Bývalí prostějovští hokejisté pomohli dobýt hnízdo Jestřábů

Svoboda Jaroslav, úterý 28.10.2008
P r o s t ě j o v - Vítězný návrat na prostějovský led zažívají bývalí hokejisté hanáckého mužstva nyní působící v dresu Draků. Brankář PAVEL MALÁČ se podílel na výhře zásluhou několika ostrých zákroků, přičemž přidal i asistenci u páté branky šumperského mužstva. Michal Vymazal pak vstřelil vítězný gól Salithu Šumperk. Draci však museli otáčet nepříznivý stav, ačkoliv je do vedení poslal Čížek. Prostějov otočil stav utkání ve 25. minutě, Brunec však ve 30. minutě srovnal a Vymazal asistenci dalšího bývalého prostějovského hokejisty Duby otočil. Pojistku přidal ve 47. minutě Meluzín, do prázdné branky pečetil stav utkání po přihrávce Pavla Maláče Jakub Hulva! Draci vyhráli v Prostějově 5:2 a nyní je čeká hned třízápasová série domácích představení.
14.kolo úterý 28.10.2008
LHK Jestřábi Prostějov - DRACI PARS ŠUMPERK
2:5
(1:1, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 18. Staněk (Dostál), 25. Piluša (Doseděl) - 12. Čížek (Holík), 38. Brunec (Osina), 39. Vymazal (Duba), 47. Meluzín (Holík), 60. Hulva (Maláč). Rozhodčí: Váňa - Dučák, Poláček. Vyloučení: 9:7, navíc Meluzín (SUM) 5+ do konce utkání. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5.
Tuček (Hrazdíra) - Šimek, Kolibár, Doseděl, Jedlička, Staněk, Paška - Dufek, Piluša, Sedlář, Valko, Berčák, Žibrita, Dostál, Skokan, Kučera, Ondrejkovič, Cik, Raszka, Dvořák
Maláč (Daneček) - Vrtík, Holík, Osina, Kubala, Blanár, Ondráček - Duba, Meluzín, Vymazal, Brunec, Hulva, Ambruz, Novosad, Čížek, Stejskal, Fischer, Drábek, Giesl

Když se naposledy utkal Prostějov se Šumperkem v 2. lize, všechna utkání vyhráli hanáčtí hokejisté. Psala se sezóna 2004/05. Již po prvním letošním vzájemném utkání je však jasné, že historie se opakovat nebude.

Vstup do zápasu byl však z obou stran poněkud chladný a nezáživný, zevrubné oťukávání a zjišťování reálné síly soupeře vyústilo v několik slabších nahození na jednoho či druhého brankáře. Na začátku páté minuty se před Maláče natlačil Petr Dostál a dvakrát se pokoušel překonal spoluhráče ze začátku sezóny, ale neuspěl. Draci si na svou první šanci museli nějakou dobu počkat, nepřispěla ani k brzkému ohrožení Tučka ani přesilovka při vyloučení Skokana. V deváté minutě se ke střele dostal Novosad, ale pod bránícím hráčem neuspěl.

Přesně v desáté minutě se provinil faulem Dostál a Šumperk měl další početní výhodu, tentokrát ji již přetavil v jednobrankové vedení. Chybět u toho nemohl Holík, jeho bomba tentokrát místo v síti skončila na chráničích Tučka, v dorážce však uspěl Radomír Čížek. Zvýšit mohl velice brzy Giesel, jenže minul prázdnou branku. Hra se na několik minut přerušila a začalo se s úklidem vybitého plexiskla. Neplánovaná přestávka pomohla domácím a ti se až do konce první třetiny dostávali více do šancí. Dufek ještě trefil připraveného Maláče, o chvíli později HŽP Aréna zajásala. Dostálovo nahození tečoval pod břevno Robin Staněk. Konec třetiny pak dohráli Draci v tlaku, Dufkovo vyloučení však nepotrestali.

Úvod třetiny druhé přinesl hned z jeho začátku naprostou tutovku pro domácí, Dufek však sám před Maláčem minul. Následně se na trestnou poroučel hostující Drábek, jenže byli to Draci, kdo mohl jít opět do vedení. Novosad v úniku napřáhl a ke vší smůle trefil břevno. A tak došlo na to klasické nedáš - dostaneš. Exšumperský Doseděl vypálil od modré a kotouč za bezmocného Maláče poslal další hokejista se zkušenostmi se šumperským dresem - Jiří Piluša. Draci odehráli prvních deset minut druhé třetiny neustále oslabeni a to také vykreslilo průběh hry. Ve svých šancích však neskórovali Dufek s Pilušou. Pak musel Salith i dvakrát pouze do tří, Prostějovští na Maláče nevyzráli. Staněk, Cik i Sedlář vytěžili z aktivně hrané přesilovky šance, ve střelbě však vesměs mířili mimo.

Jestliže 21.-30. minuta se nesla ve znamení neustálých přesilovek Jestřábů, druhá polovina druhé třetiny přinesla opačný obraz hry, tlačili se v početních výhodách do šancí Draci. Ve 35. minutě vychytal šumperské zadáky dvakrát Tuček, zvláště druhým "savem" ochránil Jestřáby před srovnáním. Přesto se Draci dočkali a ve 38. minutě opět v přesilové hře srovnali. Po asistenci Jiřího Osiny se prosadil po několika pokusech Tomáš Brunec. Sotva se ovace po druhé dračí brance ze strany hostujícího kotle utišily, mohly propuknout znovu. Ohromnou hrubku domácí obrany potrestal Michal Vymazal, který v souboji tváří tvář Tučkovi nezaváhal.

Třetí třetina připomínala ve svém úvodu tu první a hokejová zábava se začala obecenstvu prezentovat až od 45. minuty, kdy po Ambruzově přihrávce zpoza branky zkoušel poslat kotouč mezi Tučkovými betony do sítě Hulva, neuspěl však. O chvilku později střílel Giesel, ale opět na Tučka nevyzrál. Kuriózní gól vstřelil Šumperk ve 47. minutě. Holík narazil puk Romanu Meluzínovi, kotouč z jeho hole si ale do vlastní branky tečoval Jiří Paška. Ten skóroval "za Draky" v Prostějově i v minulé sezóně, letos jej však radost z branky nejspíše minula.

V 52. minutě pálil na Tučka Ambruz, ale domácí brankář lapil. Postupem času se však opět Draci stále více ocitali v oslabení a pro Jestřáby to byla orná půda možné cesty k vyrovnání. Během dvouminutové přesilovky 5 na 3 napálil tyč Maláčovy branky Pavel Žibrita, o minutu později byl blízko brance Piluša, ale Maláč perfektním zákrokem betonem vykopl kotouč a odepřel domácímu celku snad poslední naději na zdramatizování duelu. V čase 58:56 si Jestřábi vzali oddechový čas a odvolali brankáře, v přesilovce 6 hráčů proti 4 hostům neuspěli, naopak Maláč poslal kotouč na hůl Jakuba Hulvy, který do prázdné branky definitivně pečetil tříbodový zisk pro Šumperk.