Výlet do Třebíče za dva body, nájezdy získal pro Šumperk Sedlák

Martin Schwarz, Emanuel Míšek, středa 14.10.2015
Šumperští hokejisté vzdorují, stejně jako zbytek ligového peletonu, náročnému programu druhé nejvyšší soutěže. V pondělí Salith zakončil první čtvrtinu základní části těsnou prohrou na ledě severočeské Kadaně, již ve středu se modrožlutí vydali k další venkovní bitvě. Tentokrát na Vysočinu do Třebíče. Úvodní perioda byla na branky skoupá, jediným střelcem se stal domácí Dolníček. V prostředním dějství se podařilo svěřencům Radka Kučery dorovnat na 1:1, zásluhou bodového sběratele Tomáše Fořta. Utkání mezí Horáckou Slavií a draky měla rozseknout závěrečná část. Na trefu Radima Zohorny stačil chvíli před koncem třetí části odpovědět Vrdlovec, a tak šel mač do prodloužení. Rozhodovat musely až nájezdy, v nich bod navíc pro draky uzmul TOMÁŠ SEDLÁK.
14.kolo středa 14.10.2015
SK Horácká Slavia Třebíč - DRACI PARS ŠUMPERK
2:3sn
(1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Dolníček (Zuzin), 53. Zohorna (Polodna) – 34. Fořt (Milfait, Vrdlovec), 59. Vrdlovec, rozh. náj. Sedlák . Rozhodčí: Kubičík – Zídek, Polák. Vyloučení: 4:3, navíc Čejka (TRE) 10 minut OT. Využití: 1:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.
Falter – Bilčík, Malena, Niko, Čejka, Dujsík, Šaur, Bartoň – Švec, Dolníček, Zuzin – Pekr, Polodna, Wasserbauer – Psota, Zohorna, Kusko – Přibyl, Pokorný, Šik – Abdul
Šindelář – Roupec, Petira, Sedlák, Bažant, Zdráhal, Prokop – Moučka, Plášek, Haas – Fořt, Vrdlovec, Milfait – Půhoný, Voženílek, Brunec – Hroch, Ostřanský

Po úvodním hvizdu vyhrála vhazování Horácká Slavia a více než tři minuty držela Šumperk pod tlakem. Brankáře hostů Šindeláře postupně prověřili Kusko, Švec nebo obránce Rostislav Malena. Z presu se Salith uvolnil jen na chvíli, aby se vzápětí u střel na bránu Šumperku postupně vystřídali opět Silvester Kusko, David Dolníček a kolem levé tyče se puk do sítě snažil propasírovat i Marek Švec. Pěkná série střel na bránu Šumperku vzešla v sedmé minutě z kombinace Kuska s Psotou. Aktivnější Horácká Slavie si v poznámkách k dnešnímu zápasu zvýrazní započatou dvanáctou minutu první třetiny,kdy Peter Zuzin obkroužil branku a vystřelil. Jeho odraženého puku se následně ujal kapitán týmu David Dolníček, který podél levé tyče svatyně hostů rozvlnil síť za zády Filipa Šindeláře. Čtrnáctá minuta přinesla vyloučení obránce Šumperku Tomáše Sedláka, který se provinil hrou vysokou holí proti Marku Švecovi. Rozhodčí po zákroku hodnou chvíli otáleli s jeho odpískáním, až to skoro vypadalo, že tak učinili více méně na základě pískotem projevované nespokojenosti domácích fanoušků. Hosté se však početní převaze Horácké Slavie dokázali účinně bránit. Naopak necelých čtyřicet sekund před koncem první třetiny přišlo vyloučení domácího obránce Václava Čejky za držení. Trest byl podpořen ještě osobním desetiminutovým trestem, za nesportovní chování téhož hráče.

Do druhé třetiny vstoupili domácí nejen oslabení, ale rovněž jako vyměnění. Falter opakovaně čelil individuálním akcím, ale ve třetí minutě – už po skončení přesilovky hostů – i slušné kanonádě. Než se domácí stačili z prvních potíží oklepat, následovalo vyloučení Dujsíka, který si na trestné lavici poseděl dvě minuty kvůli sekání. I tuto oslabení bílé hvězdy ustály, když v jeho závěrečných sekundách Falter na poslední chvíli likvidoval betonem nepříjemnou střelu jednoho z hostů. S tím, jak Šumperk zvyšoval tlak, začali hráči Horácké Slavie chybovat. Hákováním v osmé minutě druhé třetiny domácí znovu oslabil obránce Milan Přibyl, a aby toho nebylo málo, o minutu a půl později se k němu přidal i Ján Niko. Ten dostal dvě minuty za zdržování hry, když vyhodil puk do hlediště, ve kterém se dnes sešlo 1090 diváků. Do oslabení ve třech nastoupili Bilčík, Malena a Dolníček. Zatímco dvojnásobné oslabení domácí zvládli, ve čtrnácté minutě kapitulovali před kombinací Jana Milfaita, Daniela Vrdlovce a střelce vyrovnávacího gólu Šumperku Tomáše Fořta, který se před Faltrem ocitnul sám. A nezaváhal. S blížícím se koncem druhé třetiny domácí vyvíjeli značný byť poněkud chaotický tlak, což se projevilo sérií icingů na straně hostů. Nicméně stav utkání se do konce třetí třetiny nezměnil.

V třetí minutě poslední třetiny se útočník Šumperku Milan Ostřenský provinil podražením. Domácí se snažili rychle využít početní výhody. Krásnou střelu předvedl obránce Rostislav Malena, který peckou od modré rozvonil břevno Šindelářovy brány. Hosté se přesilovce ubránili a v následujících desíti minutách ochozy sledovaly sice rychlou ale po hříchu často nepřesnou hru obou týmů, která se přelévala z jedné poloviny na druhou. Devět minut před koncem šli hosté do oslabení vinou Zdráhala, které o půl minuty později za asistence Petra Polodny trestal vedoucím gólem Horácké Slavie Radim Zohorna. V této chvíli to vypadalo, že Třebíč má našlápnuto ke třem bodům. Nicméně minutu a dvanáct sekund před koncem třetí třetiny před Faltera po nedůslednosti domácí obrany chytře proklouzl Daniel Vrdlovec a gólem do levého rohu zmrazil spokojené úsměvy domácích fanoušků.

Ani pětiminutové prodloužení nepřineslo rozhodující gól a proto se rozhodovalo až v samostatných nájezdech. Za domácí skóroval hned v prvním nájezdu Matěj Pekr, za hosty byl úspěšný obránce Tomáš Sedlák. Ke škodě Horácké Slavie se Sedlákovi dařilo hned dvakrát.

Jiří Mička - SK Horácká Slavia Třebíč: Tak my jsme dneska měli první dobrou třetinu, vyhráli jsme ji 1:0. Dá se říct, že soupeř v první třetině ani nevystřelil na bránu. Do druhý třetiny jsme šli s tím, že jsme chtěli přečkat to jedno oslabení ještě z první třetiny. Ale pak se tam naskládaly další fauly a nesmyslný věci, takže jsme dostali Šumperk do hry, a pak když jsme ty všechny oslabení přežili, tak jsme si ve hře pět na pět nechali chybou beka dát naivní gól. Druhá třetina z naší strany velice špatná. Ve třetí třetině jsme chtěli rozhodnout z přesilovky a podařilo se nám dát gól.Pak se zdálo, že to tady doma konečně zvládneme. Pak jsme udělali neskutečnou věc, že soupeř, který už byl totálně unavený se dostal k nám do třetiny, jeden hráč si projel celým hřištěm a plácl to tam. V prodloužení jsme už zase byli v křeči a nebyli jsme schopní nic vytvořit. A co se týče nájezdů, první byl jasný, pak nikdo gól nedal a v posledním nájezdu se Šumperk vrátil do hry. Nic, no, máme bod, budeme pracovat dál.

Radek Kučera - Salith Šumperk: Co k tomu zápasu říct. Dneska to nebyl moc hokej, byla to spíš velká bitva a řekl bych, že to bylo spíš o srdíčku, bojovnosti. My jsme rádi za ty dva body. Po té první třetině jsme měli špatný vstup do zápasu a pak si myslím, že jsme tu hru trošku srovnali. Jak říkám, trošku při nás stálo štěstíčko. Fantasticky nám zachytal gólman a od toho se všechno odvíjelo. A pak samozřejmě v trestných nájezdech, tam je to vabank. Tam jsme samozřejmě rádi za druhý bod a zaplať pánbůh za to. To že vázl výběr hráčů na penalty, to bylo spíše na mně. Já jsem přemýšlel, koho tam prostě dát a pak to vyšlo.