - Holík, Novotný, Sedlák, R. Ondráček, T. Drtil, Křetínský, Zacpálek, Tesařík - Plášek, Meluzín, Mičulka - Vrdlovec, Hulva, Brunec - Červenka, Velecký, Cink - L. Drtil, Skoumal, Vrána.

Úvodní buly vyhráli Ústečtí, ale byli to hosté, kteří jako první ozkoušeli štěstí. K první střele se v počátku třetí minuty odhodlal Velecký, brankář Orct pohotově vyrazil. Několik dobrých příležitostí si přichystali i Lvi, Štůralovu pozornost ozkoušel Zeman, Pajič, Nahodil i Poživil, ale ujala se až střela ze dvanácté minuty. Jan Alinč obdržel přihrávku od Zbyňka Skleničky z obranného pásma, přičemž první jmenovaný uklidil kotouč ke vzdálenější tyči z levého kruhu. Netrvalo dlouho a svěřenci Petra Rosola udeřili znovu. Holíkovu nedisciplinovanost potrestal v přesilové hře Martin Šagát, jenž si v předbrankovém prostoru pouze vyměnil puk s Davidem Ludvíkem. Autor druhého zásahu zakončoval do odkryté části branky.

V sedmnácté minutě mohl snížit Lukáš Drtil. Mladý šumperský forvard ale spálil tutovou šanci v mezikruží. Naopak navýšit rozdíl skóre mohl v závěru první dvacetiminutovky Roubík, na kterého zívala odkrytá branka. Svůj pokus ale ústecký útočník mezi tyče neusměrnil a po dvaceti minutách byl stav 2:0 pro domácí.

Druhou část začaly oba celky velmi opatrně, hrálo se především ve středním pásmu. Největší šanci dosavadního průběhu měl ke sklonku 26. minuty šumperský zadák Martin Novotný, Slovan však zachránil hvizd čárových rozhodčích pro ofsajd. Orct, který vyjel až téměř do středního pásma, málem nabídl zmíněnému šumperskému obránci nájezd do úplně prázdné branky. O minutu později minul gólovou přihrávku Pajiče Kloz, aby za další minutu zvedla diváky ze sedadel šance Gureně, který ze dvou metrů pálil těsně vedle tyčky Štůralovy svatyně.

Psala se třiatřicátá minuta a ukázalo se, že Orctova branka má ideální rozměry, aspoň z ústeckého pohledu. Břevno totiž orazítkoval Křetínský! Ani jeden z týmů se během těchto dvaceti minut neprosadil a stav na ukazateli skóre tak zůstal stejný jako o přestávce první, tedy 2:0. Šumperk si přitom dokázal vytvořit několik velmi slibných šancí a byl minimálně rovnocenným soupeřem favorizovaným Lvům, jenže gól se vstřelit Drakům nepodařilo.

Třetí periodu očekávali šumperští příznivci s nadějí, že by se Drakům mohlo podařit vrátit se do zápasu stejně jako v Chomutově, realita však byla bohužel jiná. Již po třiceti pěti vteřinách se z trefy do černého mohl radovat Jakub Lev, kterému nedělal problém trefit odkrytou část Štůralovy branky. Korigovat stav a vrátit se do utkání mohli Draci ještě během šancí Červenky a Cinka, jenže Orct zavřel klec a dál už se děly věci, na které budou chtít šumperští hokejisté i fanoušci rychle zapomenout.

Se čtyřicátou devátou minutou vše začalo. Nejprve nalezl Jaroslav Roubík v dobré pozici Davida Ludvíka, na jehož jedovku nestihl gólman Štůrala reagovat. Za třicet osm sekund vyslal Miloslav Gureň do brejku ROKA PAJIČE, ten se v samostatném nájezdu již nemýlil, a dva takhle rychle vstřelené góly položily hosty na lopatky.

V 52. minutě se prokličkoval téměř celým hřištěm Lukáš Poživil, který následně nalezl v prostoru mezi kruhy ústeckého Lva Jakuba Lva, který podruhé v zápase dokázal dostat kotouč do šumperské klece. Neuběhla ani minuta a červené světlo svítilo za Štůralou znovu. David Ludvík svým druhým gólem v zápase vyhnal šumperskou jedničku z branky a poprvé v sezóně dostal prostor Roman Boška.

Černá třetina šumperského nováčka ligy ale neměla konce. Vítězství Severočechů zpečetili ještě v 57. minutě Jaroslav Roubík po dobré spolupráci se střelcem předchozí branky Davidem Ludvíkem a Milan Vobořil, který si při hře čtyři na čtyři dobře rozuměl se Zbyňkem Skleničkou. Symbolickou tečku za utkáním však udělali hosté, když Adam Červenka prostřelil Orcta mezi betony a zkušený ústecký gólman marně vyhlížel nulu na účtu inkasovaných branek v zápase.

Draci si tak podruhé během sezóny odváží z ledu soupeře vysoký výsledek, a i když je tentokrát nebudou fanoušci vítat s gratulacemi na Bludovském kopci, v pondělí 26. září je bezesporu poženou do boje v nesmírně důležitém utkání o body a zpět nabytou sebedůvěru proti Litoměřicím.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): Měli jsme nedostatky v defenzivě, soupeři jsme příliš dovolili. Proměňovat šance jsme začali až ve třetí části. Škoda je shut-outu Zdeňka Orcta, ale za výkon ho musím pochválit, ve druhé třetině nás podržel. Novou posilu Lukáše Nahodila nemůžu po jednom utkání zatím hodnotit.

Radek Kučera (Salith Šumperk): Měli jsme špatný vstup do utkání, v úvodu jsme se trápili. Ve druhém dějství se náš výkon zlepšil, vytvořili jsme si šance, ale gól jsme bohužel nevstřelili. Do závěrečné části jsme nastupovali s tím, že se pokusíme o zvrat, ale naopak jsme předvedli jakousi "kovbojku" a výsledek je takový, jaký je. Do Ústí nad Labem jsme přijeli s čistou hlavou, uhrát slušný výsledek a připravit se na další zápasy, odvézt zkušenosti. Nejeli jsme tři body odevzdat, bohužel to dopadlo, jak to dopadlo. Odjíždím s velkým ponaučením a naštváním.