Cenný zisk do bodové škatulky, Šumperk vyválčil na druhém konci republiky výhru v prodloužení!

Martin Schwarz, Alexandr Stys, sobota 17.1.2015
Šumperk vyrazil k dalšímu kolu první hokejové ligy na sever Čech do Litoměřic. Zajímavým udělal duel už pouze onen fakt, že draci povolali do branky posilu v podobě brankáře Miroslava Svobody. Kromě toho si s sebou fanoušci Stadionu v rámci dobročinné akce na tribunu přinesli plyšáky, ty po úvodní domácí brance naházeli na led. Dočkali se v sedmnácté minutě, skóre otevřel Jaroslav Kalla. Těsně před první sirénou však za Salith dorovnal Karel Plášek. Druhá část góly nenabídla ani na jedné straně barikády, takže o všem mělo rozhodnout třetí dějství. Jenže do konce základní hrací doby branka nepadla, rozlousknutí oříšku nastalo v prodloužení. Během nastavené pětiminutovky určil konečný výsledek 2:1 pro Salith TOMÁŠ DRTIL!
45.kolo sobota 17.1.2015
HC Stadion Litoměřice - DRACI PARS ŠUMPERK
1:2p
(1:1, 0:0, 0:0 - 0:1 )
Branky a nahrávky: 17. Kalla (V. Bílek, D. Bílek) – 20. Plášek (Holík, M.Haas), 64. Drtil. Rozhodčí: Krob - Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 3:8, navíc Velecký (SUM) 10 minut OT, Plášil (LTM) 5 minut + DKU. Využití: 1:0. Diváci: 1400. Střely na branku: 43:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2.
Král– Šulc, D.Bílek, Míka, Plášil, Špelda, Mikliš, Kolář – V.Bílek, Kalla, Chlapík – Novák, Švagrovský, Ondráček – T.Doležal, Zdeněk, Z.Doležal – Racek
Svoboda – Holík, Bail, Gewiese, Novotný, Slavík, Drtil, Starý, Prokop – Velecký, Plášek, M.Haas – Žálčík, Moskal, Staněk – Popelka, R.Haas, Brunec – Vachutka, Rimmel

Do branky Draků se poprvé postavil mladý reprezentační brankář Miroslav Svoboda, který hned od úvodních minut zápasu neměl o práci nouzi. Střelecké pokusy Ondráčka a Vítězslava Bílka zlikvidoval Svoboda s velkou sebejistotou. Domácí svému soupeři v první třetině nedovolili žádný prostor ke skórování a Král si kotouč dlouho nesáhl. Šumperk v první třetině hrál tři oslabení a až při třetím inkasoval. Zkušený Jaroslav Kalla se dostal s kotoučem před Svobodu, vytáhl si mladého brankáře ven z brány a poté ho objel a zasunul kotouč za brankovou čáru.

Ke konci první třetiny měli Draci možnost srovnat v přesilové hře. Dělovku Holíka od modré čáry však Král vyrazil do rohu kluziště. Oslabení sice Litoměřice ubránily, inkasovaly však o několik sekund později. Opět u toho byl obránce Holík, který vyslal svojí typickou střelu od modré, tu král vyrazil před zcela volného Karla Pláška, který neměl problém dostat kotouč do branky. Do kabin tak oba týmy odcházely za stavu 1:1.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala a třetinu lépe zahájili Draci, kteří dostali domácí pod tlak, ale branku vstřelit nedokázali. Na druhé straně se Svoboda vytáhl proti Švagrovskému, který projel šumperskou obranou jako nůž máslem, ale poté narazil na vyrážečku hostujícího brankáře. Druhou branku v zápase nepřidal ani Kalla, který se snažil překvapit Svobodu zpoza branky.

Ve třetí třetině diváci v Kalich Areně branku opět neviděli. Největší příležitost ke skórování měl domácí kapitán Novák, který po perfektní přihrávce od Švagrovského orazítkoval pouze horní tyčku šumperské brány. V 57. Minutě dostali domácí možnost početní výhody, ale proměnit jí nedokázali. Největší příležitost měl Vítězslav Bílek, ale jeho střelu Svoboda dokázal zneškodnit.

Necelou minutu před koncem základní hrací doby, dohrál u mantinelu Plášil Moskala a vyfasoval pětiminutový trest. Do prodloužení šly Litoměřice ve třech hráčích a Šumperk roztočil palbu na branku Krále. Litoměřická obrana dlouho odolávala projektilům hostujících obránců, až nakonec povolila. Tomáš Drtil, propálil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě a zajistil Drakům bonusový bod.