Bronz pro Draky! Vítkovicím nadělovali góly v přesilovce

Martin Schwarz, sobota 13.8.2016
Šumperk vjížděl tentokrát na ostravský led s vědomím, že v turnaji O pohár RT TORAX neskončí na horší jak čtvrté příčce. Ale s tím se Draci spokojit nehodlali, zatoužili po lichotivém třetím stupínku, o nějž svedli řež s extraligovými Vítkovicemi. První třetina ještě skončila bez branek, druhé dějství už dělalo Radku Kučerovi a jeho svěřencům radost. Severomoravané využili hned dvakrát pětiminutové vyloučení soupeře a po gólech Sedláka s Fischerem si brali do závěrečné periody náskok 2:0. Zkraje poslední části korigoval výsledek na 1:2 z pohledu Ostravanů Moravčík, byť Draci uhájili vedení a po výhře o gól slaví na turnaji v Porubě třetí místo!
Turnaj sobota 13.8.2016
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Vítkovice
2:1
(0:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 33. Sedlák (Fischer), 36. Fischer (Vachutka) – 42. Moravčík (Toman, Baláž). Rozhodčí: Janda - Cirkl. Vyloučení: 6:5, navíc Štěpánek (VIT) 5 + DKU. Využití: 2:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Slezák – Sedlák, Ďurkáč, Janota, Hradil, Řezáč, Drtil, Tomek, Navrátil – Skopal, Hroch, Vachutka, Langr, Ostřanský, Jurík, Cink, Matějka, Fischer, Panáček, Pavlovský
Daňa – Gabrhelík, Mrowiec, Wentritt, Šendera, Kučera, Štěpánek, Bijota – Danielčák, Baláž, Blažko, Spratek, Kmošek, Toman, Malina, Maxner, Hartmann, Moravčík, Veřmiřovský, Beránek, Šala

Tentokrát už úplně naposledy. Draci se dvěma zápasy v zádech (jedním výherním a druhým těsně neúspěšným) vkročili do rozhodujícího klání, ve kterém narazili na ostravské Vítkovice. S účastníkem české nejvyšší hokejové soutěže si rozdali šedesátiminutovou partii o to, kdo nad hlavu pozvedne pohár pro třetí nejlepší celek na turnaji.

Hned zkraje mače mohlo být pěkně veselo na střídače modrobílých, Radim Štěpánek v 1. minutě bekhendem netrefil prázdnou branku. Pár okamžiků po něm obstaral zábavu pro gólmana Daňa šumperský Milan Ostřanský, leč beton vítkovického strážce svatyně nadvakrát nepřekonal. Ani jedné straně barikády ke všemu nevycházely přesilové hry, a že jich bylo během úvodních dvaceti minut k dispozici požehnaně.

A když tři minuty před první sirénou pomalu zvedali ruce nad hlavu Baláž s Danielčákem, vytasil parádní zákrok – dokonce více takových - Drak Martin Slezák. Zahajovací část tedy skončila za bezbrankového stavu.

Také se začátkem druhé třetiny to v ostravské RT TORAX Areně vypadalo spíše na fotbalový výsledek. Změnu ve skóre přivanulo až pětiminutové vyloučení Štěpánka, na nějž reagoval vstřeleným gólem Tomáš SEDLÁK, jenž zakončením do poloodkryté klece Daňa poslal Draky do vedení – 1:0.

Žlutomodří hodovali dál, stále ten samý trest soupeře zužitkovali ještě jednou, chvíli před návratem Štěpánka do hry, konkrétně během 36. minuty, zamířil přesně mezi betony Radek FISCHER a způsobil další šumperskou radost – 2:0. Tím gólová podívaná druhé třetiny skončila a Draci šli s náskokem do kabin.

Už už to vypadalo, že se Vítkovičtí nadechují k obratu, hned ve 42. minutě dostal Ostravany na dostřel jediného zásahu Dominik MORAVČÍK, který vymetl levý roh Slezákovy branky – 2:1. Ale tím střelecké účinkování extraligisty v zápase skončilo.

Následné příležitosti Spratka ani Hartmanna oslavami nedopadly, místo toho málem rozšířili šumperské vedení Tomáš Langr a po něm v 50. minutě také Jurík. Další branky nepřišly, Draci porazili v zápase o třetí místo Vítkovice 2:1 a na ostravském turnaji si vybojovali slušnou bronzovou pozici.

Radek Kučera, trenér Draci Šumperk: Dnes rozhodlo to zbytečné vyloučení soupeře za zákeřný faul, které jsme dokázali potrestat dvěma góly. Soupeř potom sice snížil, ale výhru jsme si už nenechali vzít. Tohle klání nám ukázalo hodně věcí, které ještě budeme muset zlepšit, protože nás teď čeká těžká konfrontace se Vsetínem, Technikou nebo Opavou.