Bobři zakousli Draky a ze Šumperka si vezou plný zisk

Svoboda Jaroslav, neděle 21.9.2008
Š u m p e r k - Takovou domácí premiéru si v Šumperku nejspíš nikdo nepředstavoval. Draci neustále dotahovali náskok hostů, kteří vesměs ubránili útočné výpady modrožlutých. V utkání se blýskl dvěma góly Ondřej Martiník, který zápas brankově načal i uzavřel. Potřetí v řadě skóroval i Pavel Šebesta. Neúspěšnou premiéru v šumperském dresu zažil Lukáš Daneček, který inkasoval třikrát. Domácí branky vstřelili Radomír Čížek a Ladislav Martinka, více než 1000 diváků však odcházelo po zápase domů velice smutně. Šumperk má na svém kontě pouhé čtyři body a k dalšímu utkání zajíždí ve středu 24. září na led Šternberka.
3.kolo neděle 21.9.2008
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Bobři Valašské Meziříčí
2:4
(0:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 29. Čížek (Holík, Stejskal), 43. Martinka (Novosad) - 10. Martiník (Dědek, Glas), 40. Dvořák P. (Kratěna), 44. Šebesta (Pavlas, Kratěna), 60. Martiník (Šebesta) Rozhodčí: Klapetek - Hanzlík, Rychlý. Vyloučení: 7:8, navíc Růčka 10 minut nesportovní chováni. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1200. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.
Daneček - Vrtík, Holík, Osina, Kubala, Blanár, Ondráček - Ambruz, Meluzín, Vymazal - Drábek, Hulva, Stejskal - Novosad, Bařica, Martinka - Čížek, Fischer
Krumpoch - Blažek, Dědek, Dvořák P., Dvořák O., Glas, Kratěna, Krisl, Martiník, Matějný, Pavlas, Růčka, Vaněček, Šebesta, Tatarčík, Varga D., Zientek, Zimmer, Zrník, Varga M., Starůstka

V posledních dvou sezónách domácí premiéra Drakům vyšla. Letos však již nikoliv. Valašské Meziříčí předvedlo bojovný výkon, kdy v obranně hosté statečně často i ve čtyřech bránili nájezdům Draků již na modré čáře, v útoku pak projevili střeleckou potenci a čtyřmi zásahy vystříleli na šumperském zimním stadiónu plný bodový zisk.

Byli to domácí, kdo vlétl do zápasu a jal se útočit. Již po 38 vteřinách pálil Ambruz, ale Krumpoch jeho střelu betony vytěsnil. Domácím si zároveň svou aktivitou vykoledovali přesilovku, v ní se však do pořádné šance nedostali. Naopak Krisl za modrou napřáhl a puk se z lapačky Danečka svezl do sítě nad plexisklem. Až těsně před koncem v rychlém sledu pálil dvakrát od modré Holík, jeho střely ovšem šanci na úspěch neměly. V šesté minutě od hrazení nahodil před branku kotouč Fischer, vracející se Zrník změnil směr puku a Krumpoch na poslední chvíli holí poslal puk do rohu kluziště.

Podobná akce se odehrála i před Daneček, tentokrát kotouč tečoval tělem útočíci hráč, puk skončil jen kousek vedle tyče branky. Ofenzivní hokej pokračoval, ideální přihrávku před Krumpochovu branku dostal Drábek, ve vyložené pozici bohužel promáchl. Následně od modré střílel Osina, kotouč vyražený Krumpochem sebral Bařica, po otočce však pouze trefil do obličeje jednoho z hostůjících hráčů lehajícího do střely. Ten naštěstí přežil zásah bez větší újmy na zdraví. A protože Šumperk neproměnil ani další dvě šance, dočkali se hosté. Na začátku desáté minutě ujel po křídle Daniel Dědek, jehož chytré nahození před branku tečoval pod víko Martiník, kterého šumperští zadáci nedokázali pokrýt.

Vzápětí se poprvé ukázal ve svém typickém světle Pavel Šebesta. Zkušený forvard povodil kotouč za brankou, několikrát si se spoluhráči narazil, nakonec si vybruslil na kruh a přihrávku zpoza branky poslal na Danečka. Ten jeho střelu pokryl. Ve 12. minutě zahučely ochozy při šanci Ambruze, kterému však v domácí premiéře nepřálo štěstí. Krumpoch jeho pokus vykryl. Pak se na dlouhé minuty ponořil hokej do šedivého průměru a domácí místy zoufale proráželi hráz vystavěnou Bobry na modré. Až v 19. minutě opět přehrál eskadru Valašského Meziříčí první šumperský útok. Ambruz na přední tyči nedal, kotouč poté naservíroval mezi kruhy Meluzínovi, jeho střela našla cíl v lapačce Krumpocha. O dvacet vteřin později aktivní Martiník provětral Danečka, propálil brankáře mezi betony, jeho sklapnutí chráničů ale na poslední chvíli změnilo směr kotouče mimo tyče.

I do druhé třetiny vstoupil Šumperk aktivněji a hned v prvním střídání zkoušel štěstí Vymazal, přes ležícího Krumpocha však přestřelil branku i hrazení a ke vší smůle pak lehce zranil fanouška popíjejícího hanušovické pivo v rohu tribuny. Osinovu ránu pak Krumpoch vyrazil před sebe, dotírající Stejskal už se k puku nedostal. Draci tak nevyužili další přesilovku a naopak se poprvé museli i bránit. Jenže početní výhody se v utkání 3. kola staly spíše nevýhodou a ani Bobři si nic světoborného nevytvořili. Po návratu potrestaného Novosada na led převzal Šumperk opět iniciativu a hlavně ve 28. minutě se Krumpoch musel pořádně činit, aby udržel čisté konto. Prozatím se mu to podařilo.

Ve 29. minutě již ale valašský gólman úspěšný nebyl. Holík převzal přihrávku od Stejskala a vypálil na Krumpocha, ten se během přesunu na druhou tyč roztáhl v rozkleku a puk vykopl před sebe. Sám však "doklouzal" v posedu až mimo tyče a nemohl tak pokrýt Čížkovo došťouchnutí polehávajícího kotouče do sítě. Šumperk srovnal a Draci sevřeli hosty pod drtivý tlak. Během jednoho střídání pálil třikrát Hulva, přesnost jeho ranám však chyběla. Ve 33. minutě nabruslil na zadní tyč Ambruz, v další své velké šanci neuspěl - z voleje minul pravou tyč Krumpochovy branky. Hosté následně vyhodili, během napadání však propadli a tři Draci se valili na dva domácí beky, jenže finální přihrávku Drábek nezachytil.

Zajímavou druhou třetinu vyšperkovalo i dvoje vyloučení, když během pár vteřin dostal z každé strany jeden provinilec dvě minuty. I hra ve čtyřech seděla více Drakům, Hulva z brankové čáry našel najetého Ondráčka, ten z druhé vlny napálil z voleje kotouč do Krumpocha. Následně se obě mužstva do sebe pustila po sérii tvrdších zákroků a hůře ze sčítání trestných minut vyšel Šumperk. Dostal o trest navíc a musel se znovu bránit. Hosté se však - zvláště díky perfektní činnosti Vymazal a první formace - k puku dostali jen na pár vteřin a během nich nevymysleli nic. Přesto se Valaši radovali z vedení. Vyhozený kotouč z pásma zachytil Ivo Kratěna, který vyskočil na led ze střídačky, poslal jej křížným pasem na Petra Dvořáka, který v blafáku překonal Danečka. Domácím nic nepomohlo avizování hned šesti hráčů soupeře na ledě, sudí Klapetek branku uznal. Do konce třetiny chybělo 29 vteřin a hosté šli i po druhé siréně do kabin s gólovým vedením.

Znovu se Drakům povedl nástup do třetiny a hosté se museli bránit tlaku - nakonec i za cenu nedovoleného zákroku. Na trestnou zamířil Růčka a nejaktivněji si počínal v přesilovce Holík, všechny jeho pokusy však obrana Bobrů v čele s Krumpochem pochytala. Jedenáct vteřin po návratu potrestaného hráče na led se Šumperk přecejen dočkal opětovného vyrovnání stavu. Nahození Novosada tečoval za tyč branky Ladislav Martinka a všichni přítomní (snad kromě hostujícího mužstva a skupiny meziříčských fanoušků) začali věřit v obrat. Již vzápětí přišla studená sprcha. Kratěna z prostoru za brankou našel na kruhu Pavlase, ten ihned předal kotouč Šebestovi, jehož švih umístil puk do branky. Lacinný gól nakonec rozhodl celý zápas.

Draci sice působili lepším dojmem než hosté, ale své šance nedali. Neuspěl Bařica ani Kubala, v 48. minutě musel Krumpoch čelit smršti střel, ovšem Drábek ani neuspěli, nikdo nebyl schopen zasunout do branky ani výtečnou Meluzínovu přihrávku. Další obří šanci zahodil Bařica, pak ale tlak Draků ustal díky dvojímu vyloučení - po Holíkovi šel na dvě minuty ven i Jakub Hulva, ačkoliv se hodně podivoval za co. Šumperk ale oslabení ve třech přežil ve velkém stylu, kdy svoji platnost pro klub potvrdil Michal Vymazal. Když se Draci ocitli na ledě v plném počtu, poslal je sudí znovu do čtyř. Přísný verdikt neslo publikum i potrestaný Osina hodně těžce.

Domácí přišli o další dvě minuty, ve kterých se mohli tlačit za vyrovnáním. Na druhou stranu mohl rozhodnout Tatarčík, jeho pokus v pádu pokryl Daneček. Po návratu Osiny na led se Draci sice nadechovali k náporu, Bobři však takticky perfektním výkonem drželi hru co nejdál od branky. Až na začátku poslední minuty nedal Hulva v obrovské šanci, navíc byl faulován Holík a tak došlo nejen na přesilovku, ale následně i na power-play. Domácí však během power-play ani jednou nevystřelili, naopak Martiník svýmm druhým pokusem prostřelil dav šumperských hráčů a poslal kotouč do branky. Hosté tak získali v Šumperku v dramatickém a napínavém utkání všechny body a udrželi si první místo v tabulce.