Ani třebíčští nájezdníci šumperskou pevnost nevybrakovali

Jaroslav Svoboda, Ondřej Tomšovský, Ondřej Tomšovský, sobota 1.10.2011
Š u m p e r k - Ani napočtvrté letos na svém ledě Draci nepadli a zatímco na ledě soupeřů se nováčkovi ligy příliš nedaří, před domácím publikem Kučerova parta pokračuje z úspěšné loňské šňůry. Nicméně zápas s Třebíčí nebyl lehkou záležitostí. Hosté dokonce v Šumperku vedli po gólu kapitána Dolníčka, pak ale dávali góly již jen domácí. Vrdlovec ještě do konce první třetiny srovnal, úvod druhé třetiny okořenila Pláškova rána a v poslední třetině skórovali ještě Holík a Velecký. Poslední minuty se již nesly v režii domácích a jejich spalování vyložených šancí. Vítězství pak vychytal Roman Boška, který zaskočil za zraněného Štůralu a hlavně v klíčových momentech druhé třetiny podržel svůj tým. Šumperská nedobytná pevnost tak odolává i nadále.
8.kolo sobota 1.10.2011
DRACI PARS ŠUMPERK - SK Horácká Slavia Třebíč
4:1
(1:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Vrdlovec (Ondráček, Hulva), 21. Plášek (Meluzín), 45. Holík (Mičulka), 51. Velecký (Červenka) - 6. Dolníček (Čech). Rozhodčí: Hejduk - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1480. Střely na branku: 32:51. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Boška - Křetínský, Holík, Ondráček, T. Drtil, Novotný, Sedlák, Tesařík - MIčulka, Meluzín, Plášek - Brunec, Hulva, Vrdlovec - Cink, Velecký, Červenka - Haas, Skoumal, Vrána.
Štefl - Sedláček, Rangl, Sláma, Sobotka, Brož, Dietz, Kadela, Kania - Vítek, Dolníček, Laš - Burian, Heřman, Dočekal - Stejskal, Čech, Přibyl - Kovalský, Kaut, Vondráček.

Šumperští hokejisté ani ve svém čtvrtém domácím vystoupení nezklamali své fanoušky a připsali si tak další cenné 3 body do prvoligové tabulky. Tentokrát to odneslo mužstvo z Třebíče, které opouštěli podhůří Jeseníků s porážkou 1:4. Avšak tento výsledek se nerodil vůbec lehce, byli to právě hosté, kteří jako první rozsvítili červené světlo.

Samotné utkání začalo ve svižném tempu, což následně potvrdil hned v první minutě hry domácí Ondráček, který nastřelil tyč. Jen o několik sekund později na druhé straně zahrozil Heřman, který po skvělé pasu od Buriana minul Boškovu klec. V probíhající 4. minutě se zbytečně nechal vyloučit domácí Křetínský, který šel pykat na trestnou lavici za krosček. S následnou přesilovou hrou hosté naložili nejlépe jak mohli a již po 39 sekundách rozesmutnili domácí fanoušky. Střelu Martina Čecha vyrazil gólman Boška pouze před sebe, kde svoji výbornou poziční hru uplatnil David Dolníček a jednoduše doklepával do zcela odkryté svatyně domácích.

Avšak šumperští hokejisté vyslali hostům jasný signál, že se nevzdají bez boje. Již v 8. minutě se mužstvo domácích dočkalo zaslouženého vyrovnání, které zajistil po přihrávce Radislava Ondráčka Daniel Vrdlovec, jenž překonal Štefla střelou umístěnou mezi betony. Ve 13. minutě mohla Holíkova chyba přijít domácí velice draho, avšak následné přečíslení 2 na 1 Vondráček nevyřešil nejlépe. Místo přihrávky volil přímou střelu, se kterou si poradil Boška zaskakující za zraněného Štůralu.

V probíhající 17. minutě zahrozili domácí v podobě Mičulky, který nedokázal překonat zcela dezorientovaného Štefla a nastřelil pouze tyč. Hosté pak měli možnost další přesilové hry, když si Šumperští nepohlídali střídání a hráli v šesti, ale tentokrát si žádnou vážnější šanci vypracovat nedokázali.

Ve stejném duchu jako začala úvodní třetina se nesl i začátek druhé třetiny. Domácí ihned po změně stran zatlačili svého soupěře do obraného pásma a následně vsítili svůj druhý gól. Po vynikajícím pasu Romana Meluzína z pravého křídla zakončil bleskurychlou akci Karel Plášek. V 23. minutě měli hosté k dispozici další přesilovou hru, když byl na domácí straně vyloučen za nedovolené bránění Skoumal, ale ojedinělé šance hostů zlikvidoval spolehlivý Boška. O tři minuty později se prodral do samostatného úniku Vondráček, jenž využil nepřesnou rozehrávku domácích, avšak skvělým zákrokem tuto šanci zneškodnil spolehlivý mladík mezi třemi tyčemi šumperské branky.

Na druhé straně se také nenechal zahanbit hostující gólman Štefl, jenž vychytal dvě gólové příležitosti šumperkých borců. Již o dvě minuty později mohlo být však vyrovnáno, když při střele třebíčského Slámy zachránila domácí tyč. V 36. minutě poslal Sedlák domácí do čtyř, když si šel odsedět trest za hákování. Hosté se přece jenom po minutě hry dostali před domácí svatyni, kde velmi nebezpečně pálil kapitán Dolníček, ale znovu ke smůle hostů trefil pouze tyč.

V následujících minutách se oběma týmům úspěšně dařilo kouskovat hru ve středním pásmu, a tak se po dvou třetinách šlo do kabin za stavu 2:1 pro domácí. S vidinou vyrovnávacího gólu vstoupili do poslední třetiny aktivněji hosté z Třebíče, kteří si po třech minutách vypracovali brankovou příležitost. Ale Slámovu střelu Boška reflexivně vyrazil.

Uspěli naopak Draci. Na světelné tabuli svítil čas 44:29, když kapitán domácích Aleš Holík nabruslil do střelecké pozice mezi kruhy a svou nechytatelnou dělovkou překonal hostujícího brankáře Štefla. V 47. minutě se rýsovala další nadějná situace pro domácí, ale Plášek naštěstí pro Třebíčské na vynikající Mičulkovu přihrávku nedosáhl. V probíhající 51. minutě se však již Šumperk dočkal čtvrtého zásahu. Po překrásném Červenkově pasu využil zmatku v brankovišti kanonýr Michal Velecký, který si tak nadělil dodatečný dárek ke svému čtvrtečnímu svátku a k pátečním narozeninám.

Od této chvíle mohli domácí fanoušci začít slavit vítězství, které se ale nerodilo rozhodně hladce. Závěr zápasu však již domácí hokejisté ovládli. Čtyři minuty před koncem mohl ještě navýšit skóre zkušený Meluzín, ale v obrovské příležitosti přestřelil Šteflovu klec. Poslední vteřiny zápasu ještě poznamenalo trio vyloučení, když dvakrát se otvírala vrátka trestné lavice na třebíčské straně, gól však již nepadl.

Draci si udrželi takřka stoprocentní domácí bilanci v sezóně, když ztratili pouze jediný bod za výhru v nájezdech s Kadaní. Hosté pak posedmé z odehraných osmi kol odešli z ledu poraženi a zůstávají v tabulce se třemi body na posledním místě.

Radek Kučera, Salith Šumperk: "Nám se nepovedla ta druhá třetina, když nám to trochu ujíždělo, ale Roman Boška nás skvěle podržel v kritických chvílích, bylo to těžké, ale chci Romanovi poděkovat, samozřejmě i všem ostatním klukům z kabiny za další body."

Kamil Pokorný,SK Horácká Slavia Třebíč: "Do zápasu jsme vstoupili velice dobře, dali jsme gól, pak bohužel domácí srovnali, to nás mrzelo. Ve druhé části jsme Draky přetlačili, ale nic jsme z toho nevytěžili, což bylo velmi špatné. Oproti dřívějším zápasům však cítím zlepšení celého týmu."