Co třetina to gól, Maláčův shot-out k tomu a výhra je doma

Svoboda Jaroslav, sobota 24.1.2009
N. J i č í n - Šumperští hokejisté dokázali poprvé letos bodovat s Novým Jičínem. Ten veden novými trenéry Dobešem s Kudělou hrál poměrně vyrovnanou partii, nicméně Draci dokázali trestat vyloučení domácích a i díky tomu vezou z horké jičínské půdy tři body. Výraznou měrou k výhře přispěl PAVEL MALÁČ, který pochytal všechny pokusy soupeře. hlavně pak v závěru druhé třetiny dokázal Maláč ve skluzu bravurně vychytat domácího Zedníka. Definitivní jistotu do řad žlutomodrých borců vnesl tři minuty před koncem Duba. Šumperští hokejisté všechny tři údery zasadili v početní výhodě. Díky zaváhání Valašského Meziříčí se pak Draci mohou opět trhnout na čele, vyčkává se tedy jen na nedělní výsledek dohrávky kola Orlové se Šternberkem doma.
34.kolo sobota 24.1.2009
HK Nový Jičín - DRACI PARS ŠUMPERK
0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Novosad (Duba), 35. Rozum (Vrtík), 57. Duba (Vrtík, Novosad). Rozhodčí: A. Jeřábek. Vyloučení: 7:11. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 312. Střely na branku: 22:35. Průběh utkání: 0:0, 0:3.
Vašut M. (21. Jagoš) - Gulda, Koloničný, Andrýsek, Štindl, Hruškovský, Pelikán - Lhotský, Macháček, Glabazňa - Kabeláč, Toman M. (41. Částečka J.), Uhlár - Sluštík, Zedník, Skaloš
Maláč - Vrtík, Holík, Osina, Sedlák, Blanár, Novotný - Ambruz, Rozum, Vymazal - Novosad, Duba, Stejskal - Drábek, Čížek, Brunec

Domácí nasadili od začátku utkání mezi tyče nováčka a navrátilce do Nového Jičína Metoděje Vašuta, ten však již po dvaceti minutách kvůli zranění odstoupil a nahradil jej Jagoš. Kompletní nebyli však ani Draci, i nadále chyběli Hulva s Meluzínem, ke kterým se pak přidaly i další absence.

Draci se na soupeře vrhli a ve druhé minutě poprvé zkoušel štěstí Drábek, Vašut kryl. Nový Jičín se naopak nikam netlačil, brzdil nápor a útoky lídra ligy. Sám Vašut musel několikrát zasahovat, zapotil se hlavně u zákroků po střelách Stejskala, u jednoho z nich se pak i nešťastně zranil. Domácí hráči se v přesilové hře pokusili otevřít skóre, ale Šumperští odolali, navíc z následné jejich výhody otevřeli skóre. Duba naservíroval elegantní přihrávku Novosadovi a šumperský bavič se po umístění kotouče do sítě ihned vydal pod sektor hostujících příznivců podělit se o radost. V samotném závěru úvodní části hry to byl však Maláč, kdo se musel pořádně v brankovišti ohánět, domácím ale skórovat nedovolil.

Do druhé dvacetiminutovky tedy naskočil Jagoš, který mezi tyčemi zažil hodně ostrý start. Stejskala v šanci vychytal. Šance se pak vystřídaly na obou stranách, před Jagošem zkoušeli štěstí Osina se Stejskalem, na druhé straně pálil Gulda. Z následného brejku měl na holi druhý šumperský gól Vymazal, Jagoš jej však vychytal. Na střelu Rozuma z další přesilovky byl ale novojičínský odchovanec krátký a puk schovaný za hlouček těl nakonec do sítě cestu zdárně našel. Pořádnou dávku zajímavých okamžiků mohli diváci shlédnout v poslední minutě třetiny. Nejprve vyjetému Jagošovi sebral kotouč Duba, ale přihrávku před zcela prázdnou branku nedokázal nasměrovat. Následně si to našlápl na Maláče Zedník, který se hnal do šance přes půlku kluziště, nakonec jej však zkušený šumperský brankář famózně vychytal, za což sklidil ovace hloučku Dračích sympatizantů.

Nikterak drtivý náskok hostů dával na srozuměnou, že v poslední třetině bude ještě o co hrát. Zvláště pak Kabeláč svou ránou naznačil, že domácí tým se rozhodně nemíní vzdát. A to se v dalších minutách potvrdilo. Nový Jičín navíc hrál dvakrát téměř minutovou přesilovku 5 na 3, v každé z výhod mohl snížit Glabazňa, kanonýr soupeře však tentokrát na Maláče nevyzrál. Nejprve jej nepřekonal z těsné blízkosti, napodruhé nepotrestal jedinou chybičku Maláče v utkání, když mu šumperský brankář nepovedenou rozehrávkou poslal kotouč takřka na hůl. Drakům však stačila ke skórování i klasická přesilovka. Vrtík napálil kotouč od modré a Duba zahlédl kousek gumy, který vypadl Jagošovi za jeho záda před brankovou čáru. Důrazný forvard jej do sítě dotlačil a dal podobu konečnému výsledku. Maláč pak ještě v závěru pochytal několik střel domácích, kteří si zahráli ještě přesilovou hru, tentokrát však již čisté konto udržel.