Další krůček k vrcholu - Šumperk přehrál Velké Meziříčí

Jaroslav Svoboda, neděle 11.2.2007
Š u m p e r k - Draci si připsali na svém ledě šestou výhru v řadě a uhájili vedení v lize. Hosté sice dokázali odpovědět na rychlý gól Ohnutka brankou Ondřeje Rosendorfského, jenže pak se strhla střelnice. Šumperk následně využil hned šest přesilových her a i když v závěru dvakrát zbytečně inkasoval, radoval se z hladké výhry. Příležitost dostal Peter Betinec a bez svého centra se museli obejít Bařica s Antonovičem, přesto Draci nepřipustili žádné komplikace. Pět kanadských bodů posbíral Ivo Kratěna.
39.kolo neděle 11.2.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - HHK Velké Meziříčí
10:3
(2:1, 4:0, 4:2)
Branky a nahrávky: 1:14 Ohnutek (Hajas, Kratěna), 14:31 Kratěna (Ohnutek, Stejskal), 20:18 Kučera (Novosad), 28:20 Osina (Ohnutek), 28:57 Bařica (Dostál, Antonovič), 30:12 Hajas (Kratěna, Stejskal), 43:51 Bařica (Dostál), 46:46 Martinka (Holík, Loužek), 47:05 Kratěna (Antonovič, Ohnutek), 54:42 Osina (Kratěna) - 10:51 Rosendorfský (Tichý, Tlamka), 55:08 Novák L. (Krča, Musil), 56:00 Kočí (Tlamka). Rozhodčí: Klapetek - Brada, Hanzlík. Vyloučení: 6:11, navíc Tichý (VEL) 5+do konce sekání. Využití: 6:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1500. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 10:1, 10:3.
Betinec - Loužek, Holík, Osina, Hajas, Kukol, Stráňovský - Novosad, Kučera, Martinka - Kratěna, Ohnutek, Stejskal - Antonovič, Dostál, Bařica - Čížek, Jurča
Hrachovina - Raus, Peterka, Válek, Mauritz, Bradáč, Rosendorfský, Polák, Chlup, Fiala, Musil, Novák L., Krča, Tichý, Tlamka, Kočí, Novák M.

Pěkně od podlahy začali Draci utkání a již po 70 vteřinách pálil na Hrachovinu nebezpečně Kratěna. Hostující brankář sice kotouč kryl, z následného vhazování již udeřilo. Ohnutek vybojoval vhazování pro Kratěnu, ten poslal kotouč na modrou Hajasovi, jehož tvrdou ránu dorazil do prázdné branky Ohnutek. O půlminutu později pálil Antonovič, ale Hrachovina kryl. V polovině třetí minuty se do šance dostal i Kučera, jeho teč však skončila mimo tyče. Postupem času se hra srovnala a hosté dokonce začali i aktivně napadat šumperskou rozehrávku. V osmé minutě se tak do šancí dostali Tichý i Tlamka, ale Betinec oba střelce spolehlivě vykryl. Neuspěl ovšem v desáté minutě, když po kombinaci dvou jmenovaných zakončoval přesně Rosendorfský. Draci se po inkasované brance snažili najít ztracený rytmus, což se povedlo v 15. minutě. Ohnutkovu ránu opět z dorážky zužitkoval Kratěna. V 16. minutě mohli domácí skórovat opět, jenže dvě bomby Aleše Holíka cíl nenašly.

Další branka Draků přišla hned na začátku druhé třetiny, kdy ještě spousta fandů okupovala občerstvovací zařízení. Novosad vyslal do útočného pásma Kučeru, ten napřáhl a prostřelil Hrachovinu ránou na jeho vyrážečku. Zlomový moment utkání přišel při pětiminutovém vyloučení Tichého. Přesilovku 5 na 3 zužitkoval Šumperk střelou Osiny od modré, o 37 vteřin později přidal další gól Bařica. Ještě než dlouhá přesilovka skončila, tak Šumperk přidal šestý gól. Tentokrát zakončoval Stanislav Hajas. Poslední obrovskou šanci druhé třetiny spálilo duo Stejskal - Ohnutek. Martin Stejskal nejprve nezamířil přesně, Ohnutkova rána skončila jen v lapačce Hrachoviny.

Skóre narůstalo i v poslední třetině. Sedmý gól přidal Dušan Bařica, v sedmé minutě třetiny se pak prosadil i Ladislav Martinka. O dalších dvacet vteřin později přiblížil vysněnou desítku svou druhou trefou v utkání Ivo Kratěna. Jubilejní branky a dvojciferného vedení se dočkal Šumperk při vyloučení Mauritze. Druhý gól v utkání vstřelil Jiří Osina. I za tohoto stavu hosté zbraně nesložili, ba naopak. Během jedné minuty zaskočilo Velké Meziříčí obranu Draků hned dvakrát. Nejprve se prosadil Lukáš Novák, přesně v 56. minutě uzavřel skóre zápasu Jakub Kočí.